sport 129 serieuze test op WK Droomstart voor Lars Boom in Parijs-Nice Met lessen van bompa naar de top Uitslagen WK hockey maandag 8 maart 2010 'De inzet was niet eens zo moeilijk. Ik raakte de bal perfect op mijn Iegguard en kon hem daardoor goed wegwerken' Doelman Guus Vogels over zijn cruciale redding door Noor Tonkens NEW DELHI - Bij de eerste echte test op het wereldkampioenschap hockey wankelde Nederland in de tweede helft tegen Duitsland, maar de ploeg vocht zich knap te rug naar een 2-2-gelijkspel. Aan voerder Teun de Nooijer had geen andere uitslag verwacht. „Van alle wedstrijden die ik tegen Duitsland heb gespeeld", zei De Nooijer na afloop, „eindigde tach tig procent in 2-2, dus het verbaast mij niks." Misschien was het daar om ook uitgerekend De Nooijer die vijf minuten voor tijd de gelijk maker binnen tikte. Nederland begon uitstekend aan de wedstrijd en creëerde met snel le aanvallen veel kansen. Ook Duitsland was met regelmaat ge vaarlijk in de cirkel, maar Neder land kwam in de 23e minuut te recht op voorsprong. Wouter (olie scoorde een 'ouderwets' doelpunt met zijn geslagen strafcorner. Ook na de openingstreffer bleef Neder land gedurfd spelen en dat is wel eens anders geweest. De ploeg had volgens De Nooijer na drie zwakke tegenstanders zin in een spannende wedstrijd tegen wereld- en olympisch kampioen Duitsland. „Ie speelt het spelletje om dit soort wedstrijden te spe len. Kom maar op met een beetje spanning. Ik denk dat de ploeg erg toe was aan deze wedstrijd tegen Duitsland." Na rust was Neder land echter geen schim van de ploeg die de eerste helft zo'n goe de indruk had gemaakt. Duitsland stormde de kleedkamer uit en speelde Nederland met name in het eerste kwartier helemaal zoek. Philip Witte was meteen twee keer heel dicht bij de gelijkmaker. Hij schoot één keer rakelings voor langs en zag zijn andere inzet ge keerd door de opnieuw uitsteken de Guus Vogels. Negen minuten na rust was Vogels echter kansloos bij de tip-in van Oliver Korn die daarmee voor de onvermijdelijke gelijkmaker teken de. Pas na een minuut of twintig in de tweede helft kreeg Nederland weer grip op de wedstrijd, maar terwijl De Nooijer vanwege een groene kaart op de strafbank zat, scoorde Duitsland de 2-1. Een bal die via Vogels op de lat terecht kwam, werd door Jan-Marco Mon- tag snoeihard het doel in gevol leerd. Bondscoach Michel van den Heu vel roemde zijn spelers na afloop Groep A: Nederland - Duitsland 2-2(1-0). 23. Jolie 1-0 (sc), 44. Korn 1-1, 63. Montag 1-2, 65. De Nooijer 2-2. Aantal toeschouwers: 2000. Andere wedstrijden: Zuid-Korea - Canada 9-2 (2-0); Nieuw-Zeeland - Argentinië 0-1 (0-0). Stand: 1. Nederland 4-10 (14-3), 2. Duitsland 4-8 (14-7), 3. Zuid-Ko- rea 4-7 (14-7), 4. Nieuw-Zeeland 4-6 (6-7), 5. Argentinië 4-3 (5-9), 6. Canada 4-0 (4-24). Groep B: Australië - Spanje 2-0 (1-0); Zuid-Afrika - Pakistan 4-3 (0-1); Engeland - India 3-2 (1-0). Stand: 1Engeland 4-12 (17-10), 2. Australië 4-9 (21-5), 3. Spanje 4-6(10-8), 4. India 4-3(10-14), 5. Pakistan 4-3 (8-14), 6. Zuid-Afrika 4-3 (10-25). Engeland naar halve fi nales. terecht om hun veerkracht, want met nog maar zeven minuten te gaan bleef zijn ploeg aanzetten op zoek naar de gelijkmaker. De Nooijer kreeg op aangeven van Va lentin Verga binnen een minuut twee identieke kansen, de tweede was raak: 2-2. In de slotseconden kreeg Duitsland nog een strafcor ner, maar Vogels redde uitstekend. Floris Evers vond dat Nederland in de tweede helft te slordig was ge weest. „De eerste helft was goed, zelfs toen we op 1-0 kwamen, zijn we toch op z'n Hollands druk blij ven zetten. En dat hebben we wel eens anders gedaan. Over de twee de helft