binnenland 17 stembiljet Ontheffing voor Giro d'ltalia 'Combinatie Kamer en raad is nuttig' 'Op mijn leeftijd niet in de raad' Grote partij drugs in plastic ananassen Jeugdkliniek tegen gameverslaving Topprijzen op veiling Stuyvesant-collectie Ziekenhuis doet aangifte bedreiging Jongen (8) vindt cocaïne in speeltuin 'Artsen mishandeling leren herkenen' woensdag 10 maart 2010 'Een lijstduwer staat niet op de lijst, omdat hij in de raad wil, maar om steun aan de partij te betuigen' Rinus van Schendelen, politicoloog Een prominent politicus die wel gehoor geeft aan de roep van de kiezers, is Geert Wilders van de PW. Hij stond als lijstduwer op de lijst van de PW in Den Haag en kreeg genoeg voorkeurstem men om in de raad te komen. Wil ders heeft besloten raadslid te wor den, hoewel hij ook Kamerlid is. Politicoloog Rinus van Schendelen juicht dit toe. Het is volgens hem goed als Kamerleden ook in een la ger vertegenwoordigend orgaan zit ting hebben. Want dan maakt een Kamerlid op lokaal niveau kennis met de problemen en met de uit voering van het landelijke beleid. Van Schendelen: „In andere lan den gebeurt het ook dat een Ka merlid raadslid is. En voor Wil ders maakt het niet zoveel uit, hij moet alleen twintig meter de straat oversteken. Met beveiligers, dus hij krijgt nog gratis bekijks ook." De werklast hoeft volgens Van Schendelen geen probleem te zijn. „Wilders kan in de gemeente raad zijn Kamerstukken doorne men. En het raadslidmaatschap is ten slotte een parttime baan, ande ren moeten het er ook naast hun werk bij doen." „Ik heb licht geaarzeld of ik het wel moest doen", zei Maarten van Ros- sem vlak voor de verkiezingen te gen Nu.nl over zijn lijstduwer schap. Hij zag het lijstduwerschap als een gebaar van solidariteit, om dat de PvdA slecht stond in de pei lingen en hij al tientallen jaren lid is van de partij. Hij liet in dat inter view al duidelijk weten dat hij niet van plan was raadslid te worden, als hij genoeg stemmen zou krij gen: „Kijk, ik ben 67, al anderhalf jaar met pensioen. Op mijn leeftijd ga ik niet in de raad zitten. Ik weet eigenlijk weinig van de pun ten van de lokale PvdA en heb me er ook niet echt in verdiept. Trou wens, toen ik me wel ging bezig houden met een lokaal thema - de malle Belle van Zuylen toren die zou komen in het westen van Utrecht - bleek dat het niet door ging." Ondanks dat hij twijfelde over zijn nut voor de lokale PvdA, haalde hij met 1176 voorkeurstem men een raadszetel. Een zetel die hij dus niet gaat bezetten. 'Dat prominenten op de lijst gaan staan is een verschijnsel dat we al langer kennen' Eddy Habben Jansen, Instituut voor Publiek en Politiek bewust voor gekozen om dat mak kelijker te maken, dat gaat dan wel ten koste van de grip van de partij op de fractie." Het wordt niet sjiek gevonden om op een lijst te staan en dan van een zetel af te zien, zegt politico loog Rinus van Schendelen van de Erasmus Universiteit in Rotter dam. „Maar de meeste burgers worden wel geacht te weten dat een lijstduwer niet op de lijst staat, omdat hij in de raad wil, maar om steun aan de partij te betuigen. De Partij voor de Dieren had bij de Ka merverkiezingen veel prominente Nederlanders op de lijst staan die niet de politiek in wilden." In Rotterdam is bijna de helft van de fractieleden van de PvdA nieuw. Allochtonen hebben lopen shoppen voor steun onder familie en vrienden. Van Schendelen: „Er bestaat bij partijen toch wel twijfel of dit goed is. Want je wilt als par tijbestuur een fractie samenstellen op basis van bekwaamheden. Dat kan worden verstoord als nu een stuk of drie fractieleden gaan hob- byen op hetzelfde beleidsterrein." illustratie Mark Reijntjens POELDIJK In een bedrijf in het Zuïd-Holland- se Poeldijk is 500 kilogram cocaïne ontdekt in plastic ananassen. Personeelsleden van het bedrijf waarschuwden