221 zeeland Coalitie CDA, SGP/CU en PvdA Borsele Hier snuifje de sfeer PZC Ruim de helft van de Goese raad vertrekt Versterking langs zeedijken begint BORSELE Drie grootste partijen in'college BEZOEKERSCENTRUM In de vernieuwde ontvangstruimte draait het Medisana Volautomatische Bloeddrukmeter Met GRATIS adapter en thermometer woensdag 10 maart 2010 door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De PvdA is de nieuwe bondgenoot van het CDA en SGP-ChristenUnie in de ge meente Borsele. De drie partijen gaven elkaar gisteravond het ja-woord om tot een coalitieak koord te komen. „We gaan de komende dagen nog meer in op inhoudelijke zaken, bij voorbeeld op zware onderwerpen als bezuinigingen en een stand punt over de komst van een twee de kerncentrale. Maar we denken dat de verschillen overbrugbaar zijn", aldus formateur Marga Ver mue. De keuze voor de PvdA is opmer kelijk. De voorbije vier jaar vorm den CDA en SGP-ChristenUnie een coalitie met de WD. Dat had ook nu weer gekund. Het CDA ver loor weliswaar een zetel, maar de WD won er een. Bovendien was de PvdA de grote verliezer van de gemeenteraadsverkiezingen. De partij zakte van zes naar vier ze tels. „Maar een van de belangrijk ste overwegingen om toch voor de PvdA te kiezen is dat er zware tij den op ons afkomen. Dan is het zaak om een zo breed mogelijk ge dragen coalitie te vormen", zegt Vermue. Bovendien toonden de Borselse so ciaaldemocraten zich volgens Ver mue de laatste vier jaar een andere oppositiepartij dan de periode er voor. „Waar ze eerst alles wat de coalitiepartijen deden al op voor hand afschoten, waren de scherpe tegenstellingen er in de laatste vier jaar van af Er werd meer op in houd beoordeeld", aldus Vermue. Lijsttrekker Connie Miermans is de beoogde PvdA-wethouder. Als de drie partijen .er uitkomen, kan Vermue kan aan een derde ter mijn voor het CDA beginnen. Jan Zandee kan dan voor voor SGP/ChristenUnie als wethouder aanblijven. De partijen hopen don derdag tot een akkoord te komen. Vandaag wordt er niet onderhan deld, omdat het biddag is. GOES - Leegloop in de Goese ge meenteraad? Het leek er gistera vond even op. Dertien raadsleden namen afscheid. Daarmee vertrekt de meerderheid van de raad: 13 van de 25 leden. Zuur was het vooral voor Herman Bouma (SGP/CU). Door het ver lies van één zetel - van vier naar drie - viel hij buiten de boot. Bou ma, gepensioneerd en nog steeds gedreven, wilde door. Hij gaf de raad een welgemeend advies mee: „Hou het kort en bondig en be stuur op hoofdlijnen." Andere raadsleden stelden zich niet herkiesbaar vanwege gezin, werk of om plaats te maken voor de jongere garde. Alleen Sjoerd He- ij ning (WD) heeft nog ijzers in het vuur. Hij is kandidaat-wethou der in Veere (in die gemeente heeft hij een vakantiehuis) en is lid van Provinciale Staten. Andere vertrekkers: Erna van den Berg en Toine Wevers (WD), Paul Favier, Guust de Kok en Wim Harinck (CDA), André van der Reest en René Weststrate (SGP/CU), Gert van der Slikke (GroenLinks) en Ge rard Heerebout, Bram van Over- beeke en Sjaak de Fouw (PvdA). door Raymond de Frel Ze gaan er natuurlijk het beste van maken, maar een beetje vreemd zal het toch zijn. Open je het ver nieuwde bezoekerscentrum met een officieel tintje en twee feestda gen, blijven de deuren van de schaapskooi hermetisch afgeslo ten. En dat terwijl het daar toch eigen lijk vooral om draait: om de vier honderd schapen van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde. Maar he laas, de Qjkoorts gooit roet in het eten. Althans, de maatregelen om verspreiding van de koorts tegen te gaan. „De schapen zijn allemaal gezond, maar ze hebben hun inen tingen nog niet gehad. We staan op de wachtlijst. Zolang ze hun twee prikken nog niet hebben ge kregen, mogen er geen bezoekers bij. Jammer, maar helaas", vertelt penningmeester Jaap Leendertse van de Zeeuwse Schaapskudde. De traditionele lammetjesdagen werden daarom al afgelast. Om toch iets van die aparte sfeer te bie den, worden vrijwel alle activitei ten van de lammetjesdagen op 20 en 21 maart alsnog gehouden. Op beide dagen is het van 11.00 tot 16.00 uur feest. En de lammetjes In het uitgebreide bezoekerscentrum bij de schaapskooi wordt nog druk geboend om alles spie en span te krijgen GEZONDHEIDSWINKEL Houd uw gezondheid goed in de gaten met deze Medisana MTX Bloeddrukmeter. De volautomatische bovenarmmeter heeft een hoog gebruiksgemak en is zeer precies met de metingen van bloeddruk en hartslag. Inclusief voorgevormde manchet en batterijen. Eenvoudig en comfortabel in gebruik 2 x 99 Geheugenplaatsen Normaal €119,09 Lezersprijs 79,95* exclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700 www.pzc.nl/gezondheidswinkel door Lilian Dominicus GOES - Omwonenden langs enkele dijktrajecten op Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen kunnen de komende maanden overlast ondervinden van werk zaamheden aan de zeedijken. Projectbureau Zeeweringen begint in maart met de versterking van de zeedijken bij onder meer Yerse- ke, Wemeldinge, Kattendijke, Krab- bendijke (Tweede Bathpolder) en Sint Philipsland (Van Haaftenpol- der). In totaal wordt ruim 26 kilo meter dijk aangepakt, om ze be stand te maken tegen superstor- men. Volgens Projectbureau Zeewerin gen wordt alles in het werk gesteld om overlast tot een minimum te beperken. Zo wordt er alleen ge werkt van maandag tot en met vrij dag tussen 7 uur 's ochtends en ze ven uur 's avonds. Het werkver keer rijdt een vaste route, waarbij woonkernen zoveel mogelijk wor den vermeden. Als de wegen bij nat weer modderig worden, be looft het projectbureau ze weer schoon te vegen. En bij droog weer wordt stofoverlast bestreden door water te sproeien. Sommige cultuurhistorische objecten kun nen worden behouden. www.zeeweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42