z sport 31 na nederlaag Treffer van Steve Kesteleyn in de slotfase is goud waard voor RIA W. Aardenburg moet voorlopig passen Jeroen Verschueren schiet Hontenisse naar de overwinning tegen Axel maandag 8 maart 2010 'Het is drie wedstrijden achter elkaar nét niet. Dat is zuur.' Terneuzen-trainer Diederik Hiensch door Peter van Kouteren GOES - Van krachtsverschil was er geen sprake geweest, maar het con trast tussen de voetbalploegen van Goes en Terneuzen was na afloop groot. Goes, dat de Zeeuwse ont moeting in de tweede klasse van het zondagvoetbal met t-o won, vierde feest, terwijl Terneuzen zijn wonden likte. De Zeeuws-Vlamin gen leden hun derde nederlaag op rij. Goes won juist voor de vierde keer op rij - door een goal van Gert-Jan Tierie in de 28e minuut - en ont deed zich opnieuw van een oppo nent die zichzelf aan het begin van de competitie een hoofdrol toe dichtte. De manier waarop dat ge beurde, was imponerend. De thuis ploeg incasseerde van alle elftallen in deze klasse de minste tegentref fers en bleef ook tegen Terneuzen opvallend gemakkelijk overeind. Waar mogelijk zocht Goes met vlot uitgevoerde combinaties de aanval. In tegenstelling tot de voor gaande drie duels ontbrak het bij de thuisploeg echter aan scorend vermogen. „Tot het moment waar op we scoorden, hadden we moei te om ze op te vangen", bekende Robin de Pagter. „Maar daarna kwamen we in de wedstrijd en speelden we goed. Ik vond het jam mer dat er voor de rust werd geflo ten." Michael Cabenda vulde zijn ploeggenoot aan: „We hadden nog voor rust natuurlijk 2-0 en 3-0 moeten maken in een fase waarin wij heel dominant waren. Nee, ik heb in de tweede helft geen mo ment gedacht dat het niet goed zou komen. Terneuzen drukte wel, maar echt uitgespeelde kansen heb ben ze niet gehad." De Zeeuws-Vlamingen domineer den in de eerste helft tot het mo ment dat Goes scoorde. Na rust wa ren ze ook weer aanzienlijk meer aan de bal. „In de eerste 25 minu ten waren wij de veel betere ploeg en in de tweede helft hebben we alleen maar gedomineerd", zei trai ner Diederik Hiensch. „Alleen in de eindfase ging het niet goed. Het is een beetje het verhaal van een heel seizoen. En dan vind ik dat we vandaag nog wel een redelijk aantal kansen hebben gecreëerd. We zullen een enorme inhaalslag moeten maken. Het is drie wed strijden achter elkaar nét niet. Dat is zuur." Kort nadat de oefenmeester die conclusie had getrokken, genoot Kees van der Sluis met een brede grijns aan de bestuurstafel van de uitslagen van de overige ploegen aan kop van de ranglijst. leka en Haarsteeg verloren, EBOH en RKJW speelden in een onderling duel gelijk. „We hebben goeie za ken gedaan", vond de trainer van de ploeg die nu de minste verlies- punten heeft in de tweede klasse E. De thuisploeg reeg de scoringsmo- gelijkheden aan elkaar nadat de 1-0 was gevallen. Niels Paardekoper pe- gelde op de paal, Rody Uranie had de 2-0 op zijn schoen, Robin de Pagter mikte met een prachtige lob van de middenlijn nét over en Ky le Doesburg had het duel in de slot fase op slot moeten gooien, maar schoot onbegrijpelijk naast een leeg doel. Diederik Hiensch: „Vooral na de 1-0 hadden wij voor rust een heel rare fase. Dat was mentaal. We kwamen achter 'en gaven niet thuis." Dominique Verlinde: „We speelden heel lekker, maar na die tegengoal was iedereen bij ons de weg kwijt." Goes-Terneuzen 1-0 (1-0). 