zoals het is: lekker rustig zeeland 123 'Wij willen panden op boulevard niet kwijt' Appeltaart competitie in Veere! Fietsers bekeurd in Middelburg donderdag 11 maart 2010 W Slechts achttien procent van de inwoners zegt plannen te hebben om te gaan verhuizen. Dat zijn dan meestal jongeren die het ouderlijk huis verla ten. Het dorpscomité is tevreden over de enquête. Vast ook over de reacties op de vraag of het comité van belang is. Maar liefst 92 procent van de inwo ners antwoordt volmondig ja. Bewoners van Ritthem waarderen vooral de rust en ruimte in het dorp. 1. Raadswerk niet te doen met gezin 2. Brugklasser slaat paal eigen klas 3. Publiek welkom bij ZRTI KONINGINNEDAG Kijk op nieuws en achtergronden over koninginnedag in Zeeland op het blog www.pzc.nl/oranjeboven. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto A.s. zondag Zie advertentie in PZC van a.s. zaterdag! foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - In Middelburg zijn gisterochtend vier fietsers bekeurd wegens rijden door rood licht. Dat gebeurde tijdens een speciale con trole, tussen half acht en half ne gen op de kruising Het Groene Woud Schroebrug Blauwedijk. De controle werd verricht door bi- kers van de politie Zeeland. Aanlei ding was een verkeersongeval met letsel vorige week dinsdag, en klachten over het verkeersgedrag van fietsers op die kruising. De vier fietsers die door rood licht reden kregen elk een bekeuring van zestig euro. Verder werd een bromfietser op de bon geslingerd omdat hij het eenrichtingverkeer in de buurt van de kruising negeerde. Dat kost ook hem zestig euro. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Al die zorgen van de gemeente om de panden van de Zeevaartschool, op de boulevard van Vlissingen, zijn volgens het HZ-bestuur overbodig. Het had al lang toegezegd de gebouwen, bij eventuele verkoop, de gemeente aan te bieden. Bovendien: het be stuur wil de locatie niet kwijt. Toch handhaaft de gemeente haar 'vestiging van voorkeursrecht' op Boulevard Bankert 130,154 en 156. Ze wil namelijk regie blijven hou den over deze 'belangrijke beeldbe palende panden'. „Zodat, als er wat mee gebeurt", zegt voorlichter Mirjam Jongejan, „wij de zaak kun nen sturen. We willen gewoon op safe spelen. De panden mogen niet ip handen komen van elke willekeurige marktpartij." Daar was de gemeente Vlissingen wel bang voor, nadat zij een ge rucht had opgevangen dat de Ho geschool Zeeland en het ROC heb ben overlegd met een potentiële koper. Het zou gaan om Mond riaan Vastgoed, die ook zegt te wil len investeren in de Vlissingse crui seterminal. Dat klopt, laat direc teur Arnold loosten desgevraagd weten, al zegt hij verder niet op vragen te kunnen ingaan. De HZ weet van niets. „Wij heb ben met geen koper overlegd", ont kent directeur Adrie de Buck, zoge zegd 'met de hand op mijn hart'. „Al begrijp ik heel goed dat de ge meente de regie wil houden; dat zou ik ook willen als ik haar was. Daarom hebben we jaren geleden al gezegd dat de gemeente Vlissin gen onze eerste gesprekspartner zal zijn, mochten we de gebouwen willen verkopen. Die afspraak was zelfs een bevestiging van wat in 1908, toen de De Ruyterschool het perceel van de gemeente kocht, al op schrift was gesteld." Het vestigen van een voorkeurs recht - het eerste recht om het ge bouw te mogen kopen - is dus he lemaal niet nodig, vindt De Buck. Zeker niet, omdat zowel hij als zijn ROC-collega niet van plan zijn de boulevardpanden af te sto ten. Nu niet, maar ook in de na bije toekomst niet. Dan zal er al leen wel groot onderhoud nodig zijn. En dus miljoenen. Op dit moment berekent een bu reau om hoeveel het precies gaat. Tegelijkertijd bedenken de school besturen hoe ze dat geld verzame len, omdat de rijkstoelage niet ge noeg is. „Daarvoor zijn diverse op ties", zegt De Buck vol vertrou wen. „De gemeente denkt mee en dat gaat goed. Die gesprekken zijn wel eens moeizamer geweest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25