221 zeeland lijkt logisch in sluis Eerste installatie voor Gedimat ■50% Opendeur «België De Grootel PZC Coalitie met vijf partijen Parkeren mm PRIMEUR Landbouwer Axel kan tweeduizend gezinnen voorzien van almanak Met GRATIS adapter en thermometer Volautomatische Bloeddrukmeter Medisana woensdag 10 maart 2010 door Martijn de Koning oostburg - Een coalitie van CDA, WD, PvdA, D&T en D66 ligt het meest voor de hand in Sluis. Dat is de eerste, voorzichtige conclusie na een belrondje langs de acht lijst trekkers. Basis lijkt samenwerking tussen CDA, WD en PvdA, die al een poosje aangeven graag met elkaar verder te willen. Ze hebben echter maar negen (drie keer drie) van de negentien zetels. Steun van D66 (één zetel) en D&T (twee zetels), die qua programma het dichtstbij staan, ligt voor de hand. Zowel Liber Baarends (D&T) als Albert de Bruijn (D66) geeft aan dat hun partij da'n wel een wezen lijke bijdrage aan het coalitiepro gramma moeten kunnen leveren. Beide partijen claimen vooralsnog geen wethouder. Dat houdt de weg vrij voor de komst van hoog stens drie wethouders, zoals de meeste partijen willen. Francois Babijn van Lijst Babijn pleit voor vier '0,75 fte'-wethou- ders. Babijn ziet daarin een rol voor zichzelf weggelegd, maar geeft aan af te wachten waar infor mateur Ron Barbé mee komt. Dat zegt ook Peter Loonen van Helder Zeeuws. Adri Rosendaal van Nieuw Gemeentebelang houdt z'n kruit ook nog droog. „Ik vind wel dat winnende partijen eerst in aan merking komen voor een plek in de coalitie." De lijsttrekkers praten de komen de weken met informateur Barbé. de opendeurdagen >s de sho' zaterdag 13 en zondag 14 maart 2010 met hapje en drankje Dichterbij dan je denkt Bouwmaterialen mét Advies I De grootste keuze Eigen vervoerdienst UITZONDERLIJKE PROMOTIE faiences - mozaiek - vloertegels korting tot BOUWMATERIALEN DE GROOTE www.gedimatdegroote.be Morekstraat 260-278 -'9032 Wondelgem (Gent) - Tel. 09 253 86 08 - Fax 09 253 23 46 RUIME STOCK - MAATWERK - EIGEN ZAGERIJ Zo af en toe gaat de afdeling commu nicatie van de politie op media-toer- nee. Dan doen de medewerkers redac ties aan, waarmee ze regelmatig te maken hebben. Toevallig berichtte de PZC op de dag van het bezoek van de politie over het uitdelen van bonnen aanfoutparkeerders in Goes. Dat bericht had een van de mede werksters van de politie goed in zich opgenomen. In de ochtenduren belde ze al enigszins ongerust naar de re dactie. „Wij komen vanmiddag bij jullie op de koffie, hè. We komen met vijf of misschien wel zes mensen. Waar kunnen wij onze auto's parke ren?" „Waar jullie maar willen, ant woordde de verslaggever. „Maar ik kan niet garanderen dat jullie niet op de bon worden geslingerd." Biogasinstallatie aan de Seijdlitzstraat in de polder bij Axel. Landbouwondernemer Jan van Alphen: „Onze biogasinstallatie scheelt de uitstoot van 1650 kiloton C02." foto's Mark Neelemans door Harmen van der Werf Het is Jan van Alphen eindelijk gelukt. Sinds enkele weken draait bij zijn veebedrijf aan de Seijdlitzstraat in het buitengebied van Axel een grote biogasinstalla tie, de eerste in Zeeland. Het heeft zo'n vijfjaar gekost om alle vergun ningen en de financiering rond te krijgen. Van Alphen is onderne mer genoeg om zich niet zomaar te laten ontmoedigen. Hij heeft on danks tegenslagen, zoals het nogal wispelturige Nederlandse subsidie beleid voor groene stroom, doorge zet. Met succes. Zijn biogasinstalla tie staat er. De aanhouder heeft ge wonnen. Het bedrijf van Van Alphen is niet zo gemakkelijk te vinden. Iets voor bij Zaamslagveer moet je vanaf de hoofdweg tussen Zaamslag en Ter hole rechtsaf de polder in. Het is dan nog een paar kilometer rijden naar de Seijdlitzstraat die helemaal uit het zicht van de bewoonde we reld ligt. Is het hier? Ja, hier is het. Tip? redactie@pzc.nl H GEZONDHEIDSWINKEL Houd uw gezondheid goed in de galen met deze Medisana MTX Bloeddrukmeter. De volautomatische bovenarmmeter heeft een hoog gebruiksgemak en is zeer precies met de metingen van bloeddruk en hartslag. Inclusief voorgevormde manchet en batterijen. Eenvoudig en comfortabel in gebruik 2 x 99 Geheugenplaatsen Normaal 110,09 Lezersprijs 79,95* exclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-l700 www.pzc.nl/gezondheidswinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56