281 sport Arsenal Van Bommel en Robben Hockeyers door het oog van de naald EK-kwalificatieduels Oranje in drie steden Zege voor L'Ami en Reinderman op EK Krajicek en Rus verder in kwalificatie De Guzman wacht opnieuw operatie Kevin Blom fluit topper Ajax - PSV CHAMPIONS LEAGUE Bayern München schaart zich bij de laatste acht in de Champions League. Dat gebeurt ten koste van Fiorentina. woensdag 10 maart 2010 ZEIST Het Nederlands elftal werkt zijn thuiswedstrijden in het kader van de kwalificatie voor het EK van 2012 af in Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven. De eerste thuiswed strijd tegen Finland is woensdag 8 september in De Kuip. Het stadion van Feyenoord is vrijdag 7 oktober 2011 ook decor van de laatste EK-kwalifïcatiewedstrijd tegen Mol davië. In de Arena speelt Oranje te gen Zweden (dinsdag 12 oktober 2010) en Hongarije (dinsdag 29 maart 2011). San Marino reist af naar Eindhoven, waar op vrijdag 2 september 2011 de wedstrijd tegen Oranje op het programma staat. RIJEKA Erwin l'Ami mag op het Europees kampioenschap schaken in Rijeka weer met de beteren meedoen. Hij won gisteren in de vierde ronde met wit van de Turk Mert Erdog- du, een internationaal meester met zo'n 125 elo-punten minder. De Ne derlander bracht zijn totaal in Kroa tië op drie punten. Dimitri Reinderman deed hetzelf de. Hij versloeg, eveneens met wit, de onbekende Rus Vladimir Onop- rienko en schoot daardoor ook een eind naar boven in de algemene rangschikking. INDIAN WELLS Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus hebben de tweede ronde bereikt van het kwalificatietoernooi voor het WTA-evenement van Indian Wells. Krajicek sloeg Maria Korïtts- eva uit Oekraïne met overtuigende cijfers van de baan: 6-1 6-3.Ze stuit nu op Petra Martic. Rus versloeg de Poolse Marta Domachowska in twee sets: 6-3 6-4. Haar volgende opponente is Michelle Larcher de Brito uit Spanje. ROTTERDAM Jonathan de Guzman moet op nieuw een operatie aan zijn linker knie ondergaan. De middenvelder van Feyenoord heeft op de training een scheurtje in de meniscus van zijn linkerknie opgelopen. Hij gaat nog deze week onder het mes en heeft minimaal een maand nodig om weer fit te worden. De medi sche staf hoopt dat hij dit seizoen nog in actie kan komen voor Feye noord. Vorig jaar januari werd ook al een stukje van de meniscus van zijn lin kerknie verwijderd. ZEIST Scheidsrechter Kevin Blom heeft zondag de leiding bij de beladen competitiewedstrijd tussen Ajax en PSV. De confrontatie tussen de num mers twee (PSV) en drie (Ajax) van de eredivisie begint in de Amster dam Arena om 16.30 uur. De Eindhovenaren hebben acht wedstrijden voor het einde van de competitie vier punten meer dan de Amsterdammers. Koploper in de eredivisie is FC Twente. Ook Arsenal plaatste zich voor de kwartfinales. Na een 2-1 -nederlaag in Porto werd het nu 5-0 in Londen. Bendtner (3x), Nasri en Eboué scoorden. Mark van Bommel viert zijn treffer in de wedstrijd tegen Fiorentina. foto Andreas Gebert/EPA door Norbert Kleinherenbrink NEW DELHI - Robert van der Horst kon het gisteravond in New Delhi niet beter onder woorden breng en. „Het was een ouderwetse bil- lenknijper", sprak de standvastige middenvelder van de Nederlandse hockeyploeg met een brede lach. „Beide ploegen hielden in de slot fase open huis. Gelukkig hebben we het gered. Nu moeten we Au stralië op de broek gaan geven." Oranje plaatste zich op doelsaldo voor de halve finales van het we reldkampioenschap. Nederland was in de laatste groepswedstrijd niet opgewassen tegen Zuid-Ko rea:-1-2. Voor de ploeg van bonds coach Michel van den Heuvel scoorde Ronald Brouwer. Door de eerste nederlaag in het WK eindigde Nederland in poule A met tien punten op de tweede plaats, achter Duitsland (elf pun ten). Ook Zuid-Korea, dat vorig jaar bij de Champions Trophy in Melbourne ook al twee keer won van Oranje, kwam op tien punten uit. Door een beter doelsaldo (+10 tegen +8) kwalificeerde Nederland zich bij de laatste vier. In de halve eindstrijd speelt Oranje morgen te gen titelfavoriet Australië, de num mer één van groep B. Engeland neemt het in de andere wedstrijd op tegen Duitsland. Bij een stand van 1-2 gebeurde er in de zinderende slotfase van alles. Nederland, dat in het vijfde groeps- duel opnieuw een sterke eindsprint toonde, kreeg zowel een strafcorner als een strafbal. De video-arbiter ontnam Oranje even wel beide scoringskansen. Zowel de nog immer onmisbare aanvoer der Teun de Nooijer als bonds coach Van den Heuvel beklaagde zich daarover na afloop. „Ik ben hier bij dit WK zo langza merhand geen fan meer van de vi- deoscheidsrechter", mopperde De Nooijer. „Hij vertraagt het spel aan zienlijk. Het duurt mij allemaal veel te lang voordat zijn beslissing bekend is. Bovendien betwijfel ik of daardoor situaties eerlijker en beter worden beoordeeld. Ik kon meekijken op het grote video scherm en vond dat Ronald Brou wer bij de Zuid-Koreaanse keeper een honderdprocent strafbal ver diende. Maar hij kreeg hem niet. Waardeloos dus." Nederland kreeg in de laatste se conde nog wel de eerste en enige strafcorner. Topscorer Taeke Taeke- ma, die in de vorige wedstrijd te gen Duitsland (2-2) evenmin tot scoren kwam, pushte de laatste kans van het duel evenwel naast. Een dure misser, want bij 2-2 was niet het gevreesde Australië, maar het minder hoog aangeslagen En geland de tegenstander geweest in de halve eindstrijd. „Jammer, maar niets aan te doen", meende De Nooijer. „Als we hoog bij dit WK willen eindigen, komen we Austra lië vanzelf een keer tegen. Nu dus in de halve finales. Maar we staan nu wel waar we vooraf wilden staan. Australië is mega-favoriet, maar wij kunnen best een stootje hebben. Dat hebben we tegen Zuid-Korea laten zien. Het was een extreem moeilijke slotfase waarin we met z'n allen door het geluid zijn gegaan." Groep A, vijfde speelronde: Neder land - Zuid-Korea 1-2 (1-1). 1. Brou wer 1-0, 32. Hyun Woo Nam 1-1 (sc), 45. Jong Ho Seo 1-2. Duitsland - Nieuw-Zeeland 5-2 (2-0). Stand: 1. Duitsland 5-11 (19-9), 2. Ne derland 5-10 (15-5), 3. Zuid-Korea 5-10 (16-8), 4. Nieuw-Zeeland 5-6 (8-12), 5. Argentinië 4-3 (5-9), 6. Cana da 4-0 (4-24).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48