zeeland 127 fout gemaakt' f Fiets Fietsers kunnen in het Zeeuwse fietsjaar rijden voor het goede doel EERCULTUUR: Fietsroutes in map gebundeld Zeeland op de Voor iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne n n kpn winkel kpn.com 0900 0244 (lOcpm) kpn woensdag 10 maart 2010 collectivistische cultuur waarbij het belang van de gemeenschap boven het belang van het individu staat en dat van de familie vóór dat van de afzonderlijke familieleden gaat Centraal staat de familie-eer, die geschonden raakt wanneer de kuisheid en/of gehoorzaamheid van de vrouwelijke familieleden ter discussie komt te staan. van bewust maken dat moord geen uitweg uit zo'n eerconflict biedt. „)e moet ze goed doordringen van de gevolgen van eerwraak en eerge- weld: dat hun leven ook ten einde is als ze iemand vermoorden. Ze eindigen immers in de gevangenis, komen daarna nooit meer aan de bak en worstelen hun leven lang met schuldgevoelens. Zet ze aan het denken, laat ze nadenken over de juistheid van datgene waarmee ze zijn opgevoed. Er worden in Ne derland redelijk goede resultaten bereikt met bemiddeling, er wordt regelmatig met praten een oplos sing bereikt. Onder Turken en Ma rokkanen in Nederland is deze mentaliteitsverandering al mond jesmaat gaande. Maar in het geval van Zierikzee, kwam de dader vers uit die cultuur. Hier was geen kruid tegen gewassen. Het feit dat hij zich aan zijn dochter vergrepen heeft, zegt genoeg: deze man ken de geen grenzen." Verlenging van de hechtenis had de vrouw en haar kin deren even adem kunnen geven, maar Van der Zee betwij felt ten zeerste of het drama uitein delijk voorkomen had kunnen worden. „Deze vrouw is jarenlang mishandeld en opgesloten geweest in haar eigen huis. De vrouw wei gerde pertinent onder te duiken, MIDDELBURG - Promotie Zeeland Delta krijgt 24.675 euro van Gede puteerde. Staten om fietsroutemap pen te laten maken. Momenteel geeft Promotie Zee land Delta al verschillende kaarten met fietsroutes uit. Dat zijn onder meer de kaarten van het Fietsrou te knooppuntensysteem Fiks en de themaroutes. Daar komt nog een tiental nieuwe routes bij. En dat geheel zal in een map worden aangeboden. De subsidie van de provincie is be doeld als ondersteuning in de op- startkosten. De map met fietsroutes komt in juni in de handel. Het is wel de be doeling dat de gebundelde fietsrou tes dan voor een lagere prijs aange boden worden, legt P. Polie, van Promotie Zeeland Delta uit, dan de afzonderlijke fietsroutes nu sa men kosten. Gedeputeerde Staten willen het initiatief ondersteunen, maar er moet wel verwezen worden naar het concept van de DNA-campag- ne van Zeeland, Het is de bedoe ling Zeeland te beleven vanuit het perspectief van de fietser, geven GS aan. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 04-03-2010 blijkt, dat t.v.v. Auto-Lease Walcheren B.V., h.o.d.n. Schelde Autolease, gevestigd te Goes aan KE-CHU WU, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het proces-verbaal executoriaal beslag onroerende zaken d.d. 2 maart 2010. Van dit exploot kan Ke-Chu Wu een afschrift verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door René Schrier kapelle - Het idee van Christa Breure in Kapelle was al enkele ja ren oud. Maar nu het Zeeuws Jaar van de Fiets is losgebarsten, is het moment daar. Christa zocht namelijk steun voor het kinderdorp Patmos in Congo. Zij is al jaren vrijwilliger voor In ternationale Kinderhulp Neder land. In het kinderdorp wonen 165 wezen en verlaten kinderen. En zo kwam ze op het idee om fietstoch ten te houden voor het goede doel. In samenspraak met de plaat selijke fietsenhandelaar, Dick-Jan de Lange van de Kromme Spaak, werd besloten om de tochten te koppelen aan de Zeeland-fiets. Dat is een initiatief van een vijftal Zeeuwse fietsenhandelaren om een fiets met trapondersteuning op de markt te brengen, in typisch Zeeuwse kleuren. Mede daarom zijn routes uitgezet van 40 tot 50 kilometer. Dat is goed te behappen voor elektrische fietsen. Overigens is er met het sa menstellen van de routes rekening www.zeeuwsjaarvandefiets.nl mee gehouden dat de fietsen ook op enkele punten onderweg opge laden kunnen worden. De deelnemende fietsenzaken zijn de Kromme Spaak in Kapelle, Piet Voskamp in Middelburg, Profile Cornelis in Oostburg, Van de Zan- de in Oud-Vossemeer en de Schaapskooi in Heinkenszand. Fiet sers kunnen daar in de maanden mei, juni en juli voor 5 euro een fietsroute door de omgeving ko pen. Van dat geld gaat 1 euro naar een consumptie onderweg en 4 eu ro naar het kinderdorp. Mochten er de komende weken nog fietsen handelaren aanhaken dan wordt overwogen ook de maand augus tus er bij te betrekken. Overigens heeft Christa het verzoek gekregen om geen routes uit te geven op de zaterdagen in mei, omdat dan in Zeeland al de Fietsvijfzaterdaagse wordt gehouden. Volgens fietsenmaker Dick-Jan de Lange snijdt het mes aan drie kan ten. Dat er gekozen wordt voor een wat langere periode in plaats van een paar fietsdagen, heeft het voordeel dat deelname niet afhan kelijk is van het weer. Op de inter netsite van Internationale Kinder hulp is de voortgang van het kin derdorp in Congo te volgen. www.internationarekinderhulp.nl De vraag die iedereen bezighoudt blijft: hoe kon dit gebeuren, terwijl al zo foto Ed Oudenaarden/ANP en je kunt iemand niet dwingen eindeloos op de vlucht te blijven, afgesneden van alle sociale contac ten. Dat houdt geen mens vol. Ver geet niet: als het om eerwraak gaat, hebben daders engelenge duld. Stel dat hij vijfjaar een enkel band had gekregen: dan doet hij het gewoon vijfjaar later, of hij neemt een huurmoordenaar in de arm. Dat gebeurt. Ik ken ook geval len waarin de dader pas na tiental len jaren toesloeg. Eerschennis ver jaart namelijk niet. En deze man had hoogstens een bepaalde tijd vastgezet kunnen worden; als de incest bewezen was. Ik weet dat de politie in Den Haag in dit soort ge vallen wel eens heeft geprobeerd iemand zo lang mogelijk achter slot en grendel te krijgen door hem voor andere strafbare feiten voor de rechter te slepen. Maar je kunt iemand moeilijk zijn hele le ven vastzetten om anderen te be schermen. Tegen dit kwaad staat iedereen machteloos." Ter beschik king stellen van de regering, dan? Tbs kan in principe een leven lang duren. Ook dat is geen oplossing, stelt Van der Zee: „In zijn alge meenheid is het probleem bij eer wraak dat een psychologisch on derzoek waarschijnlijk niets zal op leveren. De daders zijn meestal doodgewone mannen, die liever anders gewild hadden, maar geen uitweg meer zagen." Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheck of vraag ernaar in de winkel. 31 g 2 Postcode 6828 AC Huisnummer 25 Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand. kpn V sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47