301 sport Kloetinge neemt na rust afsta Rode kaart breekpunt in duel GPC Ronald Zwager en George Geluk scoren tweemaal voor respectievelijk Duiveland en Bruse Boys. Beiden leiden hun ploeg daarmee naar een overwinning. Winterstop heeft ZSC'62 goed gedaan maandag 8 maart 2010 TWEEDE KLASSE E Duiveland is met 37 doelpunten de productiefste tweedeklasser. Bruse Boys heeft er ééntje minder. door Tom Vennink middelburg - ZSC'62 heeft voor de derde keer dit seizoen de nul ge houden in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Op eigen veld hield de club uit Scharendijke Bors- sele in bedwang: 0-0. ZSC'62 is goed uit de winterstop gekomen. In vier wedstrijden heeft het al ze ven punten verzameld. Aan de kop van de ranglijst boekte Heinkenszand de achtste opeenvol gende overwinning. Achtervolger Nieuwland, dat voor de tweede week gelijkspeelde, staat inmiddels al op zes punten achterstand. ZSC'62-Borssele 0-0: In Scharen dijke is het zaterdag niet tot jui chen gekomen. De bal tolde in de eerste 45 minuten rond op het middenveld. Beide ploegen kon den de wedstrijd niet naar zich toe trekken. Tot kansen kwam het nau welijks. In de tweede 45 minuten hing er een doelpunt in de lucht voor ZSC. Borssele kwam er niet aan te pas, maar ZSC kon zijn voordeel niet uitbuiten. Lichtpuntje voor ZSC is dat het de nul hield. Als dat volgende week tegen Domburg ook lukt, mag ZSC zichzelf tevre den prijzen. ApoMo'69'Domburg 0-4. Roel Willem- se 0-1, Sander Witlemse 0-2, Sander Willemse 0-3, Rutger Bimmel 0-4. Bevelanders-Wetneldinge 0-1 (0-0). Pieter Bolle 0-1. Cadzand-SVD Driewegen 2-1 (0-1Er- rol Walla 0-1, Dennis Huijgens 1-1, Ri- cardo Soulimans 2-1. Heinkenszand-'s-Heer Arenskerke 5-0 (2-0). Rens Baas 1 -0, Martijn Si- monse (strafschop) 2-0, Jeroen Ver- schiere 3-0, Ton Blomaard 4-0, Kevin Ja- cobusse 5-0. Nieuwland-MZVC 2-2. André Goed hart 1-0, Alexander Bom (strafschop) 1-1, Ronnie Mesu 2-1, Joy Hitijahu- bessy 2-2. Wolfaartsdijk-Hoedekenskerke 3-1 (3-0). Harm Fluijt 1-0, Erik de Kok 2-0, Harm Fluijt 3-0, Jorn Otte 3-1. door René van Stee kloetinge - Hoewel de 4-t-zege overtuigend was, had eersteklasser Kloetinge zaterdagmiddag meer moeite met Achilles Veen dan de hoge score doet vermoeden. Voor al voor de rust boden de bezoekers fel tegenstand. Toch kwam de Beve- landse koploper na zeven minuten op voorsprong doordat Veen-doel man Ernile Aalbers mistastte na een vrije trap vanaf rechts van Cor- né Schilperoort. Niels Kole kon ver volgens scoren: r-o. Verdere kansen creëerde de thuis ploeg in de eerste helft niet. Kloe- tinge-goalie Jaco van der Schee had het drukker dan zijn collega aan de overkant. De beste mogelijk heid was voor Veen-middenvelder Frank van Bergen, wiens listige bal fraai over werd getikt. Ondanks en kele haperingen in de uitvoering was trainer Cees Houtepen toch te vreden over de verrichtingen van zijn ploeg in de eerste helft. „Het klopt dat we toen verzuim den op de juiste momenten collec tief druk te zetten. Daardoor maak ten we het de tegenstander te ge makkelijk. Ook hield Veen de ruim tes goed klein. Anderzijds lag het tempo heel hoog. Dat betaalde zich in de tweede helft uit", zei de oefenmeester van Kloetinge. Hij kende geen moment twijfel over een