rv 'Alarmkastje voor bedreigde' PZC 8 10 en 11 AANBEVELING Mobiel systeem wordt gezien als mogelijkheid om gewelddadige excessen te voorkomen Hoog babygehuil wekt agressie op Hulpwerkers Marokko uit Klachten over nieuw ROC-pand @0 verder Zonnig en droog 5° Aardbeving Turkije eist 51 levens Bernhard, de laatste feodaal Vandaag de bijlage Buiten bij de PZC DINSDAG 9 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 57 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - Mensen die stelselma tig worden bedreigd door hun ex-partner zouden een alarmkast je moeten dragen dat de politie waarschuwt bij gevaar. Die aanbe veling doen hulpverleners, politici en deskundigen naar aanleiding van de gezinsmoord in Zierikzee. De vrouw die daar bedreigd werd en wier kinderen werden ver moord door haar ex-man beschik te niet over zo'n apparaatje. Hoewel onduidelijk is of dat in dit geval verschil had uitgemaakt, wordt het mobiele alarmsysteem gezien als methode om geweldda dige excessen te voorkomen. Door het indrukken van een knop weet de politie waar de drager zich be vindt en wat er aan de hand is. Als het apparaat wordt geactiveerd, le vert dat direct een aangifte op. Het kastje is inmiddels in vijftien van de 25 politieregio's ingevoerd. Dat zou in alle regio's moeten, vindt onder meer PvdA-Kamerlid Khadija Arib. Zij pleit deze week tijdens een spoeddebat voor lande lijke invoering. Ook het CDA zegt geen belemmeringen te zien voor veelvuldiger gebruik. Politiecommissaris Mariëtte Chris- tophe, bij de politie verantwoorde lijk voor de aanpak van huiselijk geweld, ondersteunt de plei dooien. Zij wil daarnaast dat justi tie, politie en gemeentelijke instan ties nog'beter samenwerken. Bete re uitwisseling van gegevens kan duidelijk maken of er direct gevaar dreigt, meent zij. De politie Zeeland werkt niet met een dergelijk alarmeringsysteem, omdat het'korps niet kan garande ren dat binnen enkele minuten een patrouillewagen ter plaatse is. Daarvoor is het werkgebied te uit gebreid en zijn er te weinig agen ten. Reclassering Nederland pleit voor een snellere uitbreiding van het ge bruik van toezicht met elektroni sche hulpmiddelen zoals enkelban den. Jaap Smit, directeur van Slachtofferhulp Nederland, is ook voorstander van de enkelband. Maar hij wil ook verder kijken. „Hoe komt het dat mensen hun handen niet kunnen thuis hou den?" Demissionair minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) wil dat ple gers van huiselijk geweld en ande re agressievelingen sneller onder elektronisch toezicht kunnen wor den geplaatst. Hij heeft hiertoe eind januari een voorstel tot uit breiding van de wet naar de Twee de Kamer gestuurd. pagina 2 en 3: bang voor wraak pagina 4 en 5: gebiedsverbod heb je zo omzeild In het gemeentehuis in Zierikzee komen de hele dag door mensen langs om het condoleanceregister te tekenen naar aanleiding van het familiedrama zaterdagavond. Onder hen zijn veel jongeren. Uit de reacties spreekt zowel emotie als verbijstering. foto Dirk-jan Gjeltema LEIDEN - Baby's die hoog huilen, kunnen hardhandig gedrag uitlok ken bij ouders. Die conclusie trekt Dorothée Out in haar proefschrift, waarmee zij op 25 maart promo- l.v.m. Biddag zijn wij woensdag IO maart; de hele dag gesloten. veert aan de Universiteit Leiden. Voor sommigen ouders zijn de huilbuien zo stressvol dat ze hard handig worden. „Hoge tonen kun nen vervelend klinken", zegt Out. Ziekenhuisbestuur geeft vestiging Vlissingen geen kans reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 reacties: 582 "tt mening Familiedrama als in Zierikzee is niet te voorkomen 41% 1 59% AZROU - De Marokkaanse overheid wijst zes Nederlandse hulpverle ners van een christelijk weeshuis het land uit. Dat hebben twee inge wijden bevestigd. Volgens Marokko-kenner Erik Lammers is de voltallige staf van het diaconale project Village of Ho pe bij het stadje Azrou gisteren door de Marokkaanse overheid te verstaan gegeven dat ze binnen drie dagen het land dienen te verla ten. Deze staf telt zo'n vijftien per sonen, onder wie zes Nederlan ders. Het project in het Middel At lasgebergte richt zich op de op vang van zo'n 35 weeskinderen in christelijke gezinnen. MIDDELBURG - Studenten van het ROC Zeeland zijn niet blij met het nieuwe schoolgebouw op evene mententerrein ZEP in Middelburg. Het gebouw werd gisteren officieel geopend. De studenten klagen onder meer over lawaai in de open leerruim- tes, een gebrek aan stopcontacten voor laptops en liften die regelma tig kapot zijn. Ook de docenten on dervinden problemen: ze hebben geen personeelsruimte en klagen over een tekort aan klaslokalen. pagina 22 en 23: studenten en docenten balen van nieuw ROC-gebouw Zeeland: 2, 3, 17 tot en met 23; Binnen land: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 tot en met 27; Tele visie: 30 en 31 Bijlage: Buiten. y Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 11688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1