PZC Tractaatweg fasegewijs verdubbeld 0Pl3iln Taart voor kampioen Cudo Rijk ZEEUWS-VLAANDEREN 21 22 en 23 27 VERKEER Ongelijkvloerse kruisingen later aangelegd Kijkje achter schermen van ziekenhuizen Streetdancers winnen voorrondes van NK Stuk appeltaart voor bewoners Ter Schorre II Él V 1 s- e ll Biogasinstallatie levert stroom voor tweeduizend gezinnen Woensdag 10 maart 2010 Fietsers kunnen in Zeeuwse Fietsjaar rijden voor goede doel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate wordt fasegewijs uitge voerd. Daarover zijn delegaties van de gemeente Terneuzen en Gede puteerde Staten het gisteren eens geworden. Net als de Sloeweg benoorden de Westerschelde vormt de Tractaat weg de belangrijkste aan- en af- voerroute voor de Westerschelde- tunnel. Door afwijkende menin gen over het beste tracé was tus sen Terneuzen en 'Middelburg' na genoeg een patstelling ontstaan. Eén van de belangrijkste knelpun ten vormde het al dan niet schrap pen van de afslag bij Axel. Provinciale adviseurs stonden aan- vankelijk op het standpunt dat de verdubbelde weg tussen Terneu zen en de grens zo min mogelijk kruisingen moest tellen. Met ver keerswethouder Co van Schaik viel over het beperken van het aan tal afslagen absoluut niet te praten. Van Schaik gisteren, na afloop van het overleg met gedeputeerde Har ry van Waveren: „We zijn het er over eens geworden dat de afslag Axel moet worden gehandhaafd. Dat geschil is dus uit de wereld." Tegenvaller is wel dat de verbre ding nu uit financiële overwegin gen fasegewijs wordt uitgevoerd. De geplande ongelijkvloerse krui singen op de aansluiting met de weg van en naar de Sluiskiltunnel in de Koegorspolder, de afslag Axel, die van de Langeweg bij Westdorper en richting Sas van Gent worden nu in een later sta dium verwezenlijkt. „De verdubbeling van de Sloeweg is in de procedures verder gevor derd en die komt dus eerst. Maar ik ben al blij dat we nu weer ver der kunnen en dat in elk geval is besloten tot een snelle verdubbe ling van de Tractaatweg." De milieueffectrapportage, die in afwachting van nader overleg was stilgelegd, wordt nu weer opge pakt. Van Schaik verwacht dat de gemeenteraad nog dit jaar knopen kan doorhakken. Daarna wordt de planvorming verder uitgewerkt. Zijn timing: in 2012 en 2013 wordt de weg verdubbeld, zodat-ie in 2014 naadloos kan aansluiten op de wegen van de Sluiskiltunnel. De verkeerswethouder: „Eerlijk ge zegd ben ik ontevreden over het feit dat het hele project niet in één keer kan worden verwezenlijkt, an derzijds ben ik tevreden over het feit dat er nu weer vaart in komt." door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Op zijn school, het ROC in Terneuzen, is vakkanjer Gudo Rijk (19) uit Vogelwaarde gis teren gehuldigd. Rijk werd zater dag Nederlands Kampioen in de categorie sanitair en installatietech niek tijdens de NK Skill Masters vakwedstrijden in Rotterdam. Hij mag in december in Lissabon strij den om de Europese titel. In bijzijn van zijn ouders, werkge ver en ROC-directeur Gertjan van der Brugge kreeg Rijk een taart met zijn eigen beeltenis erop over handigd. Iedereen is trots op de verrichtingen van de super loodgie- ter-in-wording. Eerst worstelde hij zich door de voorrondes in Bergen op Zoom om afgelopen weekeinde te schitteren op het Nederlands kampioenschap van de Skills Mas ters. Tijdens hét beroepenevene- ment van Nederland voor vmbo- en mbo-leerlingen moest Rijk on der meer een cv aansluiten, een complete badkamer installeren, een radiator aansluiten, lassen en pijpfitten. De nuchtere Rijk kijkt uit naar het EK in Lissabon. Gaat zijn uurtarief nu ook omhoog? „Geen idee, daar zal ik het eens met mijn baas over hebben." foto Peter Nicolai Prijswinnaar Gudo Rijk geeft het eerste stukje taart met daarop zijn beeltenis aan ROC-directeur Gertjan van der Brugge. TERNEUZEN/OOSTBURG i Inwoners van Zeeuws-Vlaanderen kunnen-zaterdag 20 maart tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje ne men achter de schermen in de zie kenhuizen van Terneuzen en Oost burg. Er zijn dan allerlei demon straties van het zorgaanbod van ZorgSaam. Ook is er in Terneuzen een bijzondere kans om het cardio logisch interventiecentrum te be zoeken. Hier worden begin april de eerste patiënten gedotterd. Als het centrum in gebruik is, is het niet meer vrij toegankelijk. TERNEUZEN Sassy Six en Battitude, twee hiphop/streetdancegroepen van de dansschool Kidzmove uit Terneu zen, hebben tijdens de voorrondes van het Nederlands kampioen schap streetdance afgelopen week end in Hoorn prijzen in de wacht gesleept. Sassy Six, de groep met kinderen van 6 tot 10 jaar, eindigde als eerste. Battitude, dansers van 10 tot 13 jaar, werd tweede. De twee Terneuzense groepen mogen in no vember meedoen aan het Neder lands kampioenschap. TERNEUZEN In woonzorgcentrum Ter Schorre in Terneuzen trakteren vrijwilli gers de cliënten vrijdag 19 maart op zelfgebakken appeltaart. Dat ge beurt in het kader van de landelij ke vrijwilligersdag 'NL Doet'. De vrijwillige taartbakkers krijgen de ingrediënten, maken thuis de ap peltaart en delen die vervolgens aan de cliënten uit. Ook op andere locaties van de Stichting Voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) gaan vrijwilligers aan de slag, zoals in Ter Valcke in Goes. Bosviool Viola Comuta' In diverse kleuren. intratuin Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren Halsterseweg 65a (afslag bregen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. ww.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55