in derby Kloetinge neemt na de rust afstand Luctor'88 overtuigt niet tegen Koewacht Aarden burg maakt pas op de plaats maandag 8 maart 2010 Goes is met 38 goals de productief ste ploeg. Het elftal kreeg 19 tegen- goals. Het doelsaldo is derhalve 19. door Peter van Kouteren goes - Van krachtsverschil was er geen sprake geweest, maar het con trast tussen de voetbalploegen van Goes en Terneuzen was na afloop groot. Goes, dat de Zeeuwse ont moeting in de tweede klasse E van het zondagvoetbal met ï-o won, vierde feest, terwijl Terneuzen zijn wonden likte. De Zeeuws-Vlamin gen leden hun derde nederlaag op rij. Goes won juist voor de vierde keer op rij - door een goal van Gert-Jan Tierie in de 28e minuut - en ont deed zich opnieuw van een oppo nent die zichzelf aan het begin van de competitie een hoofdrol toe dichtte. De manier waarop dat ge beurde, was imponerend. De thuis ploeg incasseerde van alle elftallen in deze klasse de minste tegentref fers en bleef ook tegen Terneuzen opvallend gemakkelijk overeind. Waar mogelijk zocht Goes met vlot uitgevoerde combinaties de aanval. In tegenstelling tot de voor gaande drie duels ontbrak het bij de thuisploeg echter aan scorend vermogen. „Tot het moment waar op we scoorden, hadden we moei te om ze op te vangen", bekende Robin de Pagter. „Maar daarna -kwamen we in de wedstrijd en speelden we goed. Ik vond het jam mer dat er voor de rust werd geflo ten." Michael Cabenda vulde zijn ploeggenoot aan: „We hadden nog voor rust natuurlijk 2-0 en 3-0 moeten maken in een fase waarin wij heel dominant waren. Nee, ik heb in de tweede helft geen mo ment gedacht dat het niet goed zou komen. Terneuzen drukte wel, maar echt uitgespeelde kansen heb ben ze niet gehad." De Zeeuws-Vlamingen domineer den in de eerste helft tot het mo ment dat Goes scoorde. Na rust wa ren ze ook weer aanzienlijk meer aan de bal. „In de eerste 25 minu ten waren wij de veel betere ploeg en in de tweede helft hebben we alleen maar gedomineerd", zei trai ner Diederik Hiensch. „Alleen in de eindfase ging het niet goed. Het is een beetje het verhaal van een heel seizoen. En dan vind ik dat we vandaag nog wel een redelijk aantal kansen hebben gecreëerd. We zullen een enorme inhaalslag moeten maken. Het is drie wed strijden achter elkaar nét niet. Dat is zuur." Kort nadat de oefenmeester die conclusie had getrokken, genoot Kees van der Sluis met een brede grijns aan de bestuurstafel van de uitslagen van de overige ploegen aan kop van de ranglijst. Jeka en Haarsteeg verloren, EBOH en RKJW speelden in een onderling duel gelijk. „We hebben goeie za ken gedaan", vond de trainer van de ploeg die nu de minste verlies- punten heeft in de tweede klasse E. De thuisploeg reeg de scoringsmo- gelijkheden aan elkaar nadat de 1-0 was gevallen. Niels Paardekoper pe- gelde op de paal, Rody Uranie had de 2-0 op zijn schoen, Robin de Pagter mikte met een prachtige lob van de middenlijn nét over en Ky le Doesburg had het duel in de slot fase op slot moeten gooien, maar schoot onbegrijpelijk naast een leeg doel. Diederik Hiensch: „Vooral na de 1-0 hadden wij voor rust een heel rare fase. Dat was mentaal. We kwamen achter en gaven niet thuis." Dominique Verlinde: „We speelden heel lekker, maar na die tegengoal was iedereen bij ons de weg kwijt." Goes-Temeuzen 1-0 (1-0). 28. Gert-Jan Tierie 1-0. Scheidsrechter: J. Verpaalen (Rucphen). Aantal toeschou wers: 150. Achilles Veen-doelman Emile Aalbers (rechts) heeft misgetast na een vrije trap vanaf rechts van Corné Schilper- oort en moet toekijken hoe Kloetinge-aanvoerder Niels Kole (10) profiteert: 1-0. foto Willem Mieras door René van Stee kloetinge - Hoewel de 4-1-zege overtuigend was, had eersteklasser Kloetinge zaterdagmiddag meer moeite met Achilles Veen dan de hoge score doet vermoeden. Voor al voor de rust boden de bezoekers fel tegenstand. Toch kwam de Bevelandse koplo per na zeven minuten op voor sprong doordat Veen-doelman Emile Aalbers mistastte na een vrije trap vanaf rechts van Corné Schilperoort. Niels Kole kon vervol gens scoren: 1-0. Verdere kansen creëerde de thuis ploeg in de eerste helft niet. Kloe- tinge-goalie Jaco van der Schee had het drukker dan zijn collega aan de overkant. De beste mogelijk heid was voor Veen-middenvelder Frank van Bergen, wiens listige bal fraai over werd getikt. Ondanks en kele haperingen in de uitvoering was trainer Cees Houtepen toch te vreden over de verrichtingen van zijn ploeg in de eerste helft. „Het klopt dat we toen verzuim den op de juiste momenten