uit] 7 Een Zwier meten met kan zich Fender Wie is de vader van de moderne klassieke gitaar? donderdag 11 maart 2010 Andere bekende gitaarbou wers in Zeeland naast Sjak Zwier zijn Peter de Smet in Schoondijke en Peter Mol in Zie- rikzee. Hoewel een ontwerp alle kanten op kan, is de basis altijd hetzelfde. Zeker de basis van een akoestische gitaar. De vader van de 'moderne klassieke gitaar' komt uit Spanje en leefde in de negen tiende eeuw. Wie zijn naam weet, maakt kans op een afstelbeurt voor een gitaar, inclusief een nieu we set snaren. Het antwoord kan tot en met dins dag worden doorgegeven aan: zwier@zeelandnet.nl. De winkel is gevestigd aan de Nieuw- endijk 75 in Vlissingen. Openingstij den: woensdag tot vrijdag van 13.30-17.30 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur. www.zwiergitaarbouw.nl. De prijsvraag van vorige week luid de: Hoe heten de beelden van mannenhoofden met een tulband op en een uitstekende tong, en waar staan ze voor? Zo'n beeld wordt een gaper ge noemd. Vroeger gaf hij aan dat op de bewuste locatie een apotheek was gevestigd, later is dat een dro gisterij geworden. Drogisterij de Rode Pilaren in Goes ontving ongeveer 250 inzen dingen. De meeste mensen heb ben de vraag juist beantwoord. J. C. de Kok uit Lewedorp wint het huidverzorgingspakket dat beschik baar is gesteld door de drogisterij. foto's Lex de Meester van Kane en Milow wordt deels be paald door zijn vakmanschap. Twee nieuwe pareltjes zijn mo menteel in de maak voor oud Whi- tesnake gitarist Adje Vandenberg en Steve Lukather (ex-Toto), ver klapt hij. Zijn naam zingt steeds nadrukkelij ker rond in de internationale mu ziekwereld. „Aan iedere editie van de Vrienden van Amstel Live hou ik wel weer een paar nieuwe klan ten over." uitgevoerd om het welzijn van alle we zens te begunstigen. Daarna wordt de gayatri mantra 108 keer gereciteerd. Meer info: Chundra Feenstra, 0113-649824. Centrum Padma, 10.30-12.00 uur. Renesse De ondernemersvereniging Renesse houdt een tweedehands boekenmarkt in het centrum. 13.00-1700 uur. Serooskerke (W) Stichting The Country Coast Line Dan cers houdt een line dansmiddag. Café Olmenruif, Gapingseweg 5, 13.30 uur MAANDAG 15 MAART Brouwershaven Open oefenavond brandweer, 19 uur. Dreischor Open oefenavond brandweer, 19.30 uur Kerkwerve Open oefenavond brandweer, 19 uur Scharendijke Open oefenavond brandweer, 19 uur. gmim i$mm Zierikzee Literaire avond met journaliste en schrijfster Conny Braam. Eind vorig jaar verscheen haar boek De handels reiziger van de Nederlandsche Cocaï ne Fabriek, een spannende roman over cocaïne en oorlog, liefde en wraak. Gespreksleider tijdens de avond is publicist Frans Meulenberg. Zierikzee, FiZi, 20.00 uur. Open oefenavond brandweer, 19 uur Oosterland Open oefenavond brandweer, 19 uur Renesse Open oefenavond brandweer, 19 uur Haamstede Open oefenavond brandweer, 19 uur Arnemuiden Lezing De luchtslag om de Schelde, door Corstiaan Prince. Restaurant vliegveld Midden-Zeeland, 19.30 uur Middelburg De vermaarde Amerikaanse auteur John Irving bezoekt Middelburg om zijn nieuwste roman te promoten: De laatste nacht in Twisted River, 's Mid dags signeert hij; 's avonds is hij te gast op een literaire bijeenkomst van Stichting Literaire Activiteiten Zeeland en de Roosevelt Academy. De Drukkerij, 15.00-16.00 uur (signe ren, meet greet) Burgerzaal Stadhuis, 20.00 uur. Gratis kaarten te reserveren/af te halen bij de Drukkery: 0118-886870.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47