Voor nieuwe Jezus gelden hoge eisen m uit 15 Koffers vol Zeeuws talent bij Papilion O selectie donderdag 11 maart 2010 door Ali Pankow Hoever ga je met godde lijke liefde? Gaat het bloedmooie christelij ke meisje Johanna zo ver dat zij zich uiteindelijk laat kruisigen om haar geliefde Sa- mir te redden? Die vraag staat centraal in de voorstelling Een Missverkiezing van het Volks operahuis, vanavond in 't Beest in Goes en vrijdag 26 maart in 't Arsenaaltheater in Vlissingen. Een Missverkiezing is het tweede deel in de trilogie Kruistochten. Het Volksoperahuis zoekt daarin naar de zin van religie. In het eerste deel - De Martelaar - draaide het om de islam. In het tweede deel staat het christendom centraal en tenslotte volgt het jodendom. „Overkoepelend thema is de wor steling tussen de goddelijke en de menselijke maat", zegt schrijver en acteur Rogier Schippers. Het is zijn tweede trilogie bij het Volks operahuis. In Zeeuwse Nachten prikte hij met veel genoegen het heldendom door. Nu richt hij zich op religies. Schippers is huisschrij ver binnen dit gezelschap en werkt bij het maken van de stuk ken nauw samen met componist lef Hofmeister en zanger/acteur Kees Scholten. „De mensheid wil nieuwe helden. Aan de nieuwe Jezus worden zeer hoge eisen gesteld. Ie zou kunnen zeggen dat de mensheid zelf dan niet meer zoveel hoeft te doen. Het is niet nodig dat zo'n heden daagse held een eigen persoonlijk heid heeft. Liever niet zelfs, die zou alleen maar in de weg zitten. Een soort Lady D bijvoorbeeld. Zij hoefde geen eigen ik te hebben, die werd er wel opgeplakt", licht Schippers toe. Volgens hem worden nieuwe hel den tegenwoordig gezocht via Idols. In Een Missverkiezing lan ceert hij dan ook het trio Willem, Patries en Gordon. Zij strikken de mooie Johanna voor hun nieuwste Idols TV show 'Op zoek naar Je door Ali Pankow - 'Het Meisje' gaat naar Amsterdam en neemt mee: Koffers vol Zeeuws talent. Dat is de rode draad in de nieuwe theatershow van musical- groep Papilion die zaterdag in 't Spiegeltheater in Middelburg in première gaat. Hoe het dit 'Meisje' vergaat met haar droom carrière te maken als grote musicalster wordt uit de doe ken gedaan in korte toneelscènes. Deze fragmenten verbinden de musicalmedleys waarin Papillon al le registers open trekt. De nieuwe theatershow van deze- Zeeuwse operette- en musical- groep biedt een bonte mix van zang, spel en dans. Dat laatste on derdeel wordt uitgevoerd in nau we samenwerking met een dans groep van Ballet Studio Free on der leiding van Lia Sorber. Zij te kent ook voor de choreografie van de koorleden van Papillon. De regie van de spelfragmenten is in handen van Carla Schroot. Zij brengt daar vijf leden van het Mid delburgs Theater voor mee: Annet Minderhout, Marianne Sinke, Ma rianne de Bel, Rob Dollenkamp en Paul Klijnk. „Verder spelen koffers een belang rijke rol in spel en vormgeving. Toen ik eenmaal de titel had be dacht, leek het me aardig zo'n 80 a 100 koffers te gebruiken op de speelvloer. Zo willen we de zang medleys en de spelscènes steeds soepel in elkaar laten overlopen", vertelt Schroot. Dirigent Jos Dingemans tekent voor de muzikale leiding en de re pertoirekeuze. Een swingend beeld van de roerige jaren zestig wordt geschetst met een medley uit de musical Hairspray. Met een selectie uit Mary Poppins geeft Pa pillon een eigen voorproefje op de professionele versie die eind maart pas landelijk in première gaat. Ver der worden medleys gebracht uit de musicals Miss Saigon, Rent en Wicked. Die laatste zal waarschijn lijk pas in 2011 als volledige musi cal te zien zijn in Nederland. Zat 13 maart, 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur. Daar ook op zat. 20, vrij 26 en zon. 28 maart (matinee) en zat. 3 en ma. 5 april. Rixt Leddy als de 'nieuwe Jezus' in de voorstelling van Het Volksoperahuis. foto Jochem Jurgens zus', maar Johanna (vertolkt door Rixt Leddy) wil enkel Samir. Maar hij ligt in coma in het Boven het IJ ziekenhuis in Amsterdam „Wij verweven graag de actualiteit in onze voorstellingen. Zo zul je de noord-zuidlijn er dit keer ook in tegenkomen", zegt Schippers. In tegenstelling tot De Martelaar, die volgens hem nogal 'dichtgetim merd' zat, wordt in dit tweede deel weer veel meer de brug naar het publiek geslagen. „We nemen de toeschouwers bij de hand door middel van een ver teller die ze door de voorstelling loodst. Die rol neem ik zelf voor mijn rekening." Het Volksopera huis legt graag de extremen in een religie bloot. „Zaken waarvan je zegt 'don't try this at home'. Meer mildheid zou mooi zijn", concludeert Schippers nu halverwege zijn zoektocht naar het nut van religie. Vanavond, 't Beest, Goes, 20.30 uur. V k.M Cor Bakker Excelsior Na het succes van vorig jaar werkt de bekende pianist en entertainer Cor Bakker opnieuw mee aan het jaarlijkse Mytheconcert van Brass band Excelsior uit 's-Heer Arends- kerke. Het programma is compleet nieuw, met muziek uit alle conti nenten. In de pauze en tijdens de afterparty speelt het trio Nuages lichte muziek. Zaterdag 13 maart, De Mythe, Goes, 19.30 uur. René Eckhardt Pianist René Eckhardt heeft inten sief met Ton de Leeuw samenge werkt bij de uitgave van zijn inte grale kamermuziek en bereidt nu een opname voor van diens com plete pianowerk. Tijdens dit con cert geeft Eckhardt een bloemle zing uit het werk van De Leeuw, afgewisseld met componisten die hem beslissend beïnvloed hebben. Zaterdag 13 maart, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Duo Kadinsky Stichting Open Haard Concerten presenteert deze middag Duo Ka dinsky, met Anne S winkels (klari net) en Toon Bierman (piano). Sinds 2004 zijn zij actief als duo en spelen samen in kamermuziek- ensembles met afwisselende bezet ting. Op het programma staat werk van Poulenc, Ravel, Milhaud, Fran^aix, Copland en Bernstein. Zondag 14 maart, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. Bettie Serveert De band Bettie Serveert is weer he lemaal terug. De pas verschenen cd Pharmacy of love noemt de groep rond zangeres Carol van Dyk zelf'het hardste album dat we ooit hebben gemaakt'. De plaat oogst positieve recensies. Ook live - met tegenwoordig Joppe Mole naar als drummer - is Bettie Ser veert weer ouderwets op dreef. Zondag 14 maart, 't Beest, Goes, 15.00 uur. Scapino Ballet In de dansvoorstelling Reischl Goecke van Scapino Ballet Rotter dam presenteren de Scapino- choreografen Georg Reischl en Marco Goecke twee nieuwe dans stukken: Pierrot Lunaire (Goecke) en (Reischl). Ook is een eerder stuk te zien van Goecke: Bravo Charlie. Dinsdag 16 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Woensdag 17 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45