op van het landschap zeelandI 23 Fokkerij in Kats krijgt inforuimte om veel meer dan alleen de schaapskooi Dé hogeschool voor management Open dag 13 maart 2010 Notenboom Sweet Lord Animals in Kortgene f) lOMUmk; 'i'Vmiie- cWlie< Kerkdienst in stijl van klooster in Taizé Voorjaarsconcert voor slachtoffers in Haïti Dronken kapitein krijgt vaarverbod Oranje eer voor Guust de Kok f I - Organiste en sopraan concerteren in kerk Toneelclub Baarland speelt De Hoekpaal Dorpsraad op zoek naar AED-cursisten www.bezorger: woensdag 10 maart 2010 in de Kamerse Kooi? Die kunnen vanaf een scherm worden gadege slagen. In zekere zin heeft de beperking ook een voordeel: het bezoekers centrum krijgt zo zelf meer aan dacht. Architect Levien de Putter ontwierp een tuinkamer, waar gas ten een kopje koffie en een versna pering kunnen nuttigen. De ruim te zal ook worden gebruikt voor educatie. Daarbij draait het niet al leen meer om schapen. Nee, het bezoekerscentrum moet uit groeien tot hét centrale punt van het Nationaal Landschap De Zak van Zuid-Beveland. Wandelaars en fietsers beginnen er aan een mooie tocht en scholieren krijgen er informatie over het leven in de Zak. Is het niet in de ontvangst ruimte, dan wel in de geur- en heemtuin, waar tal van typisch Zeeuwse planten zijn te zien en te voor de officiële opening. foto Willem Mieras !98S938>aHB89M8S8S333£BSE8 Business Marketing Hotel Travel Events met info sessies om 11:00 12:00 uur Meeloopdag 25 maart Business School Est. 1958 HBO 3 jaar MBO 2 jaar Eindhoven Hilversum Maastricht WWW.notenbOOm.nl KORTCENE - The Sweet Lord Ani mals (SLA) geven zaterdag een con cert in café Graaf van Buren in Kortgene. SLA, opgericht in 1997, speelt bom- ruiken. „Hier snuif je de sfeer op van het landschap. Daar is ook de permanente expositie op aange past. De tentoonstelling ging vroe ger vooral over de schaapskudde, maar nu wordt er ook iets verteld over ander levend erfgoed, zoals het trekpaard, de Zeeuwse witlik en de prachtige bloemdijken. Dan is het ook nog het onderdeel 'Dich ter in het landschap', waarin een aantal Zeeuwse dichters zijn licht- laat schijnen over het leven in de Zak", vertelt Leendertse. De uitbreiding van het bezoekers centrum kost zo'n 240.000 euro. De stichting hoest vijftien procent op, de rest wordt bekostigd met ge meentelijk, provinciaal en Euro pees subsidiegeld. De stichting zoekt nog vrijwilligers. J) www.zeeuwseschaapskudde.nl KATS - Ook Swifter Schapenfokke rij Oosterstein in Kats heeft plan nen voor een informatiecentrum. Het bedrijf van Guus de Regt aan de Oostzeedijk wordt in augustus uitgebreid met een ontvangstruim te. „Wij ontvangen regelmatig scholie ren en mensen uit de Nederlandse schapensector, die bij ons informa tie komen inwinnen. Daarom plaatsen we nu een gebouw. Dat is bedoeld als ontvangstruimte, maar in het eerste jaar gaan wij er ook zeifin wonen. Ons huis wacht na melijk een verbouwing", vertelt De Regt. Het centrum is niet be doeld om toeristen te trekken. „Het zou op termijn wel kunnen dienen als overnachtingsplek voor stagiaires. Die trekken nu nog bij ons in, maar het zou veel mooier zijn om ze een eigen plek te bie den. Daarnaast wil mijn dochter Annelot foto's exposeren in de ont vangstruimte. We hopen dan ook dat het gebouw in augustus hele maal klaar is, zodat zij kan mee doen aan het evenement Kunst- spoor Noord-Beveland." tót, 