Internetplan lachende derde sport 131 Messi ambassadeur van Unicef ZAALVOETBAL Koploper wint en ziet Tencezaman verliezen van Amstelhoekje Eerste klasse Hoek is te sterk voor Terneuzen: 5-2 Flip Salomé derde in schaatsmarathon Vijfde plaats voor Peter van de Wege BARCELONA - Unicef heeft in de Argentijnse voet baller Lionel Messi (rechts) een nieuwe ambassa deur gevonden. De aanvaller, afgelopen jaar ver kozen tot beste voetballer ter wereld, gaat zich voor de kinderorganisatie van de Verenigde Na ties inzetten bij een aantal activiteiten. Messi volgt het voorbeeld van andere sportster ren als Johann Olav Koss, David Beckham en Ro ger Federer. Unicef prijkt al aantal jaren koste loos op de shirts van FC Barcelona, de werkgever van Messi. Daarvoor speelde de Spaanse topclub ruim honderd jaar zonder reclametekst op het te nue. De Argentijnse aanvaller is de eerste speler van Bar^a die ambassadeur wordt van de organi satie die zich inzet voor kinderen. Op de lijst met ambassadeurs prijken ook sterren als Roger Moo re, Shakira, Jackie Chan, Ricky Martin en Orlando Bloom. foto Carlos Barba/EPA door Aector Dooms TERNEUZEN - De *zaalvoetballers van Amstelhoekje/Bakker hebben ongewild Internetplan/Tempo- Team in een zetel gebracht in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse Zeeuws-Vlaande- ren. De Axelaars, die zelf nog een waterkansje hebben, klopten in Hulst de andere titelkandidaat Ten cezaman met 4-3. Internetplan won zelf na een matig duel met 6-3 van Reham Vastgoed. Onderaan is ook de strijd losgebar sten. Zo verraste Cargill met een 6-4-zege tegen Max Korting/Pro Sport, boekte Vliegende Vaart een 8-6-zege tegen Benny Sport en was D'Ouwe Brug/Van Opdorp met 10-5 te sterk voor Wentzler Pauwels. 't Bierwinkeltje won in een doelpuntrijke wedstrijd van Vinfo Tech. (8-7), De Tukker zette De Molenhoek opzij: 4-3. Tencezaman-Amstelhoek je/Bak ker 3-4 (1-1): „We speelden geen gelukkige wedstrijd", vond coach Peter Bouman van Tencezaman. Binnen vijf minuten na rust liep Amstelhoekje uit naar een 4-1- voorsprong. De Hulstenaren kwa men onder aanvoering van Jari Vyaene, die zelf nog een bal van Bart Rijckaert in eigen doel tikte, nog goed terug. Maar de Axelaars wisten de kleine marge in de span nende slotfase vast te houden. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Jari Vyaene 2, Tristan van Acker 1Amstel hoekje/Bakker: Randy Lauret, Bart Rij ckaert, Marco Plasschaert, Jari Vyaene (eigen doelpunt) allen 1. D'Ouwe Brug/Van Opdorp-Wen- tzler Pauwels 10-5 (6-2): Wentz ler Pauwels kwam nog terug tot 7-5, maar daarna liep de Sasse ploeg uit naar een royale zege. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug/ Van Opdorp: Stefan Burbach, Martijn Macelis beiden 3, Wesley Winne 2, Ton- ny van Oosten, Wessel Klasen beiden 1Wentzler Pauwels: Dave de Waal 2, Maarten Hermus, Martijn van Passel, Peter Vael allen 1. Café De Molenhoek-De Tukker 3"4 (i"3): In de slotfase pakte De Tukker dankzij Steve Kesteleyn de volle buit. De ploeg uit Hoek werk te met veel inzet een 1-3-achter- stand weg, maar verloor alsnog. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Marco Doens, Mare de Haas, Thijs de Blaeij allen 1. De Tukker: Steve Keste leyn, Tom de Smet beiden 2. Max Korting/Pro Sport-Cargill 4-6 (2-2): Een knappe zege van Cargill in de strijd tegen degrada tie. De ploeg uit Sas van Gent deel de de genadeklap uit op het mo ment dat Max Korting bij een 3-3- stand voor de winst wilde gaan. Doelpuntenmakers. Max Korting/Pro Sport: Antoine Thoen 2, Jurgen Verbra- eken, Erwin van Dorsselaer beiden 1. Cargill: Ayhan Atmaca 4, Ricardo de Bruijn, Randy van Overmeeren 1. Vliegende Vaart-Benny Sport 8-6 (2-2): Het spel golfde op en neer. „We hadden eindelijk eens het geluk aan onze kant", zei aan voerder Edo Lucieer van Vliegen de Vaart na de winst. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Brian Riekwel 3, Edo Lucieer, Can Kiran beiden 2, Kees Duitemeijer 1. Benny Sport: Carlos van de Velde, Stijn Bon ne beiden 2, Tim de Weweire, Cédric de Bruijne beiden 1. Vinfo Tech.-'t Bierwinkeltje 7-8 (4-4): Vinfo was technisch gezien de betere ploeg, maar in tactisch opzicht klopte het niet altijd. Daar profiteerde 't Bierwinkeltje van. Doelpuntenmakers. Vinfo Tech.: Ti- mucin Yilmaz 3, Stef Dijkhuizen 2, Men tor Zaquiri, Tacin Kilic beiden 1. 't Bier winkeltje: Tim Bogaard 3, Timon van der Hooft 2, Roy van Ham, Ferco van der Hooft, Michel de Vries allen 1. Reham Vastgoed-Internetplan/ Tempo Team 3-6 (1-3): Reham deed qua spel niet onder, maar bleek niet opgewassen tegen de trefzekerheid van de titelfavoriet met vier doelpunten van Mevlud Eryürük. Doelpuntenmakers. Reham: Ernst Len- sen, Coen Dekker, Emiel Elzinga allen 1 Internetplan: Mevlud Eryürük 4, Ibra him Eryürük, Frank van Kouteren bei den 1. Stand: 1Internetplan 20-52 2. Tencezaman.nl 21-50 3. Amstelhoekje/Bakker 20-48 4. 't Bierwinkeltje 21-44 5. De Tukker 21-37 6. Max Korting/Pro Sport 21-36 7. Café De Molenhoek 21-36 8. Vinfo.Tech.nl 21-28 9. D'Ouwe Brug 21-20 10. Benny Sport 21-18 11Vliegende Vaart 21-15 12. Cargill 21-15 13. Wentzler Pauwels 21-15 14. Reham Vastgoed 21-13 Het op 14 december gestaakte duel Amstelhoekje-lnternetplan wordt op 19 april uitgespeeld. woensdag 10 maart 2010 HOEK Hoek heeft gisteravond in een oe fenwedstrijd Terneuzen verslagen. De hoofdklasser won op eigen veld met 5-2. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op. Pas na een 2-2-stand in de twee de helft kon Hoek het verschil in kwaliteit in cijfers uitdrukken. Voor Hoek waren Josimar Pattina- ma (twee keer), Koen Versyp, Mi chael Koné en Hoessein Bouzam- bou trefzeker. Bij zondagtweede klasser Terneuzen waren Jordi van Bremen en Tom Janssen de doel puntenmakers. Komende zaterdag speelt Hoek te gen SDC Putten, Terneuzen treft RKDVC. TILBURG In de allereerste schaatsmarathon ooit op de Ireen Wust Ijsbaan in Tilburg heeft Flip Salomé uit Bres- kens maandagavond de derde plaats behaald. De zege ging uitein delijk naar de Belg Kris Schilder- mans. Salomé viel zaterdag ook al in de prijzen op het gewestelijk kam pioenschap marathonschaatser Bij de masters eindigde hij in Breda als tweede. Arnold Stam uit Sprang-Capelle won het kampioen schap. Bij de senioren finishte Niels Mesu uit Middelburg achter Jochem Uit hoven uit Babyloniënbroek op de tweede plaats. MAASMECHELEN Rallycrosser Peter van de Wege uit Zuiddorpe haalde bij een wedstrijd in Maasmechelen de finale in de di visie 1 A -i6oocc. Dé Zeeuws-Vlaming, die een gloed nieuwe versnellingsbak had geïn stalleerd, werd vijfde. „Ik heb volle bak gereden maar kon er niet bijko men", zei Van de Wege na afloop. „Kennelijk heeft de concurrentie niet stilgezeten. Ik sta er nog van te kijken". Van de Wege rijdt in een Toyota Ya- ris Mandy Kasse uit Veere haalde in de RST-klasse ook de eindstrijd en sloot die winnend af. Ko Kasse had problemen met de boordcomputer en viel in de divisie 2 voortijdig uit MEEST CELEZEN 1.Volharding: acht keer scheepsrecht 2.Walcherse derby vol spektakel 3. Kramer en Kemkers EN VERDER De recordjacht van Jaco van der Schee strandt op een uurtje, op www.pzc.nl/blog/rudyboogert STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is te bereiken onder nummer 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67