Klimmetje wordt Boom fataal Lyon dompelt Real Madrid ill 281 sport Gerdemann wint eerste rit in de Tirreno-Adriatico Snelle remise L'Ami op het EK schaken Herre Zonderland gaat turners coachen Zieke Kramer mist wereldbekerfinale CHAMPIONS LEAGUE Lyon schakelt Real Madrid uit in de Champions O League. De Franse ploeg, die thuis al met 1-0 had Real Madrid haalt de zesde ach- gewonnen, gaat door dankzij een l-l-gelijkspel. van de Champions League niet. donderdag 11 maart 2010 door Peter van Leeuwen AURILLAC - Lars Boom had het al aangekondigd. Het behouden van zijn gele leiderstrui in Parijs-Nice zou woensdag een lastige opgave worden. Het klimmetje in de fina le werd de Raborenner inderdaad fataal. Boom finishte op 27 secon den van ritwinnaar Peter Sagan en zag de Duitser Jens Voigt de lei ding overnemen. „We hadden er rekening mee ge houden, maar je hoopt natuurlijk dat Lars het nog een dagje vol houdt", keek ploegleider Erik Dek ker terug op de derde rit. „Hij baal de ook dat hij niet kon aanpikken bij die eerste groep van zo'n zestig renners, maar je moet gewoon con cluderen dat hij dinsdag al aan zijn limiet zat en nu gewoon moest buigen." Peter Sagan presenteert zich tot dusverre in Parijs-Nice als een gro te belofte. De pas 20-jarige Tsjech was al vijfde in de proloog, finish te dinsdag als tweede in de tweede etappe en pakte woensdag op in drukwekkende wijze de zege. De rit naar Aurillac, vanwege het slechte weer met 55 kilometer inge kort, werd gekenmerkt door een lange vlucht van drie renners, on der wie de Fransman Yann Hut guet van Skil-Shimano. De beklimming van de Cote de la Martinie leidde de beslissing in. De Ier Nicolas Roche was de eer ste aanvaller, vijf renners konden reageren. Dekker, die het peloton in de ploegleiderswagen vooraf was gegaan: „Het was een uitda ging voor Lars en duidelijk was dat je, als je bovenop eraf was, dat ver schil nooit meer goed zou ma ken." Sagan klopte in de sprint de Span jaard Joaquim Rodriguez en Ro che. Ook Voigt en topfavoriet Al berto Contador bleven uit de greep van het eerste peloton waar in Johnny Hoogerland (hij werd uiteindelijk 49e op zes seconden van de winnaar) de enige Neder lander was. „Dit is mijn eerste zege in een gro te koers", jubelde Sagan, die voor het Italiaanse Liquigas uitkomt. „Ik heb de eindzege niet als doel, Roman Kreuziger is onze kopman. Hij staat ook goed en ik ben voor al hier om hem te helpen." In het klassement volgt Sagan op zes seconden van Voigt, de Span jaard Luis-Leon Sanchez is derde. Boom staat nu zesde. Hoogerland vindt zichzelf terug op de 32e plaats. „Lars is nu weer een normale ren ner in deze koers" vertelde Dek ker. „Zijn doel is nu weer hier be ter uitkomen met het oog op de klassiekers. Het verdedigen van de trui heeft een hoop energie gekost. We moeten alert zijn dat Lars nu niet meer te veel met zijn krach ten smijt" ROSICNANO SOLVAY - De Duitse wielrenner Linus Gerdemann heeft gisteren de eerste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirre no-Adriatico gewonnen. Gerdemann won na 148 kilometer van Livorno naar Rosignano Sovay de sprint van een kopgroep van vier voor de Spanjaard Pablo Last- ras en de Deen Matti Breschel. De Raboploeg speelde in de finale geen rol van betekenis. Oscar Frei- re is niet fit gestart aan de koers, die voor hem vooral geldt als voor bereiding op Milaan-San Remo. Volgens ploegleider Frans Maassen was Freire gisteren wellicht niet eens van start gegaan als de 'Prima- vera' niet over anderhalve week wordt verreden. „Dit is een goede koers voor Oscar om weer ritme te vinden. We ho pen wel dat het weer de komende dagen gaat verbeteren", aldus Maassen. RIJEKA Erwin l'Ami heeft gisteren in de vijfde ronde van het Europees kam pioenschap schaken een snelle re mise gemaakt tegen Dimitrios Mastrovasilis. De Griek vond zijn witte stelling al na zeventien zet ten niet meer de moeite waard er zich nog langer druk over te ma ken. Dimitri Reinderman hield het tegen de Duitser Daniel Fridman wat langer vol met de witte stuk ken. Hij accepteerde na 29 zetten dat er niet meer in zat dan een re mise. Beide Oranje-grootmeesters hebben nu 3 1/2 punten. HEERENVEEN Turner Epke Zonderland wordt ko mend weekeinde bij wereldbeker wedstrijden in Cottbus gecoacht door zijn broer Herre. Gymnastiek- bond KNGU heeft de oud-turner verzocht samen met Willem Veld man, manager topsportzaken van Sportstad Heerenveen en voorma lig bondscoach, de taken van Zon- derlands coach Gerard Speerstra over te nemen. Speerstra is ge schorst door de KNGU nadat hij in een interview kritiek had geuit op zijn werkgever. Ook Jeffrey Wam mes, Middelburger Jeffrey Telussa en Anthony van Assche uit Sas van Gent komen in Cottbus in actie. HEERENVEEN Sven Kramer doet komend week einde niet mee aan de wereldbeker finale in Heerenveen. De schaatser heeft een infectie aan de luchtwe gen, zo zei trainer Gerard Kemkers gisteren. Kramer richt zich nu op het WK allround, dat een week la ter ook in Thialf plaatsvindt. De 23-jarige Fries, die bij de wereldbe kerfinale aan de vijf kilometer en vermoedelijk ook de ploegachter volging zou meedoen, hoopt in ei gen land de wereldtitel voor de vierde keer op rij te winnen. Door de afzegging van Kramer lijkt Bob de Jong de grootste kanshebber op de eindzege in de wereldbeker op de vijfduizend meter. Cristiano Ronaldo (rechts) brengt Real Madrid ondanks de aanwezigheid van verdediger Cris op voorsprong in de wedstrijd tegen Lyon. foto Alberto Martin/EPA tereen volgende keer de kwartfinale Peter Sagan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30