kust in de toekomst zeeland 123 Versterking Schouwse dijkvakken Toekomstige brugklasser slaat eerste paal voor klas Boomplantdag Middelharnis to iauw e<M£$ K% ^ïTl&uie 'Yltie/ Dé hogeschool voor management Open dag 13 maart 2010 Notenboom www.notenboom.nl Schoolworkshop in teken Beautiful Britain Lezing over historie van de tuinkunst Paasmiddag op kinderboerderij Voorjaarsconcert voor slachtoffers in Haïti www.bezorgers.nl woensdag 10 maart 2010 Kanaalstraat Öosc-Soubtir^ cel: on£-441243 vv vvwmerr i emi e.l Plaatjes maken van de kustschilderijen in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk om die op school in Stavenisse nog eens te kunnen bekijken als de kinderen later die dag zelf een schilderij moeten maken, foto's Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans serooskerke - Op Schouwen-Dui- veland wordt dit jaar op drie plaat sen de dijk versterkt. Onder han den genomen worden Schelphoek West bij Serooskerke, Haven de Val bij Zierikzee en de Oosterland- polder bij Oosterland. Elke Zeeuwse dijk moet een super- storm - die in theorie eens in de 4000 jaar voorkomt - kunnen weerstaan. Veel dijken voldoen niet aan deze norm. Reden voor het Projectbureau Zeeweringen om daar waar nodig de steenbekle ding van de dijken te versterken. Bij Schelphoek West wordt daar naast vogeleiland 't Heertje opge knapt, zodat vogels hief weer kun nen broeden. Het projectbureau treft maatregelen om cultuurhisto rische objecten als een Muralt- muur en een oud gemaal te behou den. Bij de dijk ter hoogte van de ha ven van De Val - bij de Schouwse voet van de Zeelandbrug - is een speciale hagedissendijk aangelegd voor de zeldzame levendbarende hagedis. Verder wordt daar de schorrandverdediging versterkt, zo dat het schor behouden blijft. Ook bij Oosterland blijven type rende cultuurhistorische zaken als de Muraltmuur op het buitendijk se deel van de Oostersteijnweg ge spaard. Klein zeegras uit de strook waarin voor de dijkversterking ge werkt wordt, wordt van de Ooster- landpolder verhuisd naar de Twee de Bathpolder zodat deze zeldza me plantjes niet verloren gaan. Er wordt alleen gewerkt van maan dag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 19.00 uur. door Jens Pauw middelburg - Op scholengemeen schap Nehalennia is gisteren de eerste paal voor het nieuwe ge bouw aan de Breeweg in Middel burg geslagen. Het pand wordt na de herfstvakantie in gebruik geno men. Toekomstig brugklasser Ylva Wolterman van basisschool De Leeuwenburch, die zich als eerste leerlinge aanmeldde voor het nieu we schooljaar, mocht de eerste paal slaan. Ze vindt het 'heel erg grappig' dat zij werd uitgekozen. „Nu heb ik toch voor een stukje meegewerkt aan het gebouw waar ik volgend schooljaar les krijg." De nieuwbouw dient als uitbreiding van het huidige onderkomen. Naast acht nieuwe lokalen worden er ook twee open leercentra en een kantine bijgebouwd. Het ge bouw wordt speciaal ingericht voor brugklassers, zodat zij zoveel mogelijk op een eigen locatie les krijgen. „Zo wordt de overgang vanuit de basisschool wat minder groot", vertelt lokatiedirecteur Mo nique Wagensveld. De uitbreiding is noodzakelijk omdat het aantal leerlingen de afgelopen jaren flink is gegroeid. Door het tekort aan ruimte werd les gegeven in noodlo- kalen. Deze verdwijnen met het betrekken van het nieuwe gebouw. middelharnis - De gemeente Mid- scholen bomen in het Vliedpark delharnis plant woensdag 17 maart en aan de Joost van den Vondel samen met leerlingen van drie laan in de Westplaat. Business Marketing Hotel Travel Events met info sessies om 11:00 12:00 uur Meeloopdag 25 maart Eindhoven Hilversum Maastricht Business School HBO 3 jaar MBO 2 jaar BURCH-HAAMSTEDE Beautiful Britain is het thema van een creatieve workshop maandag 15 maart bij CBS Onder de wieken in Burgh-Haamstede. De kinderen leren over imposante Engelse ge bouwen, maken kennis met Shake speare, spelen (Engelse) spelletjes, lezen en maken een Engels pren tenboek en maken Engelse gerech ten bij de Schouwse Hoeve. SOMMELSDIJK Tuinarchitect Tony Oomes ver zorgt dinsdag 16 maart in de Re monstrantse kerk in Sommelsdïjk een lezing over de geschiedenis van de tuinkunst in achtereenvol gens renaissance, barok en Engelse landschapsstijl. De lezing is een ini tiatief van de Stichting Kunst Cultuur Educatie Goeree-Overflak- kee. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE Bij kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee wordt woensdag 24 maart een paasmid dag gehouden. De paashaas komt om de bezoekers te schminken. Verder is op het terrein van de Zie- rikzeese kinderboerderij een rom melmarkt ingericht en kan er ge knutseld worden. Opgeven kan via knutselpunt@zeelandnet.nl of via 06-41128805. GOES In de Maria Magdalenakerk in Goes wordt zaterdag een voorjaarscon cert gehouden ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Mannenkoor Elim en meis jeskoor Hadassah zingen, Peter Wil deman speelt orgel. Wildeman en Mark Brandwijk nemen ook plaats achter de vleugel. Aanvang: 19.30 uur. De entree is 7,50 euro. weGeNeR NleuwsMedia PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71