PZC Deltaweek viert feest in Zierikzee 22 en 23 27 40 JAAR ZZ Neptunus betrokken bij jubileum Werk aan strandtrap begonnen Files en opstoppingen na frontale botsing personenauto en bestelbus Storing brug in de bypass in Bruinisse almanak Parkeren Scholieren schilderen hun Zeeuwse kust in de toekomst Woensdag 10 maart 2010 21 Fietsers kunnen in Zeeuwse Fietsjaar rijden voor goede doel Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het watersportevene ment Deltaweek bestaat veertig jaar en wil dat vieren met bevol king en toeristen in Zierikzee. In samenwerking met winkeliersvere niging ZZ Neptunus wordt ge werkt aan een feestprogramma in de stad. De Deltaweek duurt van 2 tot en met 11 juli. Het eerste weekeinde speelt zich af in Zierikzee. De na druk van de festiviteiten komt te liggen op zaterdagmiddag 3 juli. Om de activiteiten in de haven te koppelen aan de geplande feeste lijkheden op het Havenplein wordt in de Visstraat een (maritie me) braderie op touw gezet. Op het Havenplein zelf staan een hore- ca-proeverij in combinatie met zeil-, surf- en kajaksimulatoren ge pland. De Schouwen-Duivelandse zeilscholen en de horeca van het Havenplein zijn gevraagd dit te or ganiseren. De Nieuwe Haven is het decor voor de sloepenwedstrijd van Schouwen-Duivelandse bedrijven. Hier moet ook de jeugd de kans krijgen verschillende takken van watersport uit te proberen. Het Delta-comité doet hierbij een be roep op de twee watersportvereni gingen en de ondernemers. Elders in Zierikzee vindt een puz- zeltocht voor kinderen plaats en speelt zich het shantykorenfestival af Neptunus wil ook een zegeltjes actie organiseren waarmee een tochtje op een mosselkotter bij el kaar wordt gespaard. Vanaf deze boot zijn de wedstrijden op de Oosterschelde te volgen. Het bestuur van Neptunus is en thousiast over de meeste aanbeve lingen van het Deltacomité. Maar het aankleden van alle etalages met watersportmateriaal vindt het bestuur te duur en een loterij is te veel werk. Neptunus zegt verder niet genoeg geld te hebben en doet daarom een beroep op Delta nv, de hoofdsponsor van de Delta week. Woordvoerder Edwin Lodder van de Deltaweek bevestigt het con cept-feestprogramma, maar maakt wel voorbehoud omdat zijn be stuur en het gemeentebestuur nog niet op de hoogte zijn. Om de veer tigste Deltaweek voor het publiek aantrekkelijker te maken wordt een race met klassieke schepen ge houden. Het vorig jaar geopperde idee om het vaarwater van de Del taweek uit te breiden met de Wes- terschelde is losgelaten. ARNEMUIDEN - Bij een ongeval op de A58 tegenover het Shell-benzi- nestation bij Arnemuiden zijn gis terochtend drie mensen gewond geraakt. Het incident zorgde aan het begin van de ochtend voor een file op de A58 van Goes naar Vlis- singen. Op de oprit raakte een au to in de slip. Een 45-jarige man uit de gemeente Kapelle knalde ver volgens met zijn bestelauto fron taal op de geslipte auto. Een passa gier uit de geslipte auto raakte zwaargewond en is met de ambu lance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De chauffeur werd met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De be stuurder van de bus werd naar het zelfde ziekenhuis overgebracht. RENESSE - Het grootste deel van de strandtrap bij duin overgang Laone in Renesse was gistermiddag nog ge woon intact. Maar lang zal dat niet duren. Vandaag wordt de trap gedemonteerd om plaats te maken voor een nieuw, beter begaanbaar exemplaar. Niet alleen de n Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg), n Halsteren Halsterseweg 65a (afslag bregen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts), n Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. ww.intratuin.nl BRUINISSE De Ysere Ryve - de brug in de by pass bij Bruinisse - is gisteren ka pot gegaan. Sinds dinsdagochtend ïi.oo uur is verkeer over de brug niet meer mogelijk. Wat er aan de hand is, kon Rijkswaterstaat dins dagmiddag nog niet zeggen. Het doorgaande wegverkeer heeft nagenoeg geen hinder van de sto ring omdat de brug in de N59 wel bruikbaar is. Verkeer over de parallelweg moet omrijden. trap aan de zeezijde wordt vervangen, ook het platform op het duin wordt vernieuwd. Er worden gele en blau we tegels gelegd en een bankje en picknickbank geïn stalleerd. Dat werk duurt drie weken. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Zo af en toe gaat de afdeling commu nicatie van de politie op media- tournee. Dan doen de medewerkers redacties aan, waarmee ze regelma tig te maken hebben. Enerzijds om de contacten warm te houden, maar zeker ook om eventuele knelpunten en ergernissen te bespreken. Toeval lig berichtte de Bevelandse redactie van de PZC op de dag van het be zoek van de politie over het uitdelen van bonnen aan foutparkeerders in Goes. Dat bericht had een van de me dewerkster-s van de politie goed in zich opgenomen. In de ochtenduren belde ze al enigszins ongerust naar de redactie. „Wij komen vanmiddag bij jullie op de koffie, hè. We komen met vijf of misschien wel zes mensen. Waar kunnen wij onze auto's parke ren?" „Waar jullie maar willen", ant woordde de verslaggever. „Maar ik kan niet garanderen dat jullie niet op de bon worden geslingerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69