Rolstoelbasketbal voor fik? 301 sport Hiddink in beeld als bondscoach Ivoorkust Q 'r-f r,N Fortis mag niet meer verliezen MODESHOW VEGABV 3 te sterk voor Kwadendamme 5 Trainingslopen voor Z-Vlaamse marathon In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. SCENARIO'S VOOR FORTIS donderdag 11 maart 2010 RIJSWIJK - Guus Hiddink is nog steeds een serieuze kandidaat om tijdens de WK van komende zo mer in Zuid-Afrika bondscoach van Ivoorkust te worden. Dit be vestigde gisteren zijn zaakwaarne mer Cees van Nieuwenhuizen. „Men wil hem graag hebben." Eer der op de dag maakte de Franse trainer Philippe Troussier bekend ook te zijn benaderd door de Afri kaanse deelnemer aan de wereldti telstrijd. Van Nieuwenhuizen: „Ik denk dat hij in beeld is voor het ge val de deal met Hiddink niet door gaat." Of Hiddink gaat is nog BURGH-HAAMSTEDE Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamstede In Burgh-Haamstede gaat zaterdag voor de 38e keer de pannekoeken molenloop van start, voorheen be kend als de pannekoekloop. De loop bestaat uit verschillende onderdelen. Zo is er een wedstrijd van vijftien kilometer voor man nen, vrouwen en masters, een trim- loop van 7,5 en vijftien kilometer en een jeugdloop van een en twee kilometer. De startnummers opha len en na-inschrijving vindt plaats in restaurant Molenberg. De wed strijden beginnen om half twee. UITSLAGEN WIELRENNEN Parijs - Nice. Derde etappe, Saint-Yriex- la-Perche-Aurillac (rit ingekort wegens weersomstandigheden): 1. Sagan (Slw) 153 km in 3.44.28, 2. Joaquim Rodriguez (Spa), 3. Roche (Ier), 4. Voigt (Dui) 0.02, 5. Martin (Dui), 6. Contador (Spa), 7. Lorenzetto (ita) 0.06, 8. Dumoulin (Fra), 9. Florencio (Spa), 10. Marcato (Ita), 16. Valverde (Spa), 26. Luis-Leon Sanchez (Spa), 49. Hoogerland, 78. Tankink 0.27, 79. Boom, 91. De Kort 1.06. Algemeen klassement: 1. Voigt 12.40.26, 2. Sagan 0.06, 3. Luis-Leon Sanchez 0.09, 4. Mil lar (GBr) 0.12, 5. Kreuziger (Tsj) 0.14, 6. Boom 0.20, 7. Contador, 8. Leipheimer (VSt) 0.24, 9. Joaquim Rodriguez 0.28, 10. Tondo (Spa), 11. Valverde 0.30, 32. Hoogerland 0.56, 39. Tan kink 1.07, 86. Moerenhout 3.03, 97. Leezer 3.51, 100. Timmer 4.51, 105. De Kort 5.58, 114. Van Emden 7.22, 156. Veelers 13.58, 160. Posthuma 17.07, 162. Flens 19.30, 165. Mouris 26.32, 166. Van Winden 26.55, 168. Curvers 28.20. MEEST CELEZEN 1Doeland fietst naar uitwedstrijd 2. Hoek is te sterk voor Terneuzen 3. Hockeyers door oog van de naald STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ■■KBfi i 1 iTqsniiTrnTBBH www.pzc.nl/foto OOST-SOUBURG Tijdens het biljartduel in de libre Ci-klasse tussen VEGABV 3 en Kwadendamme 5 werd stevig ge scoord. De Souburgers wonnen het duel. Het spektakel kwam van de kopmannen Peter Vos van VEGA BV en Bevelander Tom Verbeek. Vos moest naar 275 punten spelen en Verbeek naar 160. Laatstgenoem de was in vijf beurten aan de fi nish en noteerde 32.00 gemiddeld. Vos scoorde met 167 punten een nog iets beter moyenne maar dat was niet genoeg voor de winst. TERNEUZEN Loopgroepen uit Hulst en Terneu zen gaan komende zaterdag en op zaterdag 3 april gezamenlijk trai nen. De deelnemers lopen het eer ste gedeelte van het parkoers van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Er worden drie groepen gevormd die tien, elf of twaalf kilometer per uur lopen. Daardoor zijn de duurlo- pen geschikt voor snelle en minder snelle lopers. Iedereen die wil mee doen, is welkom. De start is om ne gen uur 's ochtends vanaf de kanti ne van RKHAV in Hulst. De Marathon Zeeuws-Vlaanderen is op zaterdag 17 april. steeds afhankelijk van de onder handelingen met de Russische voetbalbond over de ontbinding van het contract van de Achterhoe ker. Van Nieuwenhuizen: „Wat dat betreft is de situatie niet anders dan drie weken geleden. We moe ten daarover deze maand in Mos kou een akkoord bereiken." Trous sier, momenteel werkzaam in Ja pan, bevestigde dat Ivoorkust nog een kandidaat heeft. „Ik heb een aanbieding gekregen en ben