'vv.' Kanaalstraat $5 Oost-Souburg tel: 0118-44*143 www.merriemic.nl KLOETINGE In de Geerteskerk in Kloetinge wordt zondag om 19.30 uur een Tai- zé-dienst gehouden. Met medewer king van de Cantorij en een mu ziekgroep wordt de sfeer van het oecumenische jongerenklooster in het Franse Taizé opgeroepen. Jaar lijks trekken duizenden jongeren naar dit dorp om verdieping te vin den in geloof en levensovertuiging. De ingrediënten van de dienst in Kloetinge zijn bezinning, stiltes en eenvoudige liederen. GOES In de Maria Magdalenakerk in Goes wordt zaterdag een voorjaarscon cert gehouden ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Mannenkoor Elim uit 's-Gra- venpolder en meisjeskoor Hadas- sah uit Krimpen aan de IJssel zin gen, Peter Wildeman uit Tholen speelt orgel. Wildeman en Mark Brandwijk nemen ook plaats ach ter de vleugel. Zanger Florian Poep- jes uit Urk zingt solo, Jantine Kalk man speelt trompet. Aanvang: 19.30 uur. De entree is 7,50 euro. TERNEUZEN De Waterpolitie van het Korps Lan delijke Politiediensten heeft giste ren in Terneuzen een vaarverbod van elf uur opgelegd aan een 43-ja- rige kapitein uit Odesjr (Oekraïne), omdat hij teveel alcohol had ge dronken. De uitslag van de adem analyse bedroeg 2,3 promille, bijna drie maal het maximum toegesta ne promillage van 0,8. Naast het vaarverbod kreeg hij een schikking van 850 euro, die hij direct heeft be taald. Het vrachtschip was onder weg van Gent naar Vlissingen. bastische bluesrock. Het repertoire van de band bevat grotendeels ei gen werk. Het concert begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. 'S-HEER ABTSKERKE Organiste Eva Slabbekoorn en so praan Clara Lammers Lisnet geven vrijdag een duo-concert in de kerk van 's-Heer Abtskerke. Het thema van het concert is 'Bleib bei uns! Passie en mededogen in drie eeu wen muziek'. Het tweetal brengt werken van Bach, Purcell, Andries- sen en Cornelius. Het concert be gint om 20.00 uur, de deuren gaan een halfuur eerder open. De entree is zes euro. Reserveren kan bij Bart van Hasselt: 0113-312822. HOEDEKENSKERKE De toneelvereniging Baarland speelt vrijdag en zaterdag in vereni gingsgebouw De Griend in Hoede- kenskerke het toneelstuk 'De Hoek paal'. De plattelandskomedie han delt over de bewoners van een pleintje: een paar oude vrijsters, een eigenzinnige ambtenaar met zijn vrouw en een café-eigenaar met zijn dochter. Zij raken in de ban van een houten paal, die mid den op het pleintje staat. Aanvang beide dagen om 19.30 uur. Entree: 5 euro, tot en met 14 jaar 2,50 euro. KWADENDAMME De dorpsraad van Kwadendamme is op zoek naar inwoners die een Automatische Externe Defibrilla tor (AED) kunnen bedienen. Ook wil zij weten wie er een cur sus wil volgen om met deze hartap- paratuur om te kunnen gaan. De dorpsraad hoopt zo een compleet beeld van het dorp te krijgen, zo dat er in geval van nood adequaat kan worden gehandeld. Aanmelden voor een cursus kan bij Gerry Schrauwen op tel. 0113-644235. WGGGNGR NieuwsMedia GOES - Het Goese CDA-raadslid Guust de Kok was gisteravond de enige van p dertien scheidende raadsleden die een lintje kreeg. Sommigen waren al eens onderscheiden, andere zaten te kort in de raad. Na twaalf jaar volgt steevast een koninklijke onderscheiding. De Kok was verder bestuurlijk ac tief in ouderenbonden, de sport en carnavalsvereniging, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43