met de FizzBoy zeeland 125 van de wufte meisjes frisdrank bruisend tot op de bodem Agentschap onderzoekt centrales Doel Goud en zilver op NK voor mini-bridgers Arie Vinke geeft cursus glas in lood Demonstratiemiddag pergamano kaarten regioagenda Polderblues pakt uit met band Jive For Live Hoogervorst komt naar bibliotheek Jaarlijkse Sportgala is ditmaal in 't Sportuus woensdag 10 maart 2010 z Toch is het oppassen geblazen met de FizzBoy. Als je het apparaat van de fles wilt halen als er nog fris drank in zit, moet je dat zeer voor zichtig doen. Er zit immers druk in de fles, ondervond de uitvinder zelf toen hij de FizzBoy iets te en thousiast van een fles cola draaide. De cola spoot er uit. „Als het met beleid gaat, is er niets aan de hand. Het is uiteraard de bedoeling dat je de FizzBoy pas van de fles haalt, als er geen frisdrank meer in zit. Dan is het apparaat gemakkelijk schoon te maken onder de kraan of in de vaatvasser. De FizzBoy is immers iedere keer weer gebruiks klaar." Ephraïm bedacht eerst de Bubble Locker. Dit ding werkt met kool- zuurpatronen. „Maar dit apparaat was te duur en te ingewikkeld om op de markt te brengen. frisdrank is een grote ergenis voor de frisdrankliefhebber." foto Peter Nicolai In de Verenigde Staten stuitte Ephraïm op iets dat leek op de FizzBoy. „In de Verenigde Staten is de vormgeving van de flessen ech ter anders. Ik ben daarom op het idee gekomen het apparaat aan te passen voor de Europese markt. Er bleken wel wat patenten voor te zijn verleend, maar die zijn nooit uitgewerkt. Dus ik ben de eerste. De productie van de FizzBoy ge beurt in China. Hoe de Chinezen zaken doen, bevalt me wel. Zo worden alle e-mails binnen een paar uur beantwoord." Het uitvinden zit de Terneuzense huisarts in het bloed. „De uitda ging is dingen op te lossen waar je tegen aan loopt. Het is een grote puzzel. Dat fascineert me." Van zijn eerdere uitvinding, de Ear Scratcher, zijn inmiddels 150.000 exemplaren op de markt gebracht. „Daar ben ik nog de slim ste Zeeuw mee geworden. Ik stuit te in Frankrijk op een artikel over de Ear Scratcher in de krant. Dat was best een kick, hoor." Er bestaan nu plannen om de Ear Scratcher ook in de Verenigde Sta ten op de markt te brengen. Niet al zijn uitvindingen zijn even succesvol. De Smokelocker, een methode om van het roken af te komen, werd niet het daverende succes waar hij op had gehoopt. Via een aantal pijpjes kreeg de ro ker steeds minder nicotine binnen dat het stoppen een stuk makkelij ker zou moeten maken. „Het werk te wel bij mijn patiënten, maar het is nooit een groot succes gewor den." De FizzBoy wordt niet in grote hoeveelheden op de markt ge bracht. „Het blijft een gadget. Een leuk cadeautje bijvoorbeeld voor het personeel als blijk van waarde ring voor het feit dat het bedrijf weer een bruisend jaar heeft ge had. Het product is verkrijgbaar via gadgetbedrijven en mond-tot-mond reclame." De FizzBoy kost 6,90 euro en is ook verkrijgbaar op www.ffizz- boy.nl. „Ik word niet rijk van mijn uitvin dingen, maar daar is het mij niet om te doen. Ik doe de dingen die ik leuk vind. Mijn echte droom is nog het perfectioneren van een door lucht aangedreven motor. Dan doe je echt iets aan de vermin dering van de C02-uitstoot." door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Wie wil niet een keer weten hoe het toegaat in een echte nachtbar tussen pluche en rode lichtjes, een madam en al te vriendelijke meisjes? Toneelvereni ging Tekst Kwijt uit Hoofdplaat biedt de kans met de voorstelling The Rose Garden. Het stuk gaat over Jacques, die toe vallig in het etablissement van Ma dame Rose belandt en hoopt er een gedenkwaardige avond te bele ven, samen met de meisjes Ursula, Nathalie en Nina. Het wordt inder daad een memorabele avond. On verwachte gebeurtenissen volgen elkaar op. En wat echtgenote Rita ervan vindt... „Het is allemaal een beetje dubbel zinnig," geeft regisseuse Janca van den Hoek toe. „De meisjes zijn een beetje schaars gekleed en het decor is heel bijzonder." Dit jaar speelt Tekst Kwijt in het dorpshuis van Hoofdplaat nog op losse po- diumdelen: „We huren ze van de dorpsraad. Nu er geld beschikbaar is voor een opknapbeurt van de oude school hopen we dat er ook een vast podium komt. Nu kun nen we pas vijf weken voor de pre mière het podium opzetten in ver band met andere activiteiten. Dat geeft soms problemen met de de corbouw, aangezien we alles zelf maken en opbouwen." Tekst Kwijt speelt The Rose Garden op 12,13,19 en 20 maart in het dorps huis van Hoofdplaat. De voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. DOEL - Een team van vijftien inter nationale experts is uitgebreid on derzoek begonnen naar de staat waarin de twee oudste kerncentra les van energieleverancier Electra- bel in Doel verkeren. Het team wordt ingezet door het Internationaal Atoom Energie Agentschap. Naast een strenge con trole van de installaties worden ook de veiligheidsaspecten in en om de twee centrales getoetst aan internationale normen. Het ener giepark van Electrabel in Doel telt vier kerncentrales. Doel 1 en 2 zijn halverwege de jaren zeventig in ge bruik genomen. Later volgden nog twee centrales. In Tihange (Wallo nië) staan drie centrales. OOSTBURG West-Zeeuws-Vlaamse mini-brid gers hebben op het NK in Den Hommel in Utrecht goud en zilver behaald. Goud was er voor Ruben en Yael Dingemanse, Glenn Verbe- ke en Joost Liepaart, zilver voor Jas per Tieleman, Didi de Nooyer, Er- win Hillebrand en Mariska Schee- Ie. Het resultaat is opmerkelijk, om dat mini-bridge (bridgen zonder bieden) in de regio nog maar twee jaar geleden is geïntroduceerd. OOSTBURG Glaskunstenaar Arie Vinke geeft tussen 24 maart en 21 april een vijf delige cursus Glas in Lood. Ieder een is welkom. De bijeenkomsten zijn woensdag van 19.00 tot 22.00 uur in Oostburg. Deelnemen kost 100 euro, dat is inclusief een star- terspakket met gereedschap. Opge ven kan bij Stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen: telefonisch via 0117-455349 of per mail: administratie@welzijnencultuur.nl KLOOSTERZANDE In de bibliotheek in Kloosterzande is volgende week woensdag 17 maart een demonstratiemiddag pergamano kaarten maken, onder leiding van een ervaren kaarten- maakster. De openbare les begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Iedereen is welkom. Vorig jaar heeft de pergamanoclub werk geëx poseerd in de vitrine van de lees zaal in Kloosterzande. Toen is ook het idee voor een demonstratie middag ontstaan. Meer agendanieuws op de website van de krant. WOENSDAG AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, bil jarten en sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Bloemschikken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten,bridge; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, aerobic dancing; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.30 uur: Dameskoor; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.00 uur: Zumba; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewe gen voor ouderen; 14.00 uur: Optreden seniorenkoor Koewacht; WESTDORPE Café In 't Oude Raedhuys aan de Graafjansdijk in Westdorpe ver keert zaterdag 20 maart weer hele maal in de bluessferen met een op treden van de regionale band Jive For Live. Stichting Polderblues te kent voor de organisatie. Het con cert begint om 21.00 uur. De entree is vijf euro. Polderblues heeft voor zaterdag 8 mei ook al één van de betere Engelse gitaristen gecontrac teerd, Danny Bryant. TERNEUZEN Ingrid Hoogervorst komt morgena vond 11 maart naar de bibliotheek in Terneuzen. De schrijver en radio maker geeft daar een lezing spe ciaal voor de Boekenweek. Hooger vorst is onder meer bekend van de boekenrubriek van de Tros Nieuws show op Radio 1. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de toegangs kaarten zijn 7,50 euro (voor biblio theekleden 5 euro), verkrijgbaar bij de bibliotheek in Terneuzen. AXEL Het jaarlijkse Sportgala van de ge meente Terneuzen vindt vrijdag avond plaats in 't Sportuus in Axel. Op deze avond worden de titels beste sportman, sportvrouw, sport ploeg en grootste sporttalent van het jaar toegekend. Tijdens het gala is er onder meer een demonstratie van het eredivi siebasketbalteam World Class Avia tion Academy Giants uit Bergen op Zoom. Het evenement begint om 19.30 uur. KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW - NAMEN De Kauter, 9.30 uur: Computeren; 13.30 uur: Koersbal, kaarten; 19.30 uur: Volley bal; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Line dance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Kaarten; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Jeu de boules; 13.30 uur: Schieting; 19.30 uur: Country dance; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten da mes, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 9.15 uur: Volksdansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 14.00 uur: Kinderclub 4 t/m 7 jaar; 15.00 en 19.30 uur: Meet- point vanaf 16 jaar; ZorgSaam ziekenhuis, 19.30 uur: Infor matie over 'epilepsie en medicijnen'; VOGELWAARDE Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59