de politie toen ze ontdekten dat er plastic vruchten tussen de echte zaten. In totaal zes honderd plastic ananassen zaten vol met verdovende middelen. De politie zoekt nog naar de her komst. TIEL Jongeren tussen de 12 en 23 jaar die grote problemen hebben met gok ken en gamen, kunnen vanaf deze week opgenomen worden in de Jeugdkliniek in Tiel. De kliniek is bestemd voor jongeren uit het hele land, werkt zonder wachtlijsten én met een kortdurend afkickprogram ma, zo maakt de instelling voor ver slavingszorg IrisZorg gisteren be kend. De kliniek biedt plaats aan 24 jongeren. AMSTERDAM De veiling van de Peter Stuy vesant-collectie heeft maandag avond flink meer opgebracht dan verwacht. De veiling van 163 schil derijen en sculpturen bij veiling huis Sotheby's in Amsterdam lever de ruim 13,5 miljoen euro op. De verwachte opbrengst lag tussen de 4 en 5 miljoen. Het schilderij Di- nosaurierei van de Duitser Martin Kippenberger was de klapper: het werd geveild voor 900.000 euro. SCHIEDAM Het Vlietland Ziekenhuis in Schie dam doet aangifte omdat een groep van 25 mensen vorige week het personeel verbaal bedreigde. De familie was boos omdat zij op de intensive care geen afscheid mochten nemen van hun dierbare, die net was gestorven. Het zieken huis wilde het lichaam tegen de zin van de boze menigte verplaat sen naar het mortuarium. ARNHEM Een 8-jarig jongetje uit Arnhem deed maandag een bijzondere vondst in een speeltuin in de buurt. In de zandbak vond hij twee wikkels cocaïne, zo meldde de poli tie gisteren. Het kind ontdekte de harddrugs tijdens het spelen in het speeltuintje in de Arnhemse wijk Het Broek. Zijn moeder gaf het spul af op het politiebureau. Het bleek om 0,55 gram cocaïne te gaan. DEN HAAG Demissionair minister André Rou- voet (Jeugd en Gezin) bekijkt of in de opleiding voor huis-, school- en jeugdartsen meer aandacht moet komen voor het herkennen van kindermishandeling. Daarover gaat hij met collega-minister Ab Klink (Volksgezondheid) en beroepsorga nisaties spreken. Dat heeft Rouvoet gisteren in de Tweede Kamer ge zegd in reactie op vragen van Ineke Dezentjé van de WD. Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om een ontheffing te verlenen van de Wegenverkeerswet en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens voor het houden van de wielerwedstrijd Giro d'ltalia op 10 mei 2010- Ter inzage: De betreffende ontheffing ligt vanaf 11 maart 2010 tot en met 22 april 2010 ter inzage in het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een mondelinge toelichting en/of kopieën van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot het secretariaat van de afdeling Beheer van de directie Economie Mobiliteit, telefoonnummer 0118-631837 Bezwaar en voolopige voorziening: Belanghebbenden kunnen tot en met 22 april 2010 schriftelijk bezwaar maken tegen dit besluit bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg, In het bezwaarschrift neemt u tenminste op uw naam en adres, de dagtekening van het bezwaarschrift, tegen welk besluit u bezwaar maakt en waarom. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend. U moet het bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de inzendtermijn kan ertoe leiden dat met uw bezwaren geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt bezwaar te maken, kunt u een informatiefolder aanvragen op telefoon nummer 0118-631600. U kunl de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/bezwaar. Wij wijzen u erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot'het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lide 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voorzieningenrechter van de rechtbank, Postbus 5015, 6330 KA Middelburg. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Directie Economie en Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7