28. Gert-Jan Tierie 1-0. Scheidsrechter: J. Verpaalen (Rucphen). Aantal toeschou wers: 150. door Jurgen Naeye WESTDORPE - Met een glimlach van oor tot oor nam Steve Keste leyn na afloop de felicitaties in ont vangst. De blonde verdediger had in de slotminuut van het duel te gen Zierikzee zijn ploeg drie be langrijke punten bezorgd. De Westdorpenaren hebben nu aan sluiting met de overige staartploe- gen in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De 35-jarige Belg had enig fortuin met zijn poging. Zijn afstands schot werd onderweg door een verdediger aangeraakt, waardoor de reactie van doelman Stefan Smalheer te laat kwam. „De bal lag goed en ik dacht, laat ik het maar eens proberen", keek de matchwinnaar op zijn moment te rug. De late goal van Kesteleyn voor kwam dat de thuisploeg met een fikse kater van het veld stapte. Met de wind in de rug creëerde het team van Jean-Pierre Hubregsen in de tweede helft twee opgelegde kansen om de score te openen, maar Salim Hamidi (lat) en Ferdi Kabal (naast) faalden jammerlijk. door Jos van Belzen VUSSINGEN - Na een 1-3-nederlaag bij koploper Dosko, haakt Aarden burg voorlopig af in de strijd om het kampioenschap in de derde klasse A. De West-Zeeuws-Vlamin gen zijn al in het bezit van een pe- riodetitel. Enkele kilometers verderop hield HW'24 door een 1-1-gelijkspel een punt over aan de wedstrijd in en tegen Steenbergen. Zierikzee verloor met 1-2 van hekkensluiter RIA W, dat door deze overwin ning weer aansluiting vond bij de andere ploegen uit het rechter rij tje. Steenbergen-HVV'24 1-1 (1-0): In een vrij sportieve wedstrijd, waar- „Om gek van te worden", was de reactie van Hubregsen aan de zij lijn. Eenmaal op voorsprong, lor den Takid.dine reageerde alert toen een voorzet van Kesteleyn op de paal belandde, gaven de gastheren de fel bevochten 1-0 weer uit han den. Tien seconden na de aftrap schoot invaller Bouke de Jong uit een onmogelijke hoek de 1-1 bin nen. Even later had Elmar Verhage zelfs de 1-2 op zijn schoen. Zijn schot ging voorlangs. RIA W. speelde in de eerste helft met slechts één spits. Een bewuste keuze van Hubergsen. Met de wind tegen koos hij voor een de fensieve start. Bovendien lag het laatste duel tegen Halsteren nog vers in zijn geheugen. „Toen ston den we in de rust met 1-4 achter en was de tweede helft een forma liteit. Dat wilde ik vandaag voorko men. Schadevrij de rust halen en vervolgens met de wind in de rug aanvallen. Dat was onze tactiek", aldus een tevreden Hubregsen. Marco Groeneveld, trainer van Zie rikzee, baalde stevig na afloop. Zijn ploeg verloor voor de vierde keer op rij een uitwedstrijd. Hoe wel zijn team de punten zeker niet in desondanks toch acht keer geel werd getrokken, liet Willem van de Wegen na een haltuur een goe de kans om de thuisploeg op voor sprong te brengen onbenut. Zijn inzet vanaf elfmeter werd gekeerd door de doelman. 1\vee minuten later was het wel raak toen Mitch Krens van dichtbij raak kopte: 1-0. Na rust zette HW'24 de tegenstan der onder druk, maar pas een kwartier voor tijd leverde dit de ge lijkmaker van Michal Szczawinski op: 1-1. Hierna golfde het spel op en neer, echter zonder dat er nog echte scoringskansen kwamen voor beide teams. Dosko-Aardenburg 3-1 (2-1): De bezoekers namen in Bergen op Zoom de aftrap, maar desondanks cadeau deed, blijft het besluit dat Zierikzee volgend seizoen op zater dag speelt, en ongeacht de huidige resultaten uitkomt in de vierde klasse, de motivatie van sommige spelers parten spelen. „Ik blijf strijdvaardig en ik blijf benadruk ken dat ze vol overgave moeten spelen, maar.ik betwijfel of ik het tij kan keren. Het besluit ligt er en het speelt toch mee in de hoofden van enkele spelers. Hoe kan ik an ders verklaren dat we verliezen van ploegen uit het rechterrijtje en dat mijn spelers nu te pas en te on pas op wintersport gaan?". Door de versterkte profnotierege- ling had de naar Arnemuiden ver trekkende coach gehoopt op een afscheid met een periodetitel of meer. „Maar die ambitie heb ik in november, toen de perikelen over het spelen op zaterdag begonnen, vlug naast me neergelegd", zei Groeneveld. RIA W.-Zierikzee 2-1 (0-0). 