Publiek meenemen in het passieverhaal uit 13 f Thuis Tuin Trends Zeelandhallen Goei 12-14 maart met Rob's Roadshow jfap Altijd wat te beleven in AGENDA Thuis Tuin Trends Stoffenspektakel Carrièrebeurs Pink Floyd Tribute donderdag 11 maart 2010 moet overdrijven, als je wil dat de mensen begrijpen waar het over gaat. Daarom zoek ik de uitersten in alles: in forte, in piano, in tem pi." Leusink verlangt van zijn musici dat ze met beleving spelen, con tact maken met het publiek. „Ik zeg altijd: jullie hebben allemaal twee touwtjes waar de mensen aan vastzitten en als je voelt dat ze dreigen in te dutten, dan trek je er aan. Je moet communiceren met het publiek. We brengen iets, en dat is wat anders dan alleen maar iets spelen. We zitten niet op een eilandje ons werk te doen, maar zijn musici die optreden voor men sen die speciaal voor ons komen luisteren. Dat is een heel andere benadering." Hoewel hij zelf tijdens de uitvoe ring het publiek niet ziet, wéét hij hoe de muziek wordt beleefd. „Ik denk dat ik dat kan voelen. Soms wordt het stil en dan voel je de la ding in het gebouw hangen. Dan denk ik: we hébben ze. En nu vast houden." Matthaus Passion door The Bach Choir Sr Orchestra of the Netherlands o./.v. Pieter Jan Leusink, zaterdag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Aanvang: 14.30 uur. Solisten: Robert Luts (evangelist), Henk van Heijnsbergen (Christus), Hieke Meppelink (sopraan), Sytse Buwalda (countertenor), Martinus Leusink (tenor) en Math Dirks (bas). Passieconcerten Er zijn de komende weken meer passieconcerten in Zeeland: Zondag 21 maart: Willibrordusbasi- liek, Hulst, 14.00 uur. Matthaus Passion door Koninklijke Gentse Oratorium Vereniging. Zondag 21 maart: Sint Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur: Cantate dienst waarin uitvoering van de Jo hannes Passion centraal staat. Zaterdag 27 maart: Sint-Baafskerk, Aardenburg, 14.00 uur. Matthaus Passion. Uitverkocht. Zondag 28 maart, RK Maria Magda- lenakerk, Goes, 15.30 uur. Concert rond de Zeven Kruiswoorden van Christus. Met o.a. organist Marcel van Westen, Zeeuwse Koorschool. Zondag 28 april: Thomaskerk, Zie- rikzee, 16.00 uur. Passieoratorium Een gat in het dak van Mar van der Veer en Michiel de Zeeuw. Vrijdag 2 april: Zeeuwse Concert zaal, Middelburg, 20.00 uur. Johan nes Passion door Koninklijke Orato riumvereniging Middelburg. Oostburg Apollo Sluis brengt samen met Zeegalm Knokke en strijkers een programma met lichte Oostenrijkse dansmuziek uit de ne gentiende eeuw. Ledeltheater, 20.15 uur Ouwerkerk Jaaruitvoering muziekvereniging Nieuw Leven in het dorpshuis, 19.30 uur. Terneuzen Coverband Tricity geeft haar jaarlijkse gra tis concert. Dit jaar wordt de opening ver zorgd in samenwerking met slagwerkleer lingen die voor het eerst aan het publiek tonen wat ze in hun mars hebben. Porgy en Bess, 20 uur. Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt haar vierenveertigste onderlinge Solisten- en Ensembleconcours. Het Akkoord, Oudestraat 9,14.00 uur. Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur. *Fanfareorkest Sint Caecilia treedt op. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. *Bluesrockband Big Chief Sugar bestaat deze maand tien jaar. De Vlissingse formatie geeft een jubileum concert waarbij opnamen worden ge maakt voor een live-cd. De Piek, 22.00 uur. *Muziektheatervoorstelling door Louis van Beek over het leven van Mathilde Wil link, de uit Terneuzen afkomstige icoon van de jetset uit de jaren zeventig. Arsenaaltheater, 20.00 uür. ZONDAG 14 MAART Middelburg De vaste rocksessieband staat weer op het podium met Serge Naberman en Sacha de Bruin als speciale gasten. Café 't Schuttershof, 17.00 uur. Terneuzen Kaboutervrienden Plop, Kwebbel, Klus en Lui gaan naar het circus waar ze de arties ten vervangen in de Plopshow 'Plop En Het Circus'. Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur. WOENSDAG 17 MAART Goes Orkest, zangers en dansers geven eerbe toon aan The Beach Boys. De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Meidenband Girls Wanna Have Fun- brengt pop en rock. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Vlissingen *Olga Zuiderhoek en Michiel van Erp spe len 'De Caracal' van Judith Herzberg, waarin wordt gewacht op een telefoon tje. Arsenaaltheater, 20.15 uur. *Paul Clifton brengt liedjes van vroeger en nu. Grand-café De Schutterij, 14.30 uur. O meer agenda op de website van onze krant pL - 12, 13 14 maart De nieuwste tuin- en interieurtrends vind je op Thuis Tuin Trends. Nederlands bekendste tuinman Rob Verlinden en trendwatcher Romeo Sommers geven met Rob's Roadshow, bekend van het SBS 6 programma De Tuinruimers, persoonlijk advies aan alle tuin- en interieurliefhebbers. Kijk voor meer informatie op www.thuisentuintrends.nl. 17 maart Hét evenement op het gebied van modestoffen, interieurstoffen en hobbystoffen. Nederlands bekendste stoffenhandelaren presenteren op meer dan 4.000 m2 van 9.30 tot 16.30 uur de nieuwste herfst- en wintercollectie. Toegang is gratis. 25 maart Op zoek naar een leuke opleiding of uitdagende job? Kom dan naar dé Carrièrebeurs van Zeeland! Bedrijven, instellingen en scholen laten zien welke mogelijkheden er zijn. Toe aan een break? Neem een Zumba-les of doe mee L met de scootmobielrace! Toegang is gratis. 10 april 1 I Eén van Europa's beste Pink Floyd Tribute bands, de I Nederlandse formatie Pink Project, geeft op 10 april een i concert met hits van toen en een wervelende licht- en lasershow. Kijk op www.blueeagleevents.nl i voorjTieer informatie. Binnenkort in Zeelandhallen Goes o.a.: 22 mei 70's, 80's 90's Party 16-19 juli Staatscircus Moskou 130 juli -1 augustus Speed Gein Kijk voor meer events, concerten en beurzen op www.zeelandhallen.nl! Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen Zeelandhallen Goes is onderdeel van Ubcma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43