?eeland 115 meter Lintje voor wandelicoon De Looff Verbijstering over verdwijnen spoedeisende hulp in Viissingen Spullen gezocht voor snuffelmarkt Open dag bij brede school Egelantier Beurs met speelgoed en kinderkleding Informatiemarkt over werken in de natuur Duofiets voor Stichting Zuidwester maandag 8 maart 2010 door Miriam van den Broek vlissingen - Op Walcheren is ont hutst gereageerd op het nieuws dat de ambulances volgend jaar niet meer naar Viissingen rijden, maar naar Goes. De Raad van Bestuur van het Ad miraal De Ruyterziekenhuis wil de fusie versneld doorvoeren. Alle acute en ingewikkelde zorg wordt dan in Goes geleverd, zorg die in te roosteren is of minder lastig is, blijft: in Viissingen, bleek vrijdag uit vertrouwelijke stukken. „Dat lijkt volstrekt in strijd met eerdere plannen en toezeggingen die door de Raad van Bestuur zijn gedaan. Er zou een spoedeisende hulppost, gecombineerd met een intensive care level 2, op Walche ren blijven. Dat lijkt nu van de baan en wij vinden dit niet aan vaardbaar", zeggen Jaap van der Doef en Daan Sauer namens de Stichting Behoud Volwaardig Zie kenhuis Walcheren. De stichting heeft de Raad van Bestuur ge vraagd snel met elkaar om de tafel te gaan zitten. NIEUWDORP In verenigingsgebouw Ammekore in Nieuwdorp staat zaterdag 13 maart een snuffelmarkt op de rol. Aan de Hertenweg 2 worden boe ken, kaarten, kinderkleertjes en speelgoed verkocht. Van 9.30 uur tot 15.00 uur wordt er ook aan de inwendige mens gedacht. Mensen die spullen willen verkopen kun nen mailen naar margrietvdweele@zeelandnet.nl. 's-GRAVENPOLDER Brede school De Egelantier in 's-Gravenpolder zet op dinsdag 9 en donderdag 25 maart de deuren open voor alle belangstellenden. Ouders en kinderen kunnen tus sen 09.00 en 11.00 uur een kijkje ne men in basisschool de Rank en de Linden en bij de peutergroep, het kinderdagverblijf en de buiten schoolse opvang van Kinderop vang de Bevelanden. Voor meer in formatie zie www.kinderopvangde- bevelanden.nl KAPELLE Speel-o-theek De Schatkist houdt morgen een beurs voor kinder(zo- mer)kleding en tweedehands speel goed. Dat gebeurt in dorpshuis De Vroone aan de C.D. Vereekestraat 74 in Kapelle. De beurs begint om 9.00 uur en duurt tot 11.30 uur. Entree is gratis. GOES Milieu Educatie Centrum De Beve landen aan de Kattendijksedijk in Goes houdt zaterdag 13 maart een informatiemarkt over werken in de natuur. Dat doet het MEC in het kader van de groene estafette door Zeeland. Zo'n 26 Zeeuwse organisaties laten deze dag zien dat werken in de na tuur leuk, ontspannend en gezond is. De informatiemarkt is van 13.00 tot 16.00 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES Lions Club Wilhelmina uit Goes heeft zaterdag een duofiets (een soort tandem waarbij de bestuur der en bijrijder naast elkaar kun nen zitten) overhandigd aan Stich ting Zuidwester, locatie Den Berg in Goes. De fiets is geschikt voor mensen met een verstandelijke beperking en kost duizenden euro's. De Lions Club heeft het geld in ja nuari bij elkaar verzameld met een veiling. iets willen vastleggen voor het na geslacht. Sommige stukjes Wemel- dinge, zoals schuren en woningen zullen verdwijnen. Het zou leuk zijn als het ergens een vaste plek kan krijgen. In het dorpshuis bij voorbeeld, of eventueel een mu seum. Er zijn hier ook al mensen binnengeweest die een bepaald stuk van het panorama willen ko pen. Ik wil het op zich wel verko pen, maar alleen als geheel. Het is zonde als het uit zijn verband wordt gerukt." Bisschop roept mensen op om ideeën over de toekomst van het panorama aan hem te laten weten: hbisschop@zeelandnet.nl www.henkbisschop.nl goes - Burgemeester Dick van der Zaag heeft zaterdag een koninklij ke onderscheiding uitgereikt aan Goesenaar Jaap de Looff (67). Hij mag zich vanwege zijn jarenlange verdiensten voor de wandelsport in het algemeen en als bestuurder van de Zeeuwse en Nederlandse Wandelsportbonden, respectieve lijk de ZWB en de ANWB, Lid in de Orde van Oranje-Nassau noe men. De Looff verricht tal van acti viteiten voor de bonden, van het organiseren van tochten en alles er om heen tot het onderhouden van de website en het promoten van de wandelsport op beurzen. Van wege ziekte van zijn echtgenote is De Looff genoodzaakt te stoppen met"zijn activiteiten. Hij neemt vandaag afscheid als voorzitter. foto Willem Mieras Bisschop aan het werk in zijn atelier. Burgemeester Dick van der Zaag speldt Jaap de Looff de versierselen op. foto Willem Mieras WGGGNGR Media Wilt u adverteren in deze bijlage? Neem dan contact op met ons segementteam (076) 53122 77, of email segmentteam@bndestem-pzc.nl Op 17 maart bij uw dagblad: Werken in het onderwijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77