PZC Coalitie in Veere blijft gehandhaafd Lange file na ongeval bij Arnemuiden g fikgk WALCHEREN 22 en 23 27 De een vertrekt, de ander komt almanak Parkeren Fff. Tm f* p-} wmm WBKM 1 Woensdag 10 maart 2010 Radio Walcheren begint vanavond met nieuwe homesound 21 Fietsers kunnen in Zeeuwse Fietsjaar rijden voor goede doel Tip? walcheren@pzc.nl COLLEGEVORMING SGP/CU opnieuw in zee met CDA en PvdA/GroenLinks door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere wordt de komende vier jaar weer bestuurd door een coalitie van SGP/CU, CDA en PvdA/Groen Links. Die drie partijen vormen opnieuw een college van B en W. SGP-wethouder Jaap Melse uit Aagtekerke, die als vertegenwoordi ger van de grootste partij het voor touw mocht nemen, heeft dit gis termiddag meegedeeld. Hijzelf krijgt in het nieuw college de zwaarste portefeuilles. Daarmee wordt volgens hem recht gedaan aan de verkiezingsuitslag. CDA en PvdA leveren elk een nieu we wethouder. Voor het CDA is dat lijsttrekker René Molenaar uit Zoutelande. Hij volgt Wim van Ta- tenhove op. Voor de PvdA treedt Chris Maas uit Domburg als wet houder aan. Hij vervangt Jan Bostelaar. De drie partijen verloren bij de ver kiezingen elk een raadszetel, maar samen behouden ze nog een rui me meerderheid: twaalf van de ne gentien zetels. Formateur Jaap Mel se verwacht binnen tien tot veer tien dagen een akkoord te berei ken over het uit te voeren program ma, en de verdeling van de wet houdersportefeuilles. Hij verwacht daarbij geen proble men. „Gezien de constructieve houding van de partijen zou het me hoogst verbazen wanneer er nog een kink in de kabel komt'. SGP'er Melse koos voor het verlie zer CDA omdat 'die partij het best bij ons past'. En voor verliezer PvdA/GroenLinks omdat die zich 'heel constructief opstelde, en be reid bleek een 'duidelijke omslag' te maken richting SGP/CU. Hoewel de twee christelijke par tijen hun raadsmeerderheid heb ben verloren (samen hebben ze nog maar acht van de negentien zetels), verwacht Melse dat PvdA/ GroenLinks de typisch christelijke standpunten zal respecteren. PvdA/GroenLinks was in de voor bije raadsperiode de grootste par tij, maar zakte terug naar het vier de plan. De WD werd nog net iets groter. Dat Melse die partij liet vallen, was 'een kwestie van plus sen en minnen'. Volgens Melse speelde mee dat de WD 'econo misch goed scoort, maar wat min der op het gebied van welzijn'. WD-lijsttrekker Mineke Bierens reageerde teleurgesteld. „We had den graag deelgenomen aan het college." Maar ze onthield zich ver der van commentaar. door Jens Pauw Een auto die de snelweg bij Arnemuiden opreed, slipte en werd aangereden door een busje. Daarbij raakten drie mensen gewond. foto Kees Marijs VLISSINGEN - Wie afscheid wil ne men van de raadsleden die Vlissin- gen de afgelopen vier jaar hebben vertegenwoordigd, kan dat van daag vanaf 19.30 uur in het Vlis- singse stadhuis. De nieuwe gemeenteraad wordt morgenavond geïnstalleerd. Wie daarbij wil zijn, moet dan, even eens om 19.30 uur, op dezelfde plek zijn. Wie het nieuwe college zullen vormen, is nog niet duide lijk. De LPV, die de besprekingen leidt, houdt de lippen op elkaar. ARNEMUIDEN - Bij een ongeval op de A58 nabij Arnemuiden zijn gis terochtend drie personen gewond geraakt Het incident zorgde aan het begin van de ochtend voor een file van zo'n vijf kilometer. Uit politie-onderzoek blijkt dat bij het opdraaien van de oprit bij Ar nemuiden een personenauto in de slip raakte. Een 45-jarige man uit de gemeente Kapelle botste vervol gens met zijn bestelauto frontaal op de geslipte auto. Een passagier uit die auto, een 25-jarige man uit Arnemuiden, raakte zwaargewond en werd met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Een 26-jarige bestuurder uit het zelfde dorp werd met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De bestuurder van de bestelbus werd ter controle meegenomen naar hetzelfde zie kenhuis, maar mocht met enkel kneuzingen vlug naar huis. Het on geval, dat plaatsvond tegenover het Shell-benzinestation bij Arne muiden op de rijbaan van Goes naar Vlissingen, veroorzaakte een vijf kilometer lange file. De politie sloot de weg gedeeltelijk af voor onderzoek. Rond 10.00 uur werd de weg weer vrijgegeven. Tip? redactie@pzc.nl Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren Halsterseweg 65a (afslag bregen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. ww.intratuin.nl intratuin Zo af en toe gaat de afdeling commu nicatie van de politie op media-toer- nee. Dan doen de medewerkers redac ties aan, waarmee ze regelmatig'te maken hebben. Enerzijds om de con tacten warm te houden, maar zeker ook om eventuele knelpunten en er gernissen te bespreken. Toevallig berichtte de Bevelandse re dactie van de PZC op de dag van het bezoek van de politie over het uit delen van bonnen aanfoutparkeer- ders in Goes. Dat bericht had een van de mede werksters van de politie goed in zich opgenomen. In de ochtenduren belde ze al enigszins ongerust naar de re dactie. „Wij komen vanmiddag bij jullie op de koffie, hè. We komen met vijf of misschien wel zes mensen. Waar kunnen wij onze auto's parke ren?" „Waar jullie maar willen, antwoord de de verslaggever. „Maar ik kan niet garanderen dat jullie niet op de bon worden geslingerd." Vffï'fm it f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23