Zeeland PZC Coalitie CDA, VVD en PvdA nabij BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 27 COLLECEVORMINC Drie grote Goese partijen willen voorlopig verder Files en opstoppingen na ongeluk op A58 Tijdelijk één rijbaan Westwal almanak Parkeren Stichting Schaapskudde opent vernieuwde bezoekerscentrum Woensdag 10 maart 2010 21 Fietsers kunnen in Zeeuwse Fietsjaar rijden voor goede doel Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.n! door Frank Balkenende GOES - Het ziet er naar uit dat Goes een college krijgt van CDA, WD en PvdA. De drie grootste partijen, samen goed voor 16 van de 25 raadszetels, hebben aan el kaar gesnuffeld en zijn tot de con clusie gekomen dat het zin heeft om tot formatie over te gaan. Jo-Annes de Bat was informateur en zal als lijsttrekker van de groot ste partij (zes zetels) ook de forma tie leiden. Hij zei dat gisteren in de gemeenteraad, waarin afscheid werd genomen van 13 raadsleden. Volgens De Bat verlopen de ge sprekken tot nu toe constructief, maar is de coalitie nog niet ge smeed. Er ligt nog geen onderte kend collegeakkoord. „We moeten nog praten over punten waarover partijen een andere opvatting heb ben. Iedereen zal hier en daar wa ter bij de wijn moeten doen. Ik be speur wel de wil om verschillen te overbruggen." Een paar verschillen. De WD wil doorgaan met investeren in infra structuur (ook de Poel V aanleg gen). CDA en WD zijn voor aan leg van een aquaduct. De PvdA acht met het oog op de forse bezui nigingen die naderen, het aqua duct als vervanger van de Ring- brug niet echt noodzakelijk. Een ander punt is bijvoorbeeld het ge doogbeleid voor coffeeshops. Het CDA wil ermee stoppen, WD en PvdA zijn tegen sluiting van cof feeshops. Een moeilijk vraagstuk is hoe het nieuwe college straks 8 miljoen euro (gevolg van een nade rende rijkskorting) denkt weg te snijden uit de begroting. De Bat: „Dat moet goed geregeld zijn in het collegeprogramma. We willen daar ook de tijd voor nemen. Er moet een gedegen analyse komen waar nog financiële ruimte is." Verder moeten de drie partijen ook de portefeuilles verdelen en spreken over de wethouderskandi daten. Voor het CDA is dat nu ze ker Jo-Annes de Bat, voor de WD Loes Meeuwisse en voor de PvdA Jan de Pooter. SGP/Christenunie, die vier jaar re geerde met CDA en WD en nu even niet aan zet is, is benieuwd waar de drie straks mee komen. Beoogd fractievoorzitter Paul Co- lijn denkt dat met zijn partij ook een stabiele coalitie valt te maken. ARNEMUIDEN - Bij een ongeval op de A58 te genover het Shell-benzinestation bij Arnemui- den zijn gisterochtend drie mensen gewond geraakt. Het incident zorgde aan het begin van de ochtend voor een file van zo'n vijf kilo meter op de A58 van Goes naar Vlissingen. Het verkeer werd omgeleid, waardoor er ook opstoppingen ontstonden op de Sloeweg. Uit onderzoek van de politie blijkt dat op de op rit een auto in de slip raakte. Een 45-jarige man uit de gemëente Kapelle knalde vervol gens met zijn bestelauto frontaal op de geslip te auto. Een passagier uit de geslipte auto raakte zwaargewond en is met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De GOES - Op de Westwal in Goes, ter hoogte van de Koepoort, is giste ren een oude rioolbuis opgevuld. Het verkeer werd gedurende de dag door wegwerkers over één baan geleid. Het 'gat' dat in de weg ontstond, is voorlopig opgevuld met straatklinkers. Pas na de bouw vak, als alle wegwerkzaamheden rondom de parkeergarage aan het Kolveniershof worden afgerond, wordt de weg opnieuw geasfal teerd. Tegen de avondspits waren de wegwerkzaamheden afgerond. chauffeur werd met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De bestuur der van de bus werd naar hetzelfde zieken huis overgebracht, maar mocht met enkel kneuzingen vlug naar huis. foto Kees Marijs Tip? redactie@pzc.nl Zo af en toe gaat de afdeling commu nicatie van de politie op media-toer- nee. Dan doen de medewerkers redac ties aan, waarmee ze regelmatig te maken hebben. Enerzijds om de con tacten warm te houden, maar zeker ook om eventuele knelpunten en er gernissen te bespreken. Toevallig berichtte de Bevelandse re dactie van de PZC op de dag van het bezoek van de politie over het uit delen van bonnen aan foutparkeer- ders in Goes. Dat bericht had een van de mede werksters van de politie goed in zich opgenomen. In de ochtenduren belde ze al enigszins ongerust naar de re dactie. „Wij komen vanmiddag bij jullie op de koffie, hè. We komen met vijf of misschien wel zes mensen. Waar kunnen wij onze auto's parke ren?" Waar jullie maar willen, antwoord de de verslaggever. „Maar ik kan niet garanderen dat jullie niet op de bon worden geslingerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41