selectie agenda donderdag 11 maart 2010 door Rolf Bosboom Ruim twintig uitvoerin gen van de Matthaus Passion in drie weken. Dirigent Pieter lan Leu- sink van The Bach Choir Or chestra of the Netherlands draait er zijn hand niet voor om. „Als ze tegen me zouden zeg gen: je mag de rest van je leven elke week drie keer de Matthaus dirigeren, dan doe ik dat graag." De reeks concerten begint zater dag in Vlissingen. geklonken. Verder werk ik vooral vanuit de tekst. Als musicus heb je te maken met ontzettend tegen strijdige gevoelens. Het ene mo ment sta je het schreeuwende en tierende volk te vertolken dat de Heiland wil ophangen, terwijl je even later een koraal moet zingen, wat een geloofdbelijdenis is. Dat moet weer heel devoot en ingeto gen." Die contrasten hoor je bij Leusink terug, soms tot in het extreme toe. „De Matthaus Passion duurt drie uur. )e moet proberen het span nend te houden en niet zo van: we sukkelen er wel doorheen. Dat is tegen mijn natuur in. Ik wil het publiek, dat er niet zo in zit als wij, meenemen in het verhaal. Dat betekent dat je af en toe flink Vlaams Weekend Podium Reimerswaal heeft een Vlaams Weekend, met op vrij dag in Kruiningen het Echt Ant- waarps Teater en zaterdag Johan Verminnen (foto), met als spe ciale gast Soetkin Baptist. Vrijdag 12 maart, Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur. Zaterdag 13 maart, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. Dana Winner De bekende Vlaamse zangeres Dana Winner brengt een verras sende show waarin nieuwe lied jes en grote hits elkaar opvol gen. In Een wereld vol verschillen gaat ze meer dan ooit muzikaal terug naar de eenvoud en puur heid van haar nummers en staan haar teksten. Vrijdag 12 maart, Scheldetheater, Ter neuzen, 20.00 uur. Irish Wings Stormachtige dansshow met pu blieksfavoriet Peter Corry in een hoofdrol. De voorstelling speelt zich afin 1636. Ierse en Schotse pioniers gaan als emigranten aan boord van een klein schip. Bestemming: Noord-Amerika. Vrijdag 12 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Zat 13 maart, Schelde theater, Terneuzen, 20.00 uur. De Matthaus Passion blijft de diri gent, zelf een groot Bach-kenner, fascineren. „Ik hem het werk al meer dan 250 keer gedirigeerd en elke keer hoor ik weer nieuwe din gen. Ik vind het een van de indrin gendste composities die er geschre ven zijn. Het blijft telkens een ge not om het te doen." De Matthaus Passion is voor Leu sink onlosmakelijk verbonden met de Nederlandse cultuur. „In het buitenland is het in elk geval niet zo dat er in bijna elke plaats een Matthaus is. Het zal wel iets te ma ken hebben met onze calvinisti sche inslag. Niet iedereen is nog praktiserend in het kerkelijk leven, maar veel mensen hebben toch een binding met het lijdensver haal. Ik merk ook dat het publiek de laatste jaren behoorlijk ver jongt. Je ziet veel twintigers en der tigers bij onze uitvoeringen. Zij zet ten het verhaal weer over naar hun eigen tijd." Pieter Jan Leusink leidt sinds me dio jaren tachtig het Hollands Boys Choir, een jongenskoor met Elburg als thuisbasis. Sinds 1995 heeft hij ook een eigen orkest met barokmusici onder zijn hoede. Sa men nemen ze enkele uitvoerin gen van de Matthaus Passion voor hun rekening. Het jongenskoor komt echter niet naar Vlissingen. Wel The Bach Choir. „Zes Matthaus Passions met het jon genskoor is wel de limit", zegt Leu sink. „Omdat ik die beperking had, ben ik er een paar jaar gele den een professioneel ensemble er naast begonnen." The Bach Choir Orchestra heb ben duidelijk hun eigen stijl. „Ik wil het historisch doen, met au thentieke instrumenten en in klei ne bezetting. Het neigt naar hoe het bij Bach zou kunnen hebben The Bach Choir Orchestra of the Netherlands. Inzet: dirigent Pieter Jan Leusink. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 11 MAART Goes Het Echt Rotterdams Theater speelt de komedie 'Inspecteur Vlijmscherp'. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Pip Utton speelt The war of worlds', ge baseerd op het gelijknamige hoorspel van H. C. Wells dat in 1938 paniek veroor zaakte. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Terneuzen Theaterproductiehuis Zeelandia presen teert Mathilde, een nieuwe muziektheater productie over de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Mathilde Willink, icoon van de Nederlandse jetset in de jaren '70. Met Louis van Beek in de hoofdrol. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen *Cabaretier André Manuel brengt de voorstelling 'Voor God noch vaderland'. Arsenaaltheater, 20.15 uur. internationale travestiegroep Jacco Ricar- do La Vie En Rose geeft een zangoptre den. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. VRIJDAG 12 MAART Domburg Hooikoorts, met hiphop en R&B. Tramzicht, 20.00 uur. Goes *De Zeeuwse band Freddy Who speelt rauwe rhythm blues met een laagje vir tuositeit. Heartbreak Café, aanvang 22uur *De Zeeuws/Brabantse rockformatie The Slaves treedt op. The Slaves bestaat uit Frank Beerens (drums, zang), Peter Urba- nus (gitaar), Hans van Andel (zang, gitaar) en Dion Laros (bas, zang). Cafe De Vrijbuiter, 22.00 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt De Storm van William Shakespeare, een stuk over wraak, macht, vrijheid, liefde en ver giffenis. Heer Hendrikhuis, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Middelburg *Chantal Janzen, Stanley Burleson, Jamai Loman en Casay Francisco brengen Dis ney's musical Sing-a-long. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Het duo Marianne Boer (piano) en Peter Brunt (viool) speelt een programma met werken van Beethoven, Ravel en Proko- fieff. De musici voeren ook ieder een so lostuk uit. Zeeuwse Concertzaal, 20 uur. Oostburg De Zeeuwse formatie Champagne Char lie speelt blues en rootsmuziek. Ledeltheater, aanvang 20.15 uur. Vlissingen *De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur. *Vervallen: optreden Urban Myth. Arsenaaltheater, 20.15 uur. *De Zeeuwse theatersportgroep AparD speelt een improvisatiewedstrijd tegen het team Bek Vol Tanden uit Bergen op Zoom. De Piek, café open 20.00 uur, aan vang 20.30 uur. ZATERDAG -13 MAART 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt De Storm van William Shakespeare, een stuk over wraak, macht, vrijheid, liefde en ver giffenis. Heer Hendrikhuis, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Kloetinge Voorjaarsconcert van Christelijke Orato rium Vereniging Goes, met werken van Haydn en Mozart. Geerteskerk, 20 uur. Kortgene The Sweet Lord Animals (S.L.A.) spelen bombastisch pompende blues-rock. De groep werkt met samples, waardoor de sound een eigen sfeer krijgt. Café Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Het Middelburgs Theater speelt het stuk 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Minitheater, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42