Boek over misbruik in kerk zeeland 13 Paul PI M Strengere regels rond ziekenhuisfusies voor ais Kamerlid Politie klaar met sporenonderzoek in Zierikzee donderdag 11 maart 2010 „Ik verwacht dat niemand onze bedrijfsvoering Commentaar nodeloos in gevaar wenst te brengen. Onderling dient u waar nodig te corrigeren, Er is zero-tolerance" ffk Pieter Vierhout, voorzitter raad van bestuur, aan specialisten en medewerkers KOOPZONDAG 14 maart 12.00 uur -17.00 dut Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH Tel: 0165 330620 www.paulpim.nl OPENINGSTIJDEN di. - do. 9.30 - 18.00 uur vt. 9.30 - 21.00 uur Zet uw foto's in onze albums: www.pzc.nl/foto Een tegenvallertje voor de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen: er is onvoldoende discipli ne in de operatiekamers. Het gaat hier niet om een medische ramp. Maar deze tik op de vin gers door de Inspectie voor de Gezondheidszorg past wel slecht bij de fiere ambitie van het Admiraal De Ruyter Zieken huis om met de fusie van de vestigingen in Goes en Vlissin gen ook meteen de kwaliteit te verbeteren. Nu zal de energie eerst even opgaan aan een in haalslag. Die wordt gelukkig al wel gemaakt. Het slechte rapport van de in spectie heeft mogelijk nóg een vervelend gevolg. Veel Zeeuw en volgen de bewegingen van het ADRZ met argwaan. Op Walcheren vreest men dat het Vlissingse ziekenhuis sluipen derwijs wordt gesloten. De slechte beoordeling kan het laat ste restje vertrouwen van zorg- consumenten wegnemen. Dat was toch niet de bedoeling van marktwerking in de zorg? a I a t draagt Koppcjan Het plaatsen van een kunstheup in een operatiekamer in Goes. archieffoto Willem Mieras D^V Z6 61 (111 d ZIERIKZEE - De politie heeft het sporenonderzoek afgerond bij het huis in Zierikzee waar zaterdaga vond het familiedrama plaats vond. De schermen rond de wo ning zijn weggehaald en schilders zijn binnen aan de slag gegaan om de schade van de schietpartij te herstellen. Het verdere onderzoek richt zich nu op de herkomst van het wa pen, aldus Elke Kool van het Open baar Ministerie in Middelburg. In dat verband wordt ook bekeken of sprake is van medeplichtigheid. Het OM concentreert zich tevens op de vraag of de vader van de twee vermoorde kinderen inder daad zelf de schutter is geweest. door Jeffrey Kutterink De regels rond de fusies van ziekenhuizen moeten wor den aangescherpt, vindt mi nister Ab Klink (Volksgezondheid, CDA). Voortaan moet niet het eco nomisch belang voorop staan, maar de kwaliteit en bereikbaar heid van de zorg. Precies zoals de Nederlandse Mededingingsautori teit (NMa) vorig jaar de fiisie van de Zeeuwse ziekenhuizen heeft be oordeeld, aldus de minister. Onbedoeld is de fusie van de Zeeuwse ziekenhuizen het voor beeld voor Klink. De NMa stond vorig jaar de fusie tussen de zieken huizen in Vlissingen en Goes toe. Als de NMa alleen had gelet op de Mededingingswet, had de NMa waarschijnlijk geen toestemming gegeven. Want mensen zijn gebaat bij keuze en niet bij een monopo lie; de economische wetten van concurrentie. Maar de NMa oordeelde dit keer anders, mede na het raadplegen van de Inspectie voor de Gezond heidszorg. 'De NMa oordeelde dat de kwaliteitsverbetering die de fu sie van de Zeeuwse ziekenhuizen met zich meebrengt de mededin gingsbelemmeringen meer dan compenseren', schrijft Klink aan de Tweede Kamer. De NMa keek in Zeeland breder dan alleen naar de Mededingings wet, stelt hij vast. Minister Klink wil dat dat voortaan altijd gebeurt. Medio 2011 gaat er een wetsvoor stel naar de Kamer. Voordat de NMa een ziekenhuisfusie beoor deelt, moet voortaan eerst een 'zorgspecifieke ftisietoets' worden uitgevoerd. Daarin wordt bekeken of de fiisie de kwaliteit van de zorg en de bereikbaarheid van cru ciale zorgfiincties in gevaar brengt. Is dat zo, dan wordt de fusie tegen gehouden, aldus Klink. ER OP UIT? Concerten, theater, restaurants... u vindt het in ons Uit-katern, én op onze website: www.pzc.nl/uit TOUR DE ZELANDE De Giro d'ltalia komt naar Zeeland, en weblog Tour de Zélande is er klaar voor: www.pzc.nl/blogs Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Bij uitgeverij Karakter verschijnt Pater Noster, het boek waarin de Vlissingse schrijver José Hennekam zijn ervaringen met misbruik in een katholiek inter naat en op het klein-seminarie van zich afschreef. Vier jaar lang lag het manuscript op de plank, omdat geen enkele uitgever er zijn handen aan wilde branden. „Het zou te hard zijn, te direct, 'dit kwam in Nederland toch niet voor'." Een citaat:Vol af schuw kijk ik hem aan. Dat kan hij niet menen. „Ja, doe maar, je zult zien dat je het lekker vindt." Pater Deeds pakt mijn hoofd, duwt het langzaam naar zijn schoot.' „Op aanraden van één van de uit gevers heb ik delen van dat boek toen verwerkt in De Kinder vriend, dat vorig jaar uitkwam. Daarin was het onderwerp toegan kelijk verwerkt in een thriller, die laat zien wat er kan gebeuren als de Kerk seksueel misbruik in de doofpot stopt en daders alleen maar overplaatst." Sinds het boek uitkwam, krijgt Hennekam dage lijks stapels post en mail van ande re slachtoffers. De media weten hem als 'ervaringsdeskundige' goed te vinden. „Nu de beerput open is, zien uitgevers wél brood in de publicatie van Pater Noster. Voor de duidelijkheid: dit is geen autobiografie, maar een roman, ge baseerd op de gebeurtenissen uit mijn jeugd." www.josehennekam.com Ab Klink DEN HAAG - Ad Koppejan is door het CDA-Zeeland officieel voorge dragen voor de lijst voor de verkie zingen van de Tweede Kamer. Op basis van het aantal inwoners heeft het CDA Zeeland recht op één verkiesbare kandidaat. „Ad Koppejan is nu Kamerlid en we dragen hem voor", zegt voorzitter Wybe de Graaf van CDA afdeling Zeeland. Over andere mogelijk kandidaten wil De Graaf niet spre ken. „Er zijn wel mensen die op de lijst willen, maar geen concur rent willen zijn van Koppejan." Koppejan zelf is blij met de voor dracht. Al heeft hij vandaag wel zijn functioneringsgesprek met fractievoorzitter Pieter van Geel. „Dat zie ik met vertrouwen tege moet", reageert hij. Eind deze maand wordt de concept-kandida tenlijst bekendgemaakt. Het CDA-congres bepaalt de lijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3