85. Jor- den Takiddine 1-0, 86. Bouke de Jong 1-1, 89. Steve Kesteleyn 2-1. Scheids rechter: F. van Leeuwe (Etten-Leur). Ge le kaart: Wim de Pauw, Jorden Takiddi ne (RIA W.), Elmar Verhage, Barry Hage (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 125. sloeg Dosko via Bart Dietvorst al na ongeveer tien seconden toe na een blunder van de Aardenburg- doelman: 1-0. Niek van Sprundel maakte in de 25e minuut gelijk, maar twee mi nuten later was het alweer 2-1 door Tom van Henne. Dezelfde speler maakte er kort na rust ook 3-1 van voor een met veel inzet spelend Dosko. Twintig minuten voor tijd kreeg een zojuist ingeval len speler van Dosko de rode kaart en mocht een aandringend Aar denburg hopen op een beter resul taat. Meer dan een goede mogelijk heid kort voor tijd, waarbij de Bra bantse doelman met de voet red ding bracht, leverde dit echter niet op. msBBsaaiaaiaimaaffigBiamwiaaigMaKqHaBga^^ g,jszzm&mszzsiam door jack Begijn AXEL - „De slechtste wedstrijd van het seizoen", zei trainer Fonny Verstraeten van Axel na de 2-1-ne- derlaag in eigen huis tegen Honte nisse. De oefenmeester had zich negentig minuten lang geërgerd aan de spelopvatting van zijn ploeg. „Als je slap begint, dan weet je dat het naderhand moei lijk is om het tij te keren. Vandaag zaten we niet in de wedstrijd. Er werd slecht gevoetbald en de con centratie ontbrak. Als je het niet op kunt brengen om er voor te gaan, dan loop je achter de feiten aan. De spelers liepen met hun hoofd in de wolken en zaten in ge dachte al in de derde klasse. Dat mag niet, want we hebben nog een lange weg te gaan." Verstraetens collega Henk Michels zag zijn ploeg puur op karakter tot winst komen. Timo de Bruin had Axel eerst nog op voorsprong ge bracht, maar Jeroen Verschuren voltrok met twee treffers het lot over Axel. Michels: „Dit is schitte rend. We hadden op niets gere kend. Uitgangspunt was de nul proberen vast te houden en dan maar zien hoever we zouden ko men. Zo ver dus." Michels had Jeroen van Goethem als vaste bewaker op Daryl Rawid- jan gezet. En met succes, want de Axelse spits kwam niet in zijn spel. Rawidjan leek verkrampt door de plotselinge berichtgeving van zijn vertrek aan het einde van het seizoen naar KW Zelzate. Dinsdag bracht hij zijn ploeggeno ten op de hoogte. Het bestuur van Axel was verrast door het vroege besluit van Rawidjan. Voorzitter Ronny van de Velde: „Je hoort wel eens iets in de wandelgangen, maar dit hadden we niet ver wacht. De reden voor zijn vertrek is mij niet bekend. Deze week heb ik daarover een gesprek met Daryl, want een reden voor zijn vertrek is hij me wel verschuldigd." Van de Velde probeerde zijn teleurstel ling in de speler te verbloemen. „Zo werkt het schijnbaar in de voetballerij. Als je kijkt naar Da- ryls verleden, dan zie je dat hij al meer voor heel korte tijd bij clubs heeft gezeten." Het bestuur van Axel ging onmid dellijk tot actie over en begon afge lopen zaterdag de gesprekken met spelers. De nieuwe trainer, Rinus Zegers, werd daarbij betrokken. „Want hij moet uiteindelijk met de groep werken. We proberen de groep bij elkaar te houden, want deze spelers kunnen het niveau van de derde klasse aan." Fonny Verstraeten zei niet verrast Marco Plasschaert van Axel (links) en Sam de Theije van Hontenisse vech ten een duel uit bij een aanval van Axel. foto Peter Nicolai te zijn over Rawidjans beslissing. „Ik wist dat het speelde, maar Da ryl twijfelde. Zijn beweegreden ken ik niet. Dat is ook niet meer mijn verantwoording. Als je weet dat er een trainerswissel aankomt, moet je als bestuur eerder met de spelers rond de tafel gaan zitten." Axel-Hontenisse 1-2 (1-1). 37. Timo de Bruin 1-0, 39. Jeroen Verschuren 1-1, 56. Jeroen Verschuren 1-2. Scheids rechter: S. Cairo fs-Hertogenbosch). Gele kaarten: Angelo Plasschaert en Omer Malagic (Axel), Jelle Verhoeve (Hontenisse). Aantal toeschouwers: 175.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59