zeer geïnteresseerd", zei hij. „Maar ik weet ook dat meneer Hiddink eveneens in beeld is." door Koen de Vries VLISSINCEN - Het heeft zes jaar ge duurd, maar nu kan Bennie Dinge- manse weer lekker rolstoelbasket ballen. RBVM, de dub van de 42-jarige Vlissinger, verzorgde nog wel één keer per week een trai ningsavond, maar had te weinig spelers om aan de competitie deel te nemen. Nu twee voormalig in ternationals zijn teruggekeerd, kan de veertien leden tellende Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg weer een team op de been breng en. Zaterdag speelt de club in Over- pelt wedstrijden voor de Belgische competitie. Bennie Dingemanse was vroeger een motorcrosser. Door een onge luk tijdens de Vlissingse Strand- cross van 1990 liep hij een dwars laesie op. Op het lange rechte stuk langs de vloedlijn kwam hij bij het nemen van een springschans ten val. „Ik had nog nooit gehoord van een dwarslaesie, ook niet van een partiële. Maar toen ik daar lag, wist ik al dat ik in een rolstoel te recht zou komen. Heel raar." In het ziekenhuis van Rotterdam bleek de ruggenwervel niet te ope reren. Dingemanse lag drie maan den helemaal plat om de breuk te laten helen. In een speciaal bed lag hij afwisselend drie uur op zijn rug en drie uur op zijn buik. „Dat was een slechte tijd", herinnert de inwoner van Vlissingen zich. „Toen ik daarna kon beginnen met revalideren, brak een betere tijd aan. Ik had een doel om naar toe te werken. Zo zag ik mede-pa tiënten in een auto rijden. Dat wil de ik ook wel." Na elf maanden keerde Dingeman se terug naar Koudekerke, naar het ouderlijk huis. Al heel snel besloot hij te gaan rolstoelbasketballen. „Stilzitten kan ik niet, sporten is belangrijk voor mij. En rolstoelbas- Bennie Dingemanse vindt zichzelf niet zielig. ketbal ligt me wel. Dat is de actief ste sport voor minder validen. Lek ker rijden, een beetje rouwdou- wen, dat vind ik lekker." Dingemanse geeft ook lessen rol stoelbasketbal op scholen voor voortgezet onderwijs. Vooral om de beeldvorming rond mindervali- den bij te stellen. En om te laten zien dat rolstoelbasketbal een ech te sport is. „Voordat ik in een rol stoel terecht kwam, wist ik niks van die wereld. Ik had nog nooit nagedacht wat er met die mensen aan de hand was. Die jongens die ik nu les geef, worden bewust ge- In de veertiende en laatste ronde van de zaalkorfbalcompetitie móet Fortis winnen om een beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen. Dan kunnen ze zich daarin veilig spelen. Misschien krijgen de Souburgers wel een drie- of een vierkamp voor hun kiezen. Alle scenario's voor zaterdag op een rijtje. Stand in eerste klasse G 1Kinderdijk 13-21 2. Vitesse 13-20 3. IJsselvogels 13-18 4. TOP Arnemuiden 13-15 5. Merwede 13- 9 6. Fortis 13- 7 7. Maassluis 13- 7 8. Bolnes 13- 7 Programma slotronde Merwede-Fortis, Bolnes-IJsselvogels, Maassluis-TOP, Kinderdijk-Vitesse Fortis verliest bij Merwede Fortis speelt gelijk bij Merwede Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes verliezen Fortis wint bij Merwede, Maassluis of Bolnes wint eveneens Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes winnen eveneens Merwede komt op 11 punten en is veilig; Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Merwede komt op 10 punten en is veilig, Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Fortis en Merwede eindigen samen met 9 punten op de vijfde plaats; een beslissings wedstrijd is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Drie ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een driekamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Een unieke situatie: vier ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een vierkamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Willem Adriaansens bron Roeland van Vliet www.pzc.nl UITNODIGING VRUDAG 19 MAART 10.00-14.30-19.00 uur u bent van harte welkom! WALSTRAAT 199 VLISSINGEN tel.no. 0118 - 440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32