zeeland 125 kust in de toekomst Tholen: geen bedrijven in de Auvergnepolder Provincie geeft geen geld aan festival Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate fasegewijs verdubbeld Vijf raadsleden nemen afscheid in Borsele Voorleeswedstrijd in Westerpoort College Jaaruitvoering van OKK uit Wemeldinge Onderzoek naar kerncentrales Doel Vlissingse poging tot fietsrecord woensdag 10 maart 2010 door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen houdt de ontwikkelingen in de Au vergnepolder bij Halsteren nauw lettend in de gaten. Het college wil niet dat daar bedrijven komen. De Auvergnepolder ligt pal tegen over Tholen-stad, aan de andere kant van het kanaal. In het verle den had de gemeente Bergen op Zoom plannen om er industrie te vestigen, maar die kwamen op een laag pitje te staan. Recent hebben politieke partijen in Bergen aange geven dat ze toch weer open staan voor bedrijvigheid in de polder. Daaroverheen kwam onlangs nog door Luc Oggel goes - De Stichting Goese Cultuur projecten krijgt van de provincie geen extra subsidie voor het Mu ziekfestival Goes 2010. De aan vraag is door de stichting te laat in gediend. „Heel teleurstellend", reageert voorzitter Marlize Laport van de Culturele Raad Goes, waaraan de stichting is gelieerd. Zij was giste ren nog niet officieel op de hoogte van de afwijzing van de subsidie aanvraag. „Hier zijn we niet blij mee. Voor de provincie is het een gering bedrag, maar voor ons heel substantieel. We zijn wezenlijk af hankelijk van subsidies." Of de afwijzing gevolgen heeft voor het festival, waar koren en en sembles optreden, kon Laport gis teren nog niet zeggen. „We zullen ons hier hevig over moeten bera den. We zijn al een halfjaar met de voorbereidingen bezig. Als je een beetje een aardig programma met aansprekende musici wilt heb ben, moet je ruim van tevoren con tracten afsluiten." Muziekfestival Goes wordt in de re gel om het jaar gehouden. Tot nu toe werden subsidieverzoeken al tijd gehonoreerd. Dat dat nu niet gebeurt, heeft ermee te maken dat de provincie sinds vorig jaar uiter ste subsidietermijnen hanteert. In verband met het beschikbare budget van het subsidieprogram ma Stimulering Zeeuwse Cultuur producties moeten aanvragen ui terlijk 1 oktober van het jaar voor afgaand aan het jaar waarin de acti viteit plaatsvindt, worden inge diend. Overigens was de stichting wel op tijd met de aanvraag voor een an dere activiteit, namelijk de Zomer- tentoonstelling 2010; een expositie aan, in en boven het kanaal Goes-Goese Sas. Of die wordt toe gewezen is echter nog niet be kend. Laport zegt haar hart vast te hou den voor de komende jaren. De provincie moet miljoenen euro's bezuinigen en mogelijk heeft dat ook gevolgen voor culturele instel lingen. het rapport over potentiële ont- wikkellocaties langs de A4, dat is opgesteld in opdracht van onder meer de gemeente Tholen. In deze visie wordt de Auvergnepolder aangewezen als een geschikte loca tie om in de toekomst transportbe drijven te huisvesten. Geadviseerd wordt om daar vijftig hectare voor te reserveren. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben meteen hun be denkingen geuit over dit advies. „De gemeente zit niet te wachten op industrie en bedrijvigheid in deze polder vanwege de nadelige ruimtelijke gevolgen", stelt een woordvoerder. terneuzen - De verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate wordt fasegewijs uitge voerd. Daarover zijn delegaties van de gemeente Terneuzen en Gede puteerde Staten het gisteren eens geworden. Net als de Sloeweg benoorden de Westerschelde vormt de Tractaat weg de belangrijkste aan- en af- voerroute voor de