goede afloop. Ook niet na dat Niels de Haan in de 56e mi nuut de gelijkmaker voor Veen bin nenkopte. T\vee minuten later stond het alweer 2-t doordat Maar ten van Rosevelt vanaf links raak kogelde uit een corner van Corné Schilperoort. Diezelfde Schilper oort was ook betrokken bij de der de Kloetinge-treffer. De middenvel der gaf de bal vanaf links voor. Daan Esser legde terug, waarna Mark Schuit kon scoren. Daarmee was het verzet van Achilles Veen gebroken, al moest Van Rosevelt kort na die treffer nog redding brengen op de lijn. Schuit, opererend achter de spit sen, leek tien minuten voor tijd op weg naar de 4-1. Profiterend van de ruimte die Kloetinge kreeg, stoomde hij op naar het vijandelij ke doel. Net buiten het strafschop gebied werd de snelle aanvaller on reglementair gestuit. Het leverde Serhan Anlas van Achilles Veen een rode kaart op. Schuit, officieel nog A-junior, baalde van die actie. Maar dat hij na een klein dipje weer was teruggekeerd in de basis, vond hij veel belangrijker. „Ik heb al veel meer gespeeld dan ik had ge hoopt. Het gaat boven verwach ting, al is het stevig aanpoten." Het slotakkoord was voor Etiënne Mallie, na de rust ingevallen voor Mervin Niemantsverdriet. Zijn tref fer zou in de zaal niet hebben mis staan. De aanvaller zette vanaf links drie tegenstanders in de wind alsof ze er niet stonden. Daar- middelburg - GPC Vlissingen leed zaterdag in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal een 4-1-neder- laag bij medekoploper Heersjans- dam. De uitslag deed geen recht aan de verhoudingen. Terneuzen- së Boys won met 3-0 bij Roda Boys. De Zeeuws-Vlamingen na men door de overwinning defini tief afstand van de onderste regio nen en hebben het linkerrijtje in beeld. Heerjansdam-GPC Vlissingen 4-1: De Walcherse ploeg kreeg al leen al voor rust zes goede moge lijkheden, maar Björn Ronde en Remon van Geersdaele kregen de bal er niet in. Zo bleef het voor rust 1-0, omdat Kenny Papa in de vierde minuut wel raak had ge schoten. Na de pauze zorgde Ralph Wiess- ner voor de gelijkmaker, maar ze ven minuten later was het alweer 2-1 via Remco Roos. Breekpunt werd de rode kaart voor Pieter Ha- ge wegens vermeend natrappen. Andro Franca en Mo Ausser til den de score in de slotfase naar 4-1. Roda Boys-Terneuzense Boys 0-3: In de openingsfase werd dui delijk dat de thuisploeg met twee aanvallers en een viermansmid denveld opereerde. Met veel meer loopvermogen in de gelederen won Terneuzense Boys vervolgens op het middenveld de slag. De Zeeuws-Vlamingen werden daar bij al heel vroeg in de wedstrijd in het zadel geholpen. Ruud Hooge- steger liep een voorzet van Gok- han Ersahin binnen: 0-1. „Dat voetbalt natuurlijk een stuk mak kelijker", zei assistent-trainer Arie Dekker. De bezoekers gingen daarna op zoek naar een tweede treffer. On danks een aantal mogelijkheden uit fraaie aanvallen viel die pas aan het einde van de eerste helft. Djamel Buyse knikte een voorzet van Ruud Hoogesteger binnen: 0-2. Halverwege de tweede helft bepaalde Gokhan Ersahin de eind stand op 0-3. Bruse Boys-speler Dimitri Hooftman delft in een kopduel met een Serooskerke-speler het onderspit. De drie punten bleven echter wel in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70