Plastic mogelijk aan huis opgehaald PZC n Strao Ellemeet 17 SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 KUNSTSTOFINZAMELING Gemeente plaatst acht nieuwe verzamelcontainers Jongen (15) opgepakt met nepvuurwapen Philomene op 't Hof wint emancipatieprijs Twee zeehondjes uitgezet bij Renesse almanak Brug door David Duijnmayer ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland stapt mogelijk over op een andere methode om kunststof verpakkingen geschei den in te zamelen. Een onderzoek moet uitwijzen of het thuis opha len van plastic een haalbare kaart is. Schouwen-Duivelanders moeten nu zelf hun kunststof verpakkings materialen naar verzamelcontai ners brengen. Uit een evaluatie van de kunststofinzameling blijkt dat op die manier nog te weinig plastic gescheiden wordt. In de periode 1 juli 2009 tot 1 de cember 2009 heeft de gemeente 48,4 ton plastic opgehaald. Dat is slechts 1,2 procent van de totale hoeveelheid restafval, en daarmee komt de gemeente niet uit de kos ten voor het gescheiden inzame len. De gemeente krijgt een vergoe ding van 475 euro per ton kunst stof. Volgens wethouder Gilles Houtekamer is het daarom wel licht beter om over te stappen op een haalsysteem, waarbij het plas tic afval aan huis wordt opgehaald. „Gemeenten met een haalsysteem halen meer op", zegt Houtekamer. „We gaan nu onderzoeken of dat hier haalbaar is qua kosten en uit voerbaarheid." In eerste instantie koos Schou- wen-Duiveland voor het brengsys- teem vanwege de uitgestrektheid van het gebied en de vele kleine kernen. Dat maakt thuis ophalen een kostbare logistieke operatie. Het is ook denkbaar dat er straks een combinatie komt van beide systemen. In afwachting van het onderzoek plaatst de gemeente Schou- wen-Duiveland wel vast acht nieu we verzamelcontainers voor plas tic. Op dit moment telt Schou- wen-Duiveland 28 oranje contai ners. De kernen Ellemeet en Schuddebeurs krijgen er nu ook een, en er komen extra containers in drukke winkelcentra of bij grote supermarkten. Sommige containers raken name lijk te snel vol, doordat het er erg druk is of doordat bedrijven er hun kunststof in dumpen. Uit de evaluatie blijkt ook dat de afstand tot een container voor met name ouderen een obstakel vormt om het plastic te scheiden. Klaas Hofstra laat Willem Nijssen anders naar Picasso kijken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Eerst jezelf redden voor je anderen kunt leren redden Maandag 8 maart 2010 ELLEMEET - De vierde in de serie van zes strao- vieringen vond afgelopen zaterdag plaats in El lemeet. Enkele tientallen paarden verlieten het dorp via de Kuijerdamseweg, plonsden bij de Brouwersdam de frisse Noordzee in om de benen te spoelen en liepen via Renesse terug naar het dorp. Over de oorsprong van de strao (ook wel straö of stra genoemd) is veel gespeculeerd. Zeker is dat het om een eeu wenoude traditie gaat die draait om het was sen van de benen van paarden. Boerenknech ten haalden de werkpaarden na de winter van stal om ze naar zee te brengen. Het zoute wa ter had een reinigende en helende werking op wondjes die gedurende de wintermaanden wa ren ontstaan. Voor de ruiters was het ook geen straf. Op de terugweg werd elke herberg aangedaan om een glaasje op de goede afloop te drinken. Na Ellemeet volgen nog Scharendij- ke en Serooskerke. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN Een vijftienjarige jongen uit Vlis- singen is vrijdagavond rond 20.40 uur aangehouden in de Walstraat in Vlissingen omdat hij een nep vuurwapen bij zich droeg. Surveil lerende agenten werden daarop ge wezen door getuigen die de jongen met het nepwapen tussen zijn broeksband hadden gezien. De jon gen liet het wapen regelmatig aan mensen zien. Het bleek om een klappertjespistool te gaan. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. ZIERIKZEE Philomene op 't Hof heeft zaterdag avond, tijdens de internationale vrouwendag, de emancipa- tie-award 'Neéltje Spijker' gewon nen. De prijs wordt, mits er een ge schikte kandidaat is, jaarlijks uitge reikt door de Zeeuwse wereldvrou wen uit Zierikzee. Op 't Hof zet zich sinds 1999 in voor allochtone vrouwen bij Vluch telingenwerk Zeeland. In een eer ste reactie liet Op 't Hof weten 'stomverbaasd' te zijn. RENESSE Twee zeehonden uit de zeehonden crèche Pieterburen zijn zaterdag vrijgelaten op het strand bij Renes se. Volgens Jaap van der Hiele van Eerste Hulp bij Zeehonden (EHBZ) begonnen ze direct het gebied te verkennen en vis te vangen. „Ze sluiten zich dan instinctief aan bij de groep die daar leeft." Een van de zeehonden was op 27 december ge vonden bij Burgh-Haamstede. De andere werd ook rond die tijd aan getroffen bij de Maasvlakte. Tip? redactie@pzc.nl Het mooie weer van het afgelopen weekeinde was voor een sportief echt paar uit het noorden van Frankrijk aanleiding de racefietsen op de auto te zetten en zeewater op te zoeken. Langs de kust fietsend komt het idee op de oversteek naar Walcheren te maken en dus wordt bij Fast Ferries naar de tarieven geïnformeerd. De servicemedewerker meldt het echt paar de overtochtprijzen met de fiets Verwonderd kijkt de vrouw op haar fietskaartje naar het water tussen Breskens en Vlissingen. „Te voet? Is er dan een brug...? De echtgenoot kijkt zijn vrouw verwonderd aan en begint te gniffelen en al fluisterend merkt hij op dat ze met zo'n opmer king de krant wel eens zou kunnen halen. Na een knikje lopen beiden lachend en dollend naar buiten. Ze zullen nooit weten dat hij gelijk had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63