41 binnenland 'Jack de Prikker' bekent Twitterende 'patiënte' blijkt oplichtster Zzp'er jaagt via internet op klanten Minister Verhagen: Wilders beschadigt belang Nederland y@(0§ Zelfstandige ondernemers hebben het niet makkelijk door de crisis. Adverteren op internet biedt uitkomst, voor de schilder maar ook voor de kapper. Jan des Bouvrie gearresteerd in fraudezaak Minister laakt geruzie rond gezinsdrama Honden zorgen voor 145 miljoen kilo poep per jaar donderdag 11 maart 2010 noordwijk aan zee - Demissio nair minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) vindt dat PW-leider Geert Wilders de be langen van de Nederlandse bevol king en de reputatie van Neder land in het buitenland beschadigt. Dat doet hij door spanningen en tegenstellingen tussen mensen op de spits te drijven in plaats van te zoeken naar oplossingen op basis van gedeelde waarden. De bewindsman haalde gisteren fel uit in een speech in Noordwijk aan Zee. Daar opende hij een con ferentie van het instituut Forum over publieksdiplomatie. Verhagen stelde dat Nederlandse diplomaten in het buitenland bezig zijn om schade tegen te gaan of te voorko men. Dat gebeurt vooral in islami tische landen waar de beeldvor ming over Nederland slecht is. Wilders verspreidt volgens hem angst en haat. Uit onderzoek dat het departement in vijftien landen heeft laten uitvoeren naar de inter nationale beeldvorming, blijkt dat Nederland het slechtst scoort in moslimlanden als Indonesië, Tur kije en Egypte. Het algemene rap portcijfer loopt van 6- tot 8+. LELYSTAD - De 25-jarige man die is aangehouden als de vermoedelijke 'Jack de Prikker' van Lelystad heeft vier steekpartijen bekend. Als mo tief gaf hij aan dat hij 'gewoon ie mand wilde steken'. De betrouw baarheid van de bekentenis wordt nog door de politie onderzocht. De raadkamer van de rechtbank in Lelystad heeft de voorlopige hech tenis van de verdachte gistermid dag met negentig dagen verlengd. Er bestond een kans op herhaling van de strafbare feiten. De man werd aangehouden in de foren sisch psychiatrische inrichting in Heiloo. Daar verbleef hij op last van de rechtbank. Die had in augus tus 2009 de man laten opnemen. Hij stond terecht voor een steekin- cident in een opvanghuis in Am sterdam, enkele weken na het laat ste incident in Lelystad. Van decem ber 2008 tot en met maart 2009 werd de stad opgeschrikt door vier steekpartijen. Een man overleed. door Gert Meijer oudenbosch - De politie in West-Brabant heeft, zonder het zelf te weten, het mysterie opge lost rond de twitterende Ines Or tiz Rocasolano, die zich voordeed als ernstig zieke kankerpatiënte. Twee weken geleden werd een 42-jarige vrouw met een andere naam uit Oudenbosch opgepakt en ingesloten wegens internetop- lichting en fraude. Op dezelfde dag dat ze werd opgepakt stopten de Twitter-bijdragen. De vrouw zit nog steeds vast. Een woordvoerder van de politie West- en Midden-Brabant wil niet bevestigen dat het om dezelfde vrouw gaat. „Maar de optelsom die je maakt is begrijpelijk." De vrouw slaagde erin om zeven duizend mede-twitteraars, vooral Nederlanders en Amerikanen, aan zich te binden met een zielig ver- haal over drie hersentumoren, waaraan ze in Amerika geopereerd moest worden. Ze kreeg met haar getwitter veel belangstelling van bekende Nederlanders, vooral uit de wereld van sport en media. De vrouw ontfutselde via een redac teur van Studio Sport zelfs het 06-nummer van Mart Smeets, die ze minstens twintig keer lastig viel met telefoontjes en sms'jes. De politiewoordvoerder wijst erop dat het getwitter van de vrouw, 'hoewel ethisch volstrekt verwerpe lijk', niet strafbaar is. „Het hebben van een zeer rijke fantasie is in Ne derland niet verboden." Dat zijn de zaken, waarvoor aangif te is gedaan, wel. Zo bood de vrouw