kunnen we niet tevreden zijn. Dat lag vooral aan onszelf, omdat we niet met lef bleven hock eyen. En als je in de laatste minuut een corner tegen krijgt moet je met 2-2 je handjes dichtknijpen." De middenvelder van Amsterdam kreeg nog een carrièreadvies van een Duitse verdediger nadat hij in de tweede helft met een opzichti ge schwalbe een strafcorner had versierd. Evers, lachend: „Hij zei dat ik acteur moest worden. Daar zit wel wat in op zich. Maar het was geen schwalbe hè, dat is erva ring." Met tien punten uit vier wedstrij den gaat Nederland de vooraf ge vreesde laatste poulewedstrijd te gen Zuid-Korea als groepshoofd in. Oranje mag met een doelpunt verschil van de counterspecialisten verliezen om de laatste vier te be reiken. Duitsland heeft een punt meer dan Zuid-Korea en speelt morgen in de eerste wedstrijd van de dag tegen Nieuw-Zeeland. In de andere poule is Engeland met vier gewonnen wedstrijden ze ker van de halve finale, Australië kan dankzij een uitstekend doelsal do (21 goals voor, vijf tegen) alleen in theorie nog door Spanje wor den ingehaald. door Frits Bakker SLUISKIL - Je zal maar Peter Ceule- mans heten, de kleinzoon zijn van de beste biljarter aller tijden en zelf ook een aardig partijtje kun nen spelen. Raymond, den bom pa, zoals hij genoemd wordt door zijn tien kleinkinderen, bracht met Crystal Kelly zaterdag een kort bezoekje aan Sluiskil, omdat hij die avond ook nog een demon stratie moest spelen. Zijn klein zoon Peter (29) had met Snellen eerder op de dag gewonnen van Jean Paul de Bruijn. Peter Ceulemans wist in zijn jonge jaren natuurlijk al dat hij profbiljar ter wilde worden. Met zo'n opa kon het niet anders, al heeft het voor Peter nog even geduurd voor dat de echte doorbraak zich aan diende. „Ik speelde op mijn derde jaar al biljart, maar wilde ook blij ven studeren. Daarna ben ik de combinatie werk en biljarten blij ven volgen." Voor tips, lessen en adviezen kon hij wel altijd bij Ray mond terecht. Dat heeft zijn car rière gevormd. De nog altijd vitale grossier in ti tels in nu overvleugeld door Peter. „Maar op gebied van mentaliteit en concentratie kan ik nog veel van hem leren." Delta/Fast, koplo per in de eredivisie, kreeg ze alle bei te zien zaterdag, in twee wed strijden die belangrijk waren voor de verdeling van de topposities. Raymond liet het tegen Henk Ha- braken afweten (50-47-verlies), Peter toonde zich in de eindsprint beter dan Jean Paul de Bruijn (50-37)- Die twee partijen brachten Delta op een gunstige score. Het Sluiskil- se team won van Snellen met 6-2, ondanks het verlies van De Bruijn, maar speelde dankzij Habraken en De Bruijn in de avondsessie fraai gelijk tegen Crystal Kelly. En om dat Verbrugge Terminals, het twee de team, zondag met 6-2 won van de rechtstreekse concurrent Ai, was het voor de Zeeuwen een voortreffelijk weekeinde. Voor Delta moet dat straks in de play-offs leiden tot een mooie af sluiting van het jaar, zo vinden ze in Sluiskil, waar de zaal met de Raymond Ceulemans week voller loopt en zeker tegen standers van allure op een warme belangstelling mogen rekenen. Het oudere publiek kwam zaterdag vooral om Raymond Ceulemans nog eens te zien schitteren. De oude krijger verbleekte evenwel te gen Habraken, die ook dit jaar de belangrijke punten pakt voor Del ta. Zaterdag was het vooral de dag van Frédéric Caudron, de nummer één van de wereld, die geconcen treerd aan de tafel verscheen, niet zo'n zin had om voor het fotoal bum van de thuisspelende ploeg de hand van zijn tegenstander te schudden, maar zich liever gelijk als een leeuw op zijn gewillige prooi stortte. Dat heeft Leppens ge weten: de onverstoorbare Caudron won met 50-12