collec tief druk te zetten. Daardoor maak ten we het de tegenstander te ge makkelijk. Ook hield Veen de ruim tes goed klein. Anderzijds lag het tempo heel hoog. Dat betaalde zich in de tweede helft uit", zei de oefenmeester van Kloetinge. Hij kende geen moment twijfel over een goede afloop. Ook niet na dat Niels de Haan in de 56e mi nuut de gelijkmaker voor Veen bin nenkopte. Twee minuten later stond het alweer 2-1 doordat Maar ten van Rosevelt vanaf links raak kogelde uit een corner van Corné Schilperoort. Diezelfde Schilper oort was ook betrokken bij de der de Kloetinge-treffer. De middenvel der gaf de bal vanaf links voor. Daan Esser legde terug, waarna Mark Schuit kon scoren. Daarmee was het verzet van Achilles Veen gebroken, al moest Van Rosevelt kort na die treffer nog redding brengen op de lijn. Schuit, opererend achter de spit sen, leek tien minuten voor tijd op weg naar de 4-1. Profiterend van de ruimte die Kloetinge kreeg, stoomde hij op naar het vijandelij ke doel. Net buiten het strafschop gebied werd de snelle aanvaller on reglementair gestuit. Het leverde Serhan Anlas van Achilles Veen een rode kaart op. Schuit, officieel nog A-junior, baalde van die actie. Maar dat hij na een klein dipje weer was teruggekeerd in de basis, vond hij veel belangrijker. „Ik heb al veel meer gespeeld dan ik had ge hoopt. Het gaat boven verwach ting, al is het stevig aanpoten." Het slotakkoord was voor Etiënne Mallie, na de rust ingevallen voor Mervin Niemantsverdriet. Zijn tref fer zou in de zaal niet hebben mis staan. De aanvaller zette vanaf links drie tegenstanders in de wind alsof ze er niet stonden. Daar na ging hij de één-twee aan met Kole om vervolgens koeltjes af te werken: 4-1. Kloetinge-Achilles Veen 4-1 (1-0). 7. Niels Kole 1-0, 56. Niels de Haan, 58. Maarten van Rosevelt 2-1, 70. Mark Schuit 3-1, 83. Etiënne Mallie 4-1. Scheidsr: S. van Wijk (N-Lekkerland). Rode kaart: Serhan Anlas (Achilles Veen). Gele kaart: Rob Conradi (Achil les Veen). Aantal toeschouwers: 300. middelburg - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal verloor kop loper Axel verrassend met 1-2 van Hontenisse. Desondanks houdt de ploeg van Fonny Verstraeten een ruime voorsprong op de lange rij van achtervolgers. Steen blijft twee de op zeven punten afstand dank zij een 3-1-zege op Patrijzen. Luc tor'88 versloeg het laaggeplaatste Koewacht. Luctor'88-Koewacht 1-0: In een gelijkopgaande wedstrijd gingen beide ploegen erg slordig om met de kansen. Toch kwam de thuis ploeg in de eerste helft op voor sprong door een treffer van Roy van Leeuwen. Na rust was de beste van de vele scoringskansen op nieuw voor de thuisploeg, maar Thijs van den Dries verzuimde om een strafschop om te zetten in de bevrijdende 2-0. Zijn inzet werd ge keerd door de doelman. Steen-Patrijzen 3-1: Beide ploegen speelden in een vrij hoog tempo en gingen duidelijk voor de winst. Na een half uur opende Sander van Remortele de score namens Steen, waarna zijn ploeggenoot Ser ge Merckx deze voorsprong kort na rust verdubbelde: 2-0. Patrijzen ging hierna met vier aanvallers spe len, wat al snel tot de aansluitings treffer van Edwin Capello leidde. De thuisploeg kreeg echter al snel weer meer controle over het duel, dat tien minuten voor tijd werd be slist door de tweede treffer van San- der van Remortele. Corn Boys-Breskens 0-5: Ned de Looze 0-1, Jan Meijaard 0-2 en 0-3, Thomas Kodde 0-4, Jan Meijaard 0-5. Waicheren-Oostburg 1-3: Davy Maes 0-1 en 0-2, Arjen Versluijs 0-3, Sjoerd Reijnhoudt 1-3. Clinge-Jong Ambon 1-0: Peter Dru- mont 1 -0 (strafschop). Luctor'88-voetballer Thijs van den Dries ontsnapt aan twee spelers van Koe wacht. Ploeggenoot Jurgen van Maldegem (links) kijkt toe. foto Willem Mieras middelburg - Door een 1-3-ne- derlaag bij koploper Dosko, haakt Aardenburg voorlopig af in de strijd om het kampioenschap in de derde klasse A van het zon dagvoetbal. De ploeg heeft eerder al wel de eersteperiodetitel ge pakt. Even verderop in Hulst hield HVV'24 via een 1-1-gelijkspel een punt over aan de wedstrijd in en tegen Steenbergen. Zierikzee ver loor met 1-2 van hekkensluiter RIA W, dat door deze overwin ning weer aansluiting vond bij de andere ploegen uit het rechterrij- tje. Steenbergen-HW24 1-1: Mitch Krens 1-0, Michal Szczawinski 1-1. Dosko-Aardenburg 3-1: Bart Dietvorst 1-0, Niek van Sprundel 1-1, Tom van Henne 2-1 en 3-1. RIA W.- Zierikzee 2-1: Jorden Takiddi- ne 1-0, Bouke de Jong 1-1, Steve Keste- leyn 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83