mobiele telefoons en lap tops aan via Marktplaats.nl, maar leverde niks na betaling. Ook verhuurde ze via internet va kantiehuizen in Frankrijk en Span je. INTERNETADVERTENTIES den haac - Kleine zelfstandigen zoals kappers, aannemers en schoonmakers adverteren steeds vaker op internet. Ze hopen met advertenties op sites als Markt plaats hun klantenkring in de hui dige crisistijd op peil te houden. Op Marktplaats steeg het aantal be taalde en onbetaalde advertenties in de rubriek Diensten en Vakmen sen het afgelopen jaar met 23 pro cent. Concurrent Marktplaza registreer de 20 procent meer advertenties in de rubriek Bouw en Doe- het-zelf. Ook Tweedehands.net en adverten tiesite Speurders merken de be hoefte. „Ondernemers besteden meer tijd aan het adverteren via internet", zegt Nico Schouten van brancheor ganisatie voor zelfstandigen zon der personeel VZZP. „Ze moeten inventief zijn om opdrachten te zoeken. Het is een deel van de ac quisitie geworden. Consumenten weten hun weg op internet steeds beter te vinden." Maar er kleven ook nadelen aan adverteren op internet. Volgens marketingadviseur Wiebe Zijlstra is het voor consumenten moeilijk te beoordelen of adverteerders kwaliteit bieden. „Ze kunnen een aardige advertentie plaatsen, maar behalve de prijs kun je er weinig uit opmaken. Je kijkt op Markt plaats voor de goedkoopste schil der voor je huis, maar dat is vaak niet de schilder met de meeste toe gevoegde waarde." Hij adviseert aannemers of schilder te zoeken via branchegerelateerde bemidde laars als vakman.nl, in plaats van via advertentiesites. Ondernemers moeten daar meer duidelijk ma ken welke klussen ze precies uit voeren en klanten krijgen meteen van verscheidene bedrijven een of ferte aangeboden. den haac - Meubelontwerper Jan des Bouvrie is gisteren gearres teerd op verdenking van betrok kenheid bij een vastgoedfraude zaak. Hoofdverdachten in die zaak zijn twee directieleden van de Kroon Group uit Zeist, die sinds vorige week vastzitten. Justitie ver denkt hen van belastingfraude en valsheid in geschrifte. Des Bouvrie is een 'goede vriend en zakenrelatie' van de andere ver dachten. Zijn mogelijke rol bij de fraude is nog niet duidelijk, justi tie wil daarover niets zeggen. Kroon Group liet in een verklaring weten te betreuren dat Des Bou vrie erbij betrokken is. „Wij wen sen zijn familie veel sterkte toe." den haag - Minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) heeft zich gestoord aan de wijze waarop politie, Open baar Ministerie (OM) en de ge meente Schouwen-Duiveland de af gelopen dagen hebben geprobeerd hun straatje schoon te vegen. Hirsch Ballin zei gisteren tijdens een spoeddebat in de Tweede Ka mer dat het 'niet wenselijk is dat in stanties ieder hun deel van het ver haal met de media delen'. Na ge zinsdrama's zoals die in Zierikzee moet er volgens de minister voortaan één persverklaring ko men. „Een gezamenlijke persconfe rentie is de beste plek waar de eer ste informatie kan worden gege ven", zei Hirsch Ballin. amsterdam - De 1,8 miljoen hon den die in Nederland rondlopen, produceren per jaar samen zo'n 145 miljoen kilo poep. Dat zegt de Eu ropese wetenschappelijke raad voor gezelschapsdieren, Esccap. De orga nisatie komt deze week in Amster dam bijeen. Voor het opslaan van de hondendrollen zouden 730.000 klikobakken nodig zijn van 240 li ter. Als de containers op een rij zou den worden gezet, ontstaat er een slinger van Amsterdam naar Parijs, zeggen de dierenartsen die lid zijn van de raad. De dierenartsen, gespe cialiseerd in parasieten, waarschu wen hondenbezitters hun huisdie ren regelmatig te ontwormen, min stens vier keer per jaar. Kapster Marja Braker uit Amersfoort in kapsalon 'Haar Zaakje'. Haar bedrijf net.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4