Marijn den Boer per ongeluk 321 sport Goes doet greep naar de macht Met minimale cijfers sleept Brouwershaven opnieuw de winst binnen in de derby tegen WIK'57. Het wordt 0-1 door een doelpunt van Marijn den Boer. keer op rij de derby tegen wik57. Mathijs Hage valt geblesseerd uit maandag 8 maart 2010 DERBY Brouwershaven won voor de vijfde riawjeidtfo Marco Groeneveld betwijfelt of derde periode hij het tij kan keren bij Zierikzee door Peter van Kouteren GOES - Van krachtsverschil was er geen sprake geweest, maar het con trast tussen de voetbalploegen van Goes en Terneuzen was na afloop groot. Goes, dat de Zeeuwse ont moeting in de tweede klasse E van het zondagvoetbal met 1-0 won, vierde feest, terwijl Terneuzen zijn wonden likte. De Zeeuws-Vlamin gen leden hun derde nederlaag op rij. Goes won juist voor de vierde keer op rij - door een goal van Gert-Jan Tierie in de 28e minuut - en ont deed zich opnieuw van een oppo nent die zichzelf aan het begin van de competitie een hoofdrol toe dichtte. De manier waarop dat ge beurde, was imponerend. De thuis ploeg incasseerde van alle elftallen in deze klasse de minste tegentref fers en bleef ook tegen Terneuzen opvallend gemakkelijk overeind. Waar mogelijk zocht Goes met vlot uitgevoerde combinaties de aanval. In tegenstelling tot de voor gaande drie duels ontbrak het bij de thuisploeg echter aan scorend vermogen. „Tot het moment waar op we scoorden, hadden we moei te om ze op te vangen", bekende Robin de Pagter. „Maar daarna kwamen we in de wedstrijd en speelden we goed. Ik vond het jam mer dat er voor de rust werd geflo ten." Terneuzen domineerde in de eer ste helft tot het moment dat Goes scoorde. Na rust waren ze ook weer aanzienlijk meer aan de bal. „In de eerste 25 minuten waren wij de veel betere ploeg en in de tweede helft hebben we alleen maar gedomineerd", zei trainer Diederik Hiensch. „Alleen in de eindfase ging het niet goed. Het is een beetje het verhaal van een heel seizoen. En dan vind ik dat we vandaag nog wel een redelijk aantal kansen hebben gecreëerd." Kort nadat de oefenmeester die conclusie had getrokken, genoot Kees van der Sluis met een brede grijns aan de bestuurstafel van de uitslagen van de overige ploegen aan kop van de ranglijst. Jeka en Haarsteeg verloren, EBOH en RKJW speelden in een onderling duel gelijk. „We hebben goeie za ken gedaan", vond de trainer van de ploeg die nu de minste verlies- punten heeft in de tweede klasse. Goes-Terneuzen 1-0 (1-0). 28. Gert-Jan Tierie 1-0. Scheidsrechter: J. Verpaalen (Rucphen). Aantal toeschou wers: 150. BREDA - Mathijs Hage moest giste ren tegen Dijkse Boys na een half uur spelen het veld ruimen bij zon dag-hoofdklasser Baronie. De voet baller uit Zierikzee was de zoveel ste aanvaller van de Bredase club die geblesseerd afhaakte. Hij werd vervangen door een andere Zeeuw: nieuweling Frits Paap. Baronie verloor uiteindelijk op ei gen veld met o-i door een straf schop in de laatste minuut. Baro nie heeft nog wel de minste verlies- punten, want koploper Gemert verloor eveneens. MIDDELBURG - Door een 3 neder laag gisteren bij koploper Dosko haakt Aardenburg dat eerder de eerste-periodetitel won, voorlopig af in de strijd om het kampioen schap in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Komende zondag ontvangt Zierikzee de koploper uit Bergen op Zoom. Even verderop hield HW'24 via een 1-1-gelijkspel een punt over aan de wedstrijd in en tegen Steen bergen. Zierikzee verloor met 2-1 van hekkensluiter RIA W, dat door deze overwinning weer aan sluiting vond bij de andere ploe gen uit het rechterrijtje. Bizar ge noeg leidt de club uit Westdorpe in de derde periode. Dosko-Aardenburg 3-1 (2-1). Bart Dietvorst 1-0, Niek van Sprundel 1-1, Tom van Henne 2-1, Tom van Henne 3-1. Steenbergen-HVV'24 1-1 (1-0). Mitch Krens 1-0, Michal Szczawinski 1-1. door Jurgen Naeye WESTDORPE - Met een glimlach van oor tot oor nam Steve Keste- leyn na afloop de felicitaties in ont vangst. De blonde verdediger had in de slotminuut van het duel te gen Zierikzee zijn ploeg drie be langrijke punten bezorgd. De Westdorpenaren hebben nu aan sluiting met de overige staartploe- gen in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De 35-jarige Belg had enig fortuin met zijn poging. Zijn afstands schot werd onderweg door een verdediger aangeraakt, waardoor de reactie van doelman Stefan Smalheer te laat kwam. „De bal lag goed en ik dacht, Iaat ik het maar eens proberen", keek de matchwinnaar op zijn moment te rug. lorden Takiddine had RIA vlak voor tijd op voorsprong gezet. Hij reageerde alert toen een voorzet van Kesteleyn op de paal beland de. Tien seconden na de aftrap schoot invaller Bouke de Jong uit een on mogelijke hoek de 1-1 binnen. Even later had Elmar Verhage zelfs de 1-2 op zijn schoen. Zijn schot ging voorlangs. Marco Groeneveld, trainer van Zie rikzee, baalde stevig na afloop. Zijn ploeg verloor voor de vierde keer op rij een uitwedstrijd. Hoe wel zijn team de punten zeker niet cadeau deed, blijft het besluit dat Zierikzee volgend seizoen op zater dag speelt, en ongeacht de huidige resultaten uitkomt in de vierde klasse, de motivatie van sommige spelers parten spelen. „Ik blijf strijdvaardig en ik blijf be nadrukken dat ze vol overgave moeten spelen, maar ik betwijfel of ik het tij kan keren. Het besluit ligt er en het speelt toch mee in de hoofden van enkele spelers. Hoe kan ik anders verklaren dat we ver liezen van ploegen uit het rechter rijtje en dat mijn spelers nu te pas en te onpas op wintersport gaan?" Door de versterkte promotierege ling had de naar Arnemuiden ver trekkende coach gehoopt op een afscheid met een periodetitel of meer. „Maar die ambitie heb ik in november, toen de perikelen over het spelen op zaterdag begonnen, vlug naast me neergelegd", aldus Groeneveld. RIA W.-Zierikzee 2-1 (0-0). 85. Jor- den Takiddine 1-0, 86. Bouke de Jong 1-1, 89. Steve Kesteleyn 2-1. Scheids rechter: F. van Leeuwe (Etten-Leur). Ge le kaart: Wim de Pauw, Jorden Takiddi ne (RIA W.), Elmar Verhage en Barry Ha ge (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 125. WIK-speler Maurice de Vlieger (rechts) probeert Nicolai Vos van Brouwershaven van de bal te zetten. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72