Westerschelde- tunnel. Door afwijkende menin gen over het beste tracé was tus sen Terneuzen en 'Middelburg' na genoeg een patstelling ontstaan. Eén van de belangrijkste knelpun ten vormde het al dan niet schrap pen van de afslag bij Axel. Provinciale adviseurs stonden aan vankelijk op het standpunt dat de verdubbelde weg tussen Terneu zen en de grens zo min mogelijk kruisingen moest tellen. Met ver keerswethouder Co van Schaik viel over het beperken van het aan tal afslagen niet te praten. Van Schaik gisteren, na het overleg met gedeputeerde Harry van Waveren: „We zijn het er over eens gewor den dat de afslag Axel moet wor den gehandhaafd. Dat geschil is dus uit de wereld." Tegenvaller is dat de verbreding uit financiële overwegingen fasegewijs wordt uit gevoerd. Van Schaik verwacht dat de gemeenteraad nog dit jaar kno pen kan doorhakken. Daarna wordt de planvorming uitgewerkt. Zijn timing: in 2012 en 2013 wordt de weg verdubbeld, zodat-ie in 2014 naadloos kan aansluiten op de wegen van de Sluiskiltunnel. HEINKENSZAND Vijf raadsleden in de gemeente Bor sele zijn gisteravond afgezwaaid. Peter van den Dries was in de ge meenteraad twaalf jaar actief voor het CDA. Charles Verbeek was ook sinds 1998 raadslid voor het CDA. Hij nam in 2006 al afscheid, maar hij keerde als vervanger terug in de raad. PvdA-raadslid John Huige neemt na vier jaar afscheid, Dingeman Welleman was acht jaar raadslid voor de sociaaldemocraten. SGP'er Piet Dingemanse zat de voorbije vier jaar in de Borselse raad. THOLEN Vandaag en zaterdag strijden 22 leerlingen van 22 scholen in de Oos- terschelderegio om een plekje in de finale van het provinciale voor- leeskampioenschap. Tien kandida ten doen vandaag in Tholen mee aan de halve finale, die om 14 uur begint in het Westerpoort College in Tholen-stad. De andere halve fi nale speelt zich zaterdag af in bibli otheek De Stolpe in Zierikzee. De provinciale finale is 17 april. De winnaar gaat door naar de landelij ke finale in Utrecht (19 mei). WEMELDINGE Muziekvereniging OKK uit Wemel dinge geeft zaterdag zijn jaarlijkse muziekuitvoering. De vereniging heeft dit jaar geko zen voor het thema 'polderkolder'. De leidraad van het concert is een verhaal in het Zeeuwse dialect. Al le onderdelen van de muziekvereni ging leveren een bijdrage aan de avond. Die vindt vanaf 19.30 uur plaats in dorpshuis De Wemel aan het Dorpsplein. De toegang is gra tis. Tijdens de pauze vindt een ver loting plaats. DOEL Een team van vijftien internationa le experts is uitgebreid onderzoek begonnen naar de staat waarin de twee oudste kerncentrales in Doel verkeren. Het team wordt ingezet door het Internationaal Atoom Energie Agentschap. Naast een strenge controle van de installaties worden ook de veiligheidsaspecten getoetst aan internationale nor men. Het energiepark van Electra- bel in Doel telt vier kerncentrales. Doel 1 en 2 zijn halverwege de ja ren zeventig in gebruik genomen. VLISSINGEN In heel Nederland zijn initiatieven geboren om op woensdag 31 maart het wereldfïetsrecord te verbete ren. Ook Vlissingen doet mee aan die poging. Voor die woensdag hebben de Palladium en Stichting Werkt voor Ouderen een tocht van tien ki lometer uit gezet. Die vertrekt om 12.00 uur vanaf het Stadhuisplein in Vlissingen. De stichtingen hopen met deze tocht bij te dragen aan de poging om een miljoen mensen tegelijk op de fiets te krijgen. Plaatjes maken van de kustschiiderijen in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk om die op school in Stavenisse nog eens te kunnen bekijken als de kinderen later die dag zelf een schilderij moeten maken, foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45