klISt III UG tOCkOITISt zeedijken begint zeeland 125 Versterking langs rw GroenRijk $5 Muziekfestival Goes krijgt geen subsidie na te late aanvraag Prijskraker Vergeet-mij-nietje [Klttt ix,nt cv Ictjt Saxifraga woensdag 10 maart 2010 Myosotis sylvatica 'Mon Amie' Potmaat 10,5 cm. Per stuk W Wr Prijskrakerm Ak. Boordpot Duurzame, lichjj ekalite bloempot. Grijs of zwart. 0 30 cm. Per stuk Primula Acaulis. Diverse kleuren. Potmaat 10,5 cm. Per stuk 10:00 - 21:00 uur 09:00 - 17:00 uur Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl van 0.-99 voor door Luc Oggel GOES - De Stichting Goese Cultuur projecten krijgt van de provincie geen extra subsidie voor het Mu ziekfestival Goes 2010. De aan vraag is te laat ingediend. „Heel teleurstellend", reageert voorzitter Marlize Laport van de Culturele Raad Goes, waaraan de stichting is gelieerd. Zij was giste ren nog niet officieel op de hoogte van de afwijzing van de subsidie aanvraag. „Hier zijn we niet blij mee. Voor de provincie is het een gering bedrag, maar voor ons heel substantieel. We zijn wezenlijk af hankelijk van subsidies." Of de afwijzing gevolgen heeft voor het festival, waar koren en en sembles optreden, kon Laport nog niet zeggen. „We zullen ons hier hevig over moeten beraden. We zijn al een halfjaar met de voorbe reidingen bezig. Als je een beetje een aardig programma met aan sprekende musici wilt hebben, moet je ruim van tevoren contrac ten afsluiten." Muziekfestival Goes wordt in de regel om het jaar ge houden. Tot nu toe werden subsi dieverzoeken altijd gehonoreerd. Dat dat nu niet gebeurt, heeft er mee te maken dat de provincie sinds vorig jaar uiterste subsidieter mijnen hanteert. In verband met het beschikbare budget van het subsidieprogramma Stimulering Zeeuwse Cultuurproducties moe ten aanvragen uiterlijk 1 oktober van het jaar voorafgaand aan het jaar waarin de activiteit plaats vindt, worden ingediend. Overi gens was de stichting wel op tijd met de aanvraag voor een andere activiteit, de Zomertentoonstelling 2010; een expositie aan, in en bo ven het kanaal Goes-Goese Sas. Of die wordt toegewezen is echter nog niet bekend. Laport houdt haar hart vast voor de komende ja ren. De provincie moet miljoenen bezuinigen. Mogelijk heeft dat ge volgen voor culturele instellingen. Plaatjes maken van de kustschilderijen in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk om die op school in Stavenisse nog eens te kunnen bekijken ais de kinderen later die dag zelf een schilderij moeten maken, foto's Dirk-Jan Gjeltema ke komen drie poelen waarin bij eb water blijft staan. Dat moet schaaldieren, sponzen en neteldie- ren aantrekken. Bij Schelphoek West wordt vogeleiland 't Heertje opgeknapt, zodat vogels hier weer kunnen broeden. Bij de dijk ter hoogte van de haven van De Val - bij de Schouwse voet van de Zee- landbrug - wordt een hagedissen- dijk aangelegd voor de zeldzame le- vendbarende hagedis. Klein zeegras uit de strook waarin voor de dijkversterking gewerkt wordt wordt van de Oosterlandpolder verhuisd naar de TVveede Bathpol- der zodat deze zeldzame plantjes niet verloren gaan. Ook is rekening gehouden met re creanten die gebruik willen maken van de strandjes. Waar mogelijk zijn die per 1 juni weer open. En bij het werk in Wemeldinge wordt rekening gehouden met de festivi teiten rond Koninginnedag. www.zeeweringeri.nl door Lilian Dominicus Rood of wit. Potmaat 13 cm. Per stuk GOES - Projectbureau Zeeweringen begint in maart met de versterking van de zeedijken op Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland en Tholen. Het gaat om dijken bij Yer- seke, Wemeldinge, Kattendijke, Krabbendijke, Sint Philipsland, Serooskerke (Schouwen-Duive land), Zierikzee en Oosterland. Sommige cultuurhistorische objec ten kunnen worden behouden, zo als een oude oesterput in de Stor- mesandepolder tussen Wemeldin ge en Kattendijke en een muralt- muur bij de Oosterlandpolder bij Oosterland op Schouwen. Waar mogelijk worden natuur- maatregelen genomen. Zo worden in de Van Haaften- en de Tweede Bathpolder bijenheuvels aangelegd om het leefgebied van de schorzij- debij te vergroten. Onder aan de dijk van de Stormesandepolder tussen Wemeldinge en Kattendij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27