binnenland 15 Rotterdam gaat stemmen hertellen in 10 jaar maartse buien? 'Esfe. gulle buien! Deetman leidt onderzoek misbruik Den Haag \e0\U*r VERKIEZINGEN Aboutaleb: Maatschappelijke onrust wegnemen 'Verburg moet eerste kreeft niet aannemen' Ui\kort\n9en rU\\kortin9en www.interieur-paauwe.nl 7ol3l8 woensdag 10 maart 2010 ROTTERDAM - Burgemeester Ah med Aboutaleb van Rotterdam wil een hertelling van alle uitge brachte stemmen afgelopen woens dag in Rotterdam. Leefbaar Rotterdam, PvdA, Groen- Links, CDA en WD in Rotterdam juichen het besluit van burgemees ter Ahmed Aboutaleb toe. De par tijen zijn het erover eens dat de maatschappelijke onrust over de geldigheid van de gemeenteraads verkiezingen moet worden wegge nomen. Leefbaar Rotterdam sprak van een feeststemming. „Een winst voor de democratie en een winst voor Rotterdam", zei raadslid Ronald Buijt. „Er is een heel groot belang, namelijk dat de stemmen van de Rotterdammers eerlijk zijn ge teld", reageerde Peter van Heemst, fractievoorzitter van de PvdA. „Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald", stelde lijsttrekker Wubbo Tempel (CDA). „Een zeer verstandig besluit. Dit raakt name lijk het hart van onze democratie." WD-lijsttrekker Jeannette Baljeu sloot zich daarbij aan. Ze verwacht dat totdat er een hertelling is ge weest, de coalitieonderhandelin gen zich in een vacuüm bevinden. Volgens Arno Bonte (GroenLinks) was dit advies heel hard nodig. De burgemeester heeft inmiddels de opdracht gegeven om alle voor bereidingen te treffen om zo snel mogelijk te kunnen beginnen met een volledige hertelling. Die hertel ling vindt plaats in de openbaar heid en in het bijzijn van ambtena ren die woensdag niet betrokken waren bij het tellen van de stem men. Ook komt er onafhankelijk toezicht. Aboutaleb zei gisteren dat hij vrijdag als voorzitter van het Centraal Stembureau de juiste beslissing heeft genomen om toen niet tot hertelling over te gaan om dat daar geen reden voor was. „Sindsdien zijn er signalen binnen gekomen die onjuistheden betref fen in de telling van de uitslagen. Daardoor is maatschappelijke on rust ontstaan over de betrouwbaar heid van de uitslag van de raads verkiezing. Die twijfel wil ik voor eens en altijd uitsluiten." Zonnemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Ter neuzen. DEN HAAG - De Partij voor de Die ren wil dat demissionair minister Gerda Verburg (Visserij, CDA) af ziet van het in ontvangst nemen van de eerste Oosterscheldekreeft. Tweede Kamerlid Esther Ouwe hand heeft om opheldering ge vraagd. Ouwehand wijst erop dat bij de vangst op Oosterscheldekreeft nog steeds sprake is van teveel verleen de vangstvergunningen en dat er ook nog steeds sprake is van stro perij. Het Kamerlid wil weten wel ke conclusies de minister daaraan verbindt. De Partij voor de Dieren wil dat de minister afziet van acti viteiten rond de opening van het kreeftenseizoen in het licht van de welzijnsproblemen bij het vangen en doden van kreeften. Op die manier kan Verburg vol gens Ouwehand het signaal afge ven dat de problemen haar zorgen baren. Gerda een verkiezingsstunt is. Ze wijst erop dat de voorbereidingen voor deze speciale uitgave al kort na de zomer van 2009 begonnen, ruim voor bekend was dat er ver kiezingen kwamen. De voorpagina van Gerda toont een foto van Verburg als amazone. „Mooi he", aldus Verburg met een kwinkslag. „Maar het gaat dus om de inhoud. We laten zien wat boe ren en vissers doen en ook het be lang van gezonde voeding, land schap en klimaat komt aan de or de." Het blad heeft een interview met Verburg, interviews met mensen die betrokken zijn bij de Q; koorts, een column van kok Pierre Wind en verhalen over de natuur, boe ren en vissers. De minister zelf schrijft in een hoofdredactioneel commentaar de Gerda te beschou wen als 'een ode aan het groen in het land'. De glossy is geschreven door medewerkers van het minis terie. ZEIST - De Rooms-Katholieke Kerk in Nederland stelt een breed, ex tern en onafhankelijk onderzoek in naar het misbruik binnen rooms-katholieke instellingen. Oud-Kamervoorzitter Wim Deet man (CDA) zal de onderzoekscom missie begeleiden. „We zijn diep geraakt door de aan grijpende verhalen over seksueel misbruik. Het is een donkere blad zijde in de geschiedenis van de ka tholieke kerk." Dat zei bisschop Gerard de Korte op een persbijeen komst in Zeist. Het is een pijnlijke constatering en een te belijden zonde dat het aan zorgvuldige omgang met kinderen en jongeren met name halverwege de vorige eeuw bij een aantal pries ters en religieuzen heeft ontbro ken, aldus De Korte, bisschop in Groningen. Aan hen die slachtof fer werden van misbruik, bieden religieuzen en bisschoppen hun 'diep gevoelde medeleven en excu ses' aan. Deetman heeft volgens De Korte vier tot zes weken nodig om een onderzoeksplan op te stel len. „Het onderzoek is complex en vraagt daarom zorgvuldigheid." Volgens De Korte groeit het aantal meldingen van seksueel misbruik bij de katholieke hulpinstelling Hulp Recht nog steeds. Wim Deetman foto ANP men van zorg groeide sterk. De vraag naar individuele begeleiding steeg jaarlijks het hardst, met 20 procent. In 20Q9 besloot de overheid om de eisen om in aanmerking te komen voor begeleiding (individueel of in groepsverband) te verscherpen. De AWBZ mag alleen nog beschik baar zijn voor de meest kwetsbare groepen in de samenleving. De rest van de samenleving moet zich tot de gemeente wenden voor hulp. appartementen zijn voorlopig onbe woonbaar. Het trappenhuis is gro tendeels verwoest. foto Marcel van Hoorn/ANP Rekenu0P r Norma01 Ac«e c ,nruilkor«n9-| NU'- Maartse buien of niet, de adviseurs uan Interieur Paauuie hebben een uitstekend humeur. Ze kunnen doen wat ze graag doen: goed advies geven en véél korting. In maart bestaat Interieur Paauuie 55 jaar en geeft inruilkortingen op 'oud meubilair', uan c 55,- of een veelvoud daarvan! Zo kunt u lekker 'afrekenen met het uerleden'. Zaken doen? Vraag de voorwaarden of lees meer op: 2.uidvje^ Xonpern?'1!® OlH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5