Zeeland moet alarm invoeren Zeilmeisje werpt anker uit in Brouwershaven H Nazomerfestival met Molière Inspectie: OK's zijn niet op orde Rabelink wilde hardere aanpak verder Voor zijn 'trouwste en dankbaarste fans' 4 en 5 middelburg - De tiende editie van het Zeeland Nazomerfestival be gint op 24 augustus met de kome die De Misantroop van Molière. Het stuk wordt gespeeld op land goed Overduin in Oostkapelle. Het Nazomerfestival duurt van 24 augustus tot en met 4 september. Het programma van het festival- hart, het Abdijplein in Middel burg, wordt later bekendgemaakt. pagina 26: Molière op festival door Ton van den Nouweland BROUWERSHAVEN - Laura Dekker, het 14-jarig meisje dat als jongste persoon solo rond de wereld wil zeilen, woont sinds kort met haar vader in een woning in Brouwers haven. Zij hebben in de plaats een ander schip gekocht, dat wordt klaargemaakt voor de reis. Het gaat om een 11,50 meter lange lean- neau, die de 3,50 meter kleinere Hurley met de naam Guppy ver vangt. Het 'zeilmeisje' maakt op de Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee eerst haar havo 3 af, voordat ze aan de reis begint. Ze staat tot 1 juli onder toezicht van jeugdzorg, nadat haar moeder via de rechter de reis trachtte te verbieden. Dek ker zei nog niet te weten of ze straks vanuit Brouwershaven start. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: sluiten van de operatiekamers zou ramp zijn Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 31; Televisie: 34, 35. Bijlage: UitGids. vlissingen - De Inspectie voor de mm Gezondheidszorg heeft het Admi raal De Ruyterziekenhuis op de vingers getikt. Er zijn ernstige te kortkomingen vastgesteld op het gebied van discipline en cultuur. De raad van bestuur van het zie kenhuis heeft het personeel drin gend opgeroepen om zich aan de regels te houden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 stanties wordt belicht. Dan bekijkt hij of een dergelijke commissie no dig is. Hij verwacht de uitkomsten rond de zomer. Volgens hem zijn alle burgemeesters op de hoogte van de juridische mogelijkheden. pagina 3: sporenonderzoek pagina 24: analyse www.pzc.nl/familiedrama ZIERIKZEE - Pas na het Tweede Ka merdebat gaf burgemeester Gerard Rabelink inzicht in zijn handelen na de noodkreet van het gezin in de Oesterstraat in Zierikzee, waar zich zaterdag het drama voltrok. In no vember legde hij de gewelddadige va der een huisverbod op. Na vrijlating van de man drong Rabelink op 27 ja nuari bij het OM aan op maatrege len. De rechtbank besliste anders. Er zou sprake zijn van het inschakelen van een huurmoordenaar. Het gezin had de overheid inmiddels verzocht te helpen bij emigratie naar Austra lië. Volgens actuele informatie van politie en OM is er nog steeds spra ke van een dreigende situatie voor de overlevende gezinsleden. Enkelband lost niets op reageer op www.pzc.nl üMTOTrrai reacties: 433 Jodiumpil geeft me een veilig gevoel eens 16% oneens 84% door Jeffrey Kutterink den haag - Het alarmsysteem Aware moet landelijk worden inge voerd om mishandelde vrouwen (en kinderen) die worden lastigge vallen door een ex-partner, sneller en beter te kunnen bijstaan. Dat zei minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) gisteren in de TWeede Ka mer tijdens een spoeddebat over huiselijk geweld. Zeeland maakt nog geen gebruik van het Aware-systeem, omdat de politie niet kan garanderen dat zij snel genoeg op een noodroep kan reageren. De minister spoort ge meenten aan gebruik te maken van het alarmsysteem. Hij zei ook dat de ministerraad zich morgen buigt over een voorstel om men sen die niet in de buurt van hun gezin mogen komen, met een en kelband in de gaten te houden. Hij wil deze manier van toezicht op naleving van bijvoorbeeld een con tact- of gebiedsverbod in de wet vastleggen. De Kamer vond het onbegrijpelijk dat het gezinsdrama in Zierikzee niet kon worden voorkomen. „Hoe kunnen instanties zo langs el kaar heen werken", vroeg Khadija Arib (PvdA) zich af „Het lijkt erop alsof er in Zeeland ernstige inschat tingsfouten zijn gemaakt", zei Kris- ta van Velzen (SP). Zij vroeg de mi nister of 'alle burgemeesters op de hoogte zijn van de juridische mo gelijkheden om daders gedwongen op te nemen in een psychiatrisch ziekenhuis'. Arib pleitte voor. het instellen van een speciale commis sie. Minister Hirsch Ballin wacht eerst op de resultaten van een onder zoek naar wat er in Zierikzee is ge beurd. De rol van alle betrokken in clinge - De Volendamse zanger Jan Smit deed gisterochtend Clinge aan. Hij gaf in De Sterre een miniconcert voor ruim vierhonderd verstandelijk gehandicapten en hun begeleiders. De Nederlandstalige zanger werkt mee aan de toernee langs instellingen voor verstandelijk ge handicapten. „Het zijn mijn trouwste en dankbaar ste fans." foto Peter Nicolai Helder zonnig Voor minder geld meer klanten t. der Tiseh Tafelhef bord taub doofsfom Sprechen Sie Forderung Eis ijs Englisch? die Grimde reden praten 10 en 11 süb schattig schaduwrijk Vandaag in de Alice valt in Wonderland Een Zwier kan zich meten met Fender Schoonheid, rust en troost zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 11 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 59 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN SPOEDDEBAT Hirsch Ballin wil gebruik enkelband bij controle naleving gebiedsverbod in wet vastleggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1