'Bouwen tussen Geest blijft in de fles Schelpstraat en voetbalveld' 24 ABGH verwijt twee partijen oncollegialiteit Tekst Kwijt toont werelc NIEUW-NAMEN Hernieuwd pleidooi dorpsraad GADGET Dankzij vondst van Terneuzense uitvinder Cors Ephraïm is Dronken kapitein krijgt vaarverbod Nieuwe cd van Ambras heet 'Nie jaogen!' woensdag 10 maart 2010 door Frank van Cooten door Harold de Puysseleijr NIEUW NAMEN - De dorpsraad in Nieuw Namen vindt dat de ge meente werk moet maken van een alternatieve woningbouwlocatie in het dorp. Secretaris Peter Smit zegt dat de dorpsraad bijzonder teleurgesteld is over het beleid van het college van burgemeester en wethouders aangaande uitbreidingsmogelijkhe den voor woningbouw. Ruim een jaar geleden werd het plan van de dorpsraad voor wo ningbouw tussen de Schelpstraat en de accommodatie van de voet balvereniging volgens Smit door de gemeente omarmd. Behalve woningen omgeven door het nodige groen zag de dorpsraad op die locatie ook mogelijkheden voor de aanleg van een jeu-de-bou- les baan en eventueel andere re creatieve mogelijkheden. „Dit plan is op de algemene verga dering van 2008 met ruime meer derheid aangenomen en overgeno men door B en W. De burgemees ter stelde zelfs dat het een achter uitgang voor de leefbaarheid van Nieuw Namen zou zijn als er geen bouwgrond meer beschikbaar is." Een jaar later kwam het college met het plan op de proppen voor de ontwikkeling van een woon wijk op het terrein van junora en Waem in het dorp. Het plan van de dorpsraad was daarmee, vol gens het bestuur van de dorps raad, 'meteen van de baan en werd in de ijskast gezet'. De dorpsraad dringt er nu bij de gemeente met klem op aan alsnog werk te maken van de uitvoering van het bouwplan voor het gebied tussen de Schelpstraat en de ac commodatie van de W Hulster- loo. „Dit zal minder tijd vergen dan het bouwrijp maken van de terrei nen van Junora en Waem, want dat moet daar gepaard gaan met (bodem)sanering en bovendien is de ruimte voor woningbouw daar beperkt." Ook moet er volgens de dorpsraad rekening mee worden gehouden dat jonge mensen met bouwplan nen moeten kunnen kiezen uit verschillende woningtypes en ka velgroottes. „Dit kan alleen op de grond tussen Schelpstraat-voetbal veld en de eigenaar van deze grond is bereid om het te verko pen", zo laat het dorpsraadsbe- stuur weten. De ideeën van de Ter neuzense uitvinder en huisarts Cors Ephraïm ontstaan meestal uit ergenis. „Waarom moet je toch altijd het laatste plasje frisdrank weggooien omdat er geen prik meer in zit." Ephraïm presenteert de FizzBoy, zijn nieuwste bedenksel om een einde te maken aan deze ergenis. Dankzij deze gadget blijft de fris drank bruisend tot op de bodem. Na de allereerste draai aan de dop van een fles priklimonade is de geest al vrij snel uit de fles. Dat de hoeveel prik dan al een stuk min der is, komt omdat het koolzuur ontsnapt en gewone lucht de fles vult. „Met de FizzBoy is dat verleden tijd", zegt de Terneuzense uitvin der. „Die vervangt de gewone draaidop en fungeert als tap die op de fles blijft zitten. De fles gaat slechts eenmalig open en daardoor blijft de prik in de frisdrank krach tig tot op de bodem." Ephraïm noemt nog een leuke bij komstigheid. „Met de FizzBoy tap je frisdrank in plaats van het uit te schenken en hij past op alle fris drankflessen van anderhalf en twee liter." door Harold de Puysseleijr HULST - Groot Hontenisse en het CDA hebben op een 'bijzonder on collegiale manier propaganda ge voerd' op de dag van de gemeente raadsverkiezingen in Hulst. Fractievoorzitter Ronnie Roctus (ABGH) zei dat gisteravond tij dens de gemeenteraadsvergade ring. Daarin werd afscheid genomen van zeven raadsleden, van wie de meesten vermoedelijk niet terugke ren in de nieuwe raad. Roctus doel de op de met campagnemateriaal behangen voertuigen die beide par tijen in de buurt van stembureaus parkeerden. Een commissie uit de gemeente raad beoordeelde de verkiezingen na een korte beraadslaging en een schorsing van de raadsvergadering overigens als rechtmatig. Burgemeester Jan-Frans Mulder merkte over de verkiezingen op, dat handmatig tellen van de stem men niet meer van deze tijd is. „Dadelijk krijgen we het carbonpa- piertje ook nog terug", aldus de burgemeester. Wethouder en lijsttrekker Fons Dobbelaer van ABGH nam opval lend genoeg geen plaats aan tafel bij zijn collega-wethouders. Hij verkoos een plaats op, de publieke tribune als stil protest dat ABGH in de coalitievorming aan de kant is gezet door Groot Hontenisse, CDA, PvdA en WD. TERNEUZEN - De Waterpolitie van het Korps landelijke politiedien sten heeft gisteren in Terneuzen een vaarverbod van elf uur opge legd aan een 43-jarige kapitein uit Odesjr (Oekraïne), omdat hij te veel alcohol had gedronken. De Waterpolitie van Terneuzen controleerde om 14.05 uur de kapi tein van het 114 meter lange vracht schip op het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De kapitein is aange houden en overgebracht van het De Terneuzense uitvinder Cors Ephraïm demonstreert de FizzBoy, om de prik lang in de frisdrank te houden. „Slapp< bureau van de Waterpolitie in Ter neuzen. De uitslag van de ade manalyse daar bedroeg 2,3%, bijna drie maal het maximum toegesta ne promillage van 0,8. Naast het vaarverbod kreeg hij een schikking van 850 euro, die hij direct heeft betaald. Het zeeschip, dat overi gens leeg was en nog vier beman ningsleden aan boord had, kon als gevolg van dit alles niet verder va ren. Het was onderweg van Gent naar Vlissingen. KLOOSTERZANDE - Muziekgroep Ambras brengt voor het eerst num mers van de nieuwe cd 'Nie jao gen!' op de streekavond Van Bij Ons bij Van Leuven in Klooster- zande. De nieuwe cd wordt zater dag 13 maart gepresenteerd. De nieuwe plaat bevat uiteraard lie deren over de streek, en ditmaal opgenomen met publiek. De 23e editie van Van Bij Ons be gint om 20.00 uur. Kaarten a 9,00 (incl. consumptie) zijn ver krijgbaar bij Supermarkt Ne- ve-Schakelaar, bakkerij Goossen en zaal Van Leuven te Kloosterzan- de. Verder bij Dani's Corner in de Gentsestraat en Daniella's in de Steenstraat te Hulst. Scène uit nieuwste voorstelling toneelgroep Tekst Kwijt. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58