land Geest blijft in de fles met de FizzBoy PZC/ 24 FLEXBEZORGERS M/V k Verslaafde veroordeeld voor verkrachting GADGET Vondst Terneuzenaar houdt frisdrank bruisend tot de bodem Informatieavond over Koninginnedag 2010 EMM geeft concerten in de Zandput donderdag 11 maart 2010 door Frank van Cooten De ideeën van de Ter- neuzense uitvinder en huisarts Cors Ephraïm ontstaan meestal uit ergenis. „Waarom moet je toch altijd het laatste plasje frisdrank weggooien omdat er geen prik meer in zit." Ephraïm presenteert de FizzBoy, zijn nieuwste bedenksel om een einde te maken aan deze ergenis. Dankzij deze gadget blijft de fris drank bruisend tot op de bodem. Na de eerste draai aan de dop van een fles priklimonade is de geest al vrij snel uit de fles. Dat de hoeveel prik dan al een stuk minder is, komt omdat het koolzuur ont snapt en gewone lucht de fles vult „Met de FizzBoy is dat verleden tijd", zegt de Terneuzense uitvin der. „Die vervangt de gewone draaidop en fungeert als tap die op de fles blijft zitten. De fles gaat slechts eenmalig open en daardoor blijft de prik in de frisdrank krach tig tot op de bodem." Ephraïm noemt nog een leuke bij komstigheid. „Met de FizzBoy tap je frisdrank in plaats van het uit te schenken en hij past op alle fris drankflessen van anderhalf en twee liter." Toch is het oppassen geblazen met de FizzBoy. Als je het apparaat van de fles wilt halen als er nóg fris drank in zit, moet je dat zeer voor zichtig doen. Er zit immers druk in de fles, ondervond de uitvinder zelf toen hij de FizzBoy iets te en thousiast van een fles cola draaide. De cola spoot er uit. „Als het met beleid gaat, is er niets aan de hand. Het is uiteraard de bedoeling dat je de FizzBoy pas van de fles haalt, als er geen frisdrank meer in zit. Dan is het apparaat gemakkelijk schoon te maken onder de kraan of in de vaatvasser." Ephraïm bedacht eerst de Bubble Locker. Dit ding werkt met kool- zuurpatronen. „Maar dit apparaat was te duur en te ingewikkeld om op de markt te brengen. In de Verenigde Staten stuitte Ephraïm op iets dat leek op de FizzBoy. „In de Verenigde Staten is de vormgeving van de flessen ech ter anders. Ik ben daarom op het idee gekomen het apparaat aan te passen voor de Europese markt. Er bleken wel wat patenten voor te zijn verleend, maar die zijn nooit uitgewerkt. Dus ik ben de eerste. De productie van de FizzBoy ge beurt in China. Hoe de Chinezen zaken doen, bevalt me wel. Zo worden alle e-mails binnen een paar uur beantwoord." Het uitvinden zit de Terneuzense huisarts in het bloed. „De uitda ging is dingen op te lossen waar je tegen aan loopt. Het is een grote puzzel. Dat fascineert me." Van zijn eerdere uitvinding, de Ear Scratcher, zijn inmiddels 150.000 exemplaren op de markt gebracht. „Daar ben ik nog de slim ste Zeeuw mee geworden. Ik stuit te in Frankrijk op een artikel over de Ear Scratcher in de krant. Dat was best een kick, hoor." Er bestaan nu plannen om de Ear Scratcher ook in de Verenigde Sta ten op de markt te brengen. Niet al zijn uitvindingen zijn even succesvol. De Smokelocker, een methode om van het roken af te komen, werd niet het daverende succes waar hij op had gehoopt. Via een aantal pijpjes kreeg de ro ker steeds minder nicotine binnen dat het stoppen een stuk makkelij ker zou moeten maken. „Het werk te wel bij mijn patiënten, maar het is nooit een groot succes gewor den." De FizzBoy wordt niet in grote hoeveelheden op de markt ge bracht. „Het blijft een gadget. Een leuk cadeautje bijvoorbeeld voor het personeel als blijk van waarde ring voor het feit dat het bedrijf weer een bruisend jaar heeft ge had. Het product is verkrijgbaar via gadgetbedrijven en mond-tot-mond reclame." De FizzBoy kost 6,90 euro en is ook verkrijgbaar op www.ffizz- boy.nl. „Ik word niet rijk van mijn uitvin dingen, maar daar is het mij niet om te doen. Ik doe de dingen die ik leuk vind. Mijn echte droom is nog het perfectioneren van een door lucht aangedreven motor. Dan doe je echt iets aan de vermin dering van de C02-uitstoot." PZC zoekt voor Walcheren op korte termijn WEMELDINCE In Dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge wordt woensdag 31 maart om 19.30 uur een derde informatie bijeenkomst gehouden over Konin ginnedag 2010. Burgemeester Siebe Kramer van de gemeente Kapelle zal er het definitieve programma bekendmaken. Eerder op de dag wordt de pers bij gepraat in het Voetbalmuseum in Middelburg. Het programma zal overigens in de loop van de dag al verschijnen op www.pzc.nl/blog/ oranjehoven. SEROOSKERKE Muziekvereniging EMM geeft vrij dag en zaterdag twee concerten in de Zandput in Serooskerke. Het be loven twee afwisselende avonden te worden met veel beeld en ge luid, rond het thema 'Blik op de weg'. De jazz- en streetdancegroep van W Serooskerke en barbershop- koor The Gaggling Ganders Gang uit Goes treden ook op, naast het leerlingenorkest en de percussie groep. De fanfare speelt het groot ste deel van de avond. De concer ten beginnen om 19.30 uur. VLISSINCEN - Een 29-jarige drugs verslaafde Vlissinger, deelnemer aan het opvangproject van de Stichting Door, is conform de eis door de rechter in Rotterdam ver oordeeld tot dertig maanden cel. Hij krijgt die straf voor het ver krachten van een vrouwelijke colle ga-verslaafde in Rotterdam. Maar ook voor de mishandeling van zijn ex-vriendin in Rheden. De rechter vond niet bewezen dat de man de kennis uit de Rotter damse drugsscene heeft opgeslo ten in een huis en bedreigd tijdens de drie dagen durende 'stappartij' in maart vorig jaar. De man zou de vrouw bij dealers hebben aangebo den in ruil voor harddrugs, maar daarvoor ziet de rechter ook onvol doende bewijs. Nadat de verslaafde was aangehou den op verdenking van de misdrij- ventrits bracht Justitie hem onder in Vlissingen voor gestructureerde begeleiding bij het zoeken naar een woning, werk en perspectief op een toekomst zonder criminali teit. Maar hij nam na een maand de benen. De politie pakte hem vo rig jaar september opnieuw op en stopte hem terug in de cel. De Terneuzense uitvinder Cors Ephraïm demonstreert de FizzBoy, om de prik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26