Zeeland PZC Tegenvallers liggen op de loer Vliegend Nederlands erfgoed déDRVKKERY WALCHEREN 22 en 23 26 Zoekactie naar almanak ontsnapte man Familie Donderdag 11 maart 2010 Ritthem moet blijven zoals het is: lekker rustig Molière opent tiende editie van Nazomerfestival 21 Tip? walcheren@pzc.nl COLLEGEVORMING Directie gemeente Middelburg waarschuwt nieuwe gemeenteraad door Theo Giele MIDDELBURG - De nieuwe gemeen teraad van Middelburg wordt bij zijn aantreden vanavond al direct gewaarschuwd voor zwaar weer. De directie van de gemeente heeft in een memo aan informateur Aty Harwijne 'financiële aandachts punten' opgesomd. Dit jaar al zal de raad geld moeten vinden om tegenvallers ter grootte van anderhalf miljoen op te van gen. Die zijn zichtbaar geworden bij het opmaken van de jaarreke ning over 2009. Door toename van het aantal uitkeringsgerechtigden wordt zes ton meer uitgegeven. En het minimabeleid kost drie ton meer dan begroot. Parkeergelden leverden in 2009 800.000 euro minder op. De directie zegt dat er 'zeer waarschijnlijk' rekening mee moet worden gehouden dat in 2010 en volgende jaren tenminste een half miljoen minder aan par keergelden in het laatje komt. Ten slotte dient een ton meer gestort te worden in de reserve woonservi- cezones. Voor de komende jaren liggen nog meer tegenvallers op de loer. Onze ker is hoeveel Delta na 2012 aan de gemeente uitkeert. Tot en met vol gend jaar bedraagt het divident nog 2,9 miljoen euro. Er zijn 'enkele tonnen' meer nodig om de computertechnologie aan te passen. Voorts voorspelt het Rijk bezuinigingen op de AWBZ, 'die waarschijnlijk voor een aan zienlijk deel zullen neerslaan bij de gemeenten'. En dan zijn er nog de ombuigingen die het Rijk heeft aangekondigd. Over de hoogte van die algemene bezuinigingen is nog geen helderheid en door de val van het kabinet zal het nog langer duren voordat die helderheid er is. „Dat zou kunnen leiden tot een jaar vertraging en daarom wordt voorgesteld de activiteiten ten aan zien van de bezuinigingen in Mid delburg al wel in gang te zetten", luidt het advies van de directie. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Voor de komende periode is de lat voor bezuinigingen al op vijf mil joen euro gelegd. Vanavond bespreekt de nieuwe raad het verslag van informateur Harwijne. Zij adviseert dat PvdA en CDA eerst met de LPM gaan praten over collegevorming. En daarna met de WD. Lukt dit niet dan komen GroenLinks of SGP in beeld in de plaats van de LPM. pagina 22: stevig smal of wankel breed MIDDELBURG - Ze behoren tot het Nederlandse erfgoed: de Neder landse hoogvlieger, de Voorburgse schildkropper en de Nederlandse schoonheidssportduif die Gerard Adriaanse van de Nederlandse Bond voor Sierduivenliefhebbers heeft meegenomen naar de Klep perhoeve. De hoeve is een van de zes kinder boerderijen in Nederland die mee doen aan het pilotproject 'Leren van Levend erfgoed'. Doel van het project is om kinderen van tien tot twaalf jaar enthousiast te ma ken voor het fokken van Oudhol landse sierduivenrassen. Het project wordt uitgevoerd in sa menwerking met de Stichting Zeld zaam Huisdier en de Nederlandse Bond voor Sierduivenliefhebbers. Gistermiddag maakten Nellie de Bokx, Joey Irvine, Jennefer van Bockel en Judith Vaneveld kennis met de duiven, van een klein piep kuiken tot een makke 'knuffel duif. Zij mogen uitkiezen welk duivenras op de Klepperhoeve ge kweekt zal worden. De Klepper hoeve zoekt nog enthousiaste jon gens en meisjes die mee willen hel pen. De bedoeling is dat na het pilotpro ject meer kinderboerderijen mee zullen doen. Tip? redactie@pzc.nl GOES - Politie Zeeland is gisteroch tend in Goes-Zuid op zoek ge weest naar een man die zijn vrouw heeft mishandeld. De poli tie had de man in zijn kraag gevat, maar hij ontsnapte. Met vier poli tiebussen, agenten op mountaine- bikes en speurhonden werd de om geving bij de rotonde aan de in gang van het bos bij de Van Her- tumweg afgezocht. De zoektocht heeft vooralsnog niets opgeleverd. De politie kon gisteravond geen verdere mededelingen doen. Het is best lastig, als je nog maar vijf bent, om uit te vissen hoe je fami lie eigenlijk in elkaar zit. Want het zijn er best veel, al die ooms en tan tes en neejjes en nichtjes. En dan heb ben ze ook nog allemaal bijzondere namen en titels. De kleine Sojie heeft het er maar moeilijk mee. Want hoe kan het ei genlijk dat haar tante, die in haar ogen best oud is, de dochter is van de oma van Sojïe? Tijdens de wintersportvakantie met die hele familie kwam het onder werp ter sprake. Oma besloot het tij dens het eten nog maar een keer uit te leggen aan haar kleindochter. „Je pappa en je tante zijn onze zoon en dochter. Maar weet je dan misschien ook wat jouw mamma precies van ons is?" Sofie moest daar even een poosje ern stig over nadenken. Toch kwam al snel het antwoord: „Als pappa jullie zoon is, dan is mamma jullie schoon- maakdochter." Nellie de Bokx (links) is een van de kinderen die meedoen aan het project 'Leren van levend erfgoed' foto Ruben Oreel Boekenweek t/m 20 maart za 13-03,15.00-16.00 uur Floortje Zwigtman signeert Spiegeljongen za 13-03,15.00-16.30 uur Ivan Presnyakov omlijst voordracht Titaantjes van Nescio wo. 17-03,15 00-16.00 uur John Irving signeert wo. 17-03,20.00 uur lezing John Irving in Burgerzaal, Stadhuis, gratis kaarten bij de Drukkerij do. 18-03,20.00 uur in de ZB Joost Zwagerman kaarten 6,00 bij De Drukkerij boeken bestellen? www.clrukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23