Zwager heeft het weer op zijn heupen s sport 131 SKNWK heeft weer wat lucht Schouwse schutters m maandag 8 maart 2010 door Tom Vennink MIDDELBURG - Duiveland is hele maal terug in de promotierace in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. De Oosterlanders verras ten zaterdag in Middelburg met een 3-1-overwinning op koploper Dauwendaele. De concurrenten SSV'65 (6-o-nederlaag bij Wield- recht) en ook Zaamslag (1-0-thuis- nederlaag tegen Oostkapelle) verlo ren. Ook Bruse Boys liet het puntenver lies van de concurrentie niet onbe straft. De Bruse ploeg won op ei gen veld met 2-1 van Serooskerke door twee doelpunten van George Geluk. Bruse Boys staat derde op twee punten van koploper Dau wendaele, Duiveland staat een plaats lager op drie punten van de Bruse rivaal. Duiveland speelt komende zater dag op eigen veld het inhaalduel met SSV'65. Bruse Boys moet op bezoek bij Veere, dat samen met Duiveland koploper is in de strijd om de derde-periodetitel. Volgen de week treffen de Duivelandse kemphanen elkaar voor hun on derlinge derby in Oosterland. Bruse Boys-Serooskerke 2-1: De Bruse ploeg kwam in de eerste helft op achtertand: een afstands schot bracht doelman Mark Gil- jam in de problemen waarna Alex Jobse binnenschoot. Bruse Boys kwam sterk terug in de tweede helft. Een steekpass van Emiel Dorst opende de weg voor George Geluk die de gelijkmaker produ ceerde. Een schot van Peter Willemse werd even later van de doellijn ge kopt, waarna George Geluk de winnende treffer binnen kon tik ken. Zo profiteerde Bruse Boys van het puntenverlies van zijn con currenten. Uitzicht op de titel is er nog steeds in Bruinisse. Dauwendaele-Duiveland 1-3: Dauwendaele kreeg drie grote kan sen op de openingstreffer. Die wer den allemaal gemist, waarna Ro nald Zwager aan de andere kant wél scoorde. Hij benutte even later ook een strafschop voor de twee de Oosterlandse goal. Dauwendaele ging op zoek naar het tegenoffensief. Peter van Gor- sel bracht de thuisploeg terug in de wedstrijd. Er werd alles op alles gezet om gelijk te maken. Twee grote mogelijkheden op de gelijk maker bleven onbenut. Duiveland benutte zijn kansen wél: spits Den- nie le Comte schoot uit een vrije trap de 1-3 binnen. Arnemuiden-Zwaluwe 1-1 (0-0). Leon van Belzen 1-0, Lukas Eppinga 1-1. Veere-WC'68 3-2 (0-1). Bart Vane 0-1, Theo van Tatenhove 1-1, Leon van den Ouden 1-2, Theo van Tatenhove 2-2, Theo van Tatenhove 3-2. Wieldrecht-SSV 6-0 (4-0). Lennard van Geel 1-0, Yassine Hajar 2-0, Ralf Verschuren 3-0, Aron de Keizer 4-0, Aron de Keizer 5-0, Marco Vrolijk 6-0. Zaamslag-Oostkapelle 0-1 (0-0). Harold Vermeulen 0-1. SKNWK-middenvelder Sander Uijl gaat met drie tegenstanders in de buurt met de bal aan de haal. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SKNWK boekte za terdag tegen Yerseke de vierde overwinning van het seizoen. De Nieuwerkerkse zaterdag-derdeklas ser bleef op eigen veld met 5-3 aan de winnende kant van de score. DFS moest thuis een 2-1-nederlaag incasseren. Kapelle nam de pun ten mee. Aan de kop van de ranglijst staat de top vier binnen één verliespunt van elkaar. De Noormannen leidt met 33 punten. AZW en Nieuw- dorp hebben er één minder. VCK heeft er vier minder, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. SKNWK-Yerseke 5-3: Binnen 25 minuten leidde de thuisploeg al met 3-0. In de achtste minuut maakte Carlo van der Maas zijn eerste treffer in dienst van SKNWK, na voorbereidend werk van Erwin Nelissen en Emiel Kuij- ten. Op aangeven van Wilco de Valk scoorde Van der Maas vier mi nuten later ook 2-0. In de 24e mi nuut zorgde De Valk uit een voor zet van Nelissen voor de 3-0. Scheidsrechter IJpelaar legde de wedstrijd voor tien minuten stil, na uitlatingen aan het adres van de assistent-scheidsrechter van Yer seke. In de slotfase was Yerseke dicht bij de 3-1, maar een schot ein digde op de lat. Uit een strafschop, na een overtre ding van Sytze Stins op Bart van Steveninck, scoorde Frank Bakker na rust wel de 3-1. Nadat Yerse- ke-doelman Ramon Boone een schot van Nelissen niet onder con trole kreeg, zorgde invaller Oleg Bondarenko voor 4-1. Op aange ven van de sterk spelende Sander Uijl scoorde De Valk zijn tweede treffer. Vlak voor tijd kopte Anto- nis Riedijk Yerseke naar 5-2. SKNWK steeg door de overwin ning naar de tiende plaats op de ranglijst. Met twaalf punten, alle maal op eigen veld behaald, heeft SKNWK nu twee punten meer dan Spui. Die ploeg speelde nog wel twee wedstrijden minder. DFS-Kapelle 1-2: DFS speelde op nieuw zonder een aantal vaste krachten.'In de eerste zeventig mi nuten kwamen de ploegen nauwe lijks aan kansen toe, maar na een overtreding van DFS-verdediger René van der Linde op Romano Meerman kregen de bezoekers een strafschop. Jon Herselman benutte in de 71e minuut de elfmetertrap: 0-1. Na een vlijmscherpe counter kwam Kapelle vier minuten later via Meerman op 0-2 en daarmee was de wedstrijd beslist. Vlak voor tijd deed DFS nog wat terug, toen gelegenheidspits Patrick Verboom na een scrimmage in het straf schopgebied van Kapelle scoorde. Nieuwdorp-VCK 2-1 (0-1). Erik Goudt 0-1, Martin de Hamer 1-1, Ruud la Grand 2-1. De Meeuwen-Colijnsplaatse Boys 2-0 (1-0). Robin Dek 1-0, Robin Dek 2-0. Kruiningen-AZW 1-2 (0-0). Bowling Karapun 1-0, Mustafa Yilmaz 1-1, Ste fan Boeije 1-2. Spui-De Noormannen 2-4 (1-2). Men- no de Nooijer 0-1, Veli Eryuruk 1-1, Mark Minderhoud 1-2, Mark van Min nen 2-2, Mark Minderhoud 2-3, Peter van Alphen 2-4. Drie eilandelijke spelers leiden de topscorers- lijst in de tweede klasse. Mats Willemse (foto, Bruse Boys) heeft de meeste goals gemaakt: veertien. De Duivelanders Dennie le Comte en Ronald Zwager staan op dertien en twaalf. na ging hij de één-twee aan met Kole om vervolgens koeltjes af te werken: 4-1. Kloetinge-Achilles Veen 4-1 (1-0). 7. Niels Kole 1-0, 56. Niels de Haan 1-1, 58. Maarten van Rosevelt 2-1, 70. Mark Schuit 3-1, 83. Etiënne Mallie 4-1. Scheidsr: S. van Wijk (Nieuw-Lek- kerland). Rode kaart: Serhan Anlas (Achilles Veen). Gele kaart: Rob Conra- di (Achilles Veen). Aantal toeschou wers: 300. 525 minuten Jaco van der Schee werd zaterdag na 525 minuten weer 's gepas seerd in competitieverband. De Zierikzeese doelman incasseer de half november zijn laatste doel punt tegen. De jacht op zijn eigen clubrecord van vorig seizoen (579 minuten) is nu gestrand. Achilles Veen-doelman Emile Aalbers (rechts) heeft misgetast na een vrije trap vanaf rechts van Corné Schilperoort en moet toekijken hoe Kloetinge-aan- voerder Niels Kole (10) profiteert: 1-0. foto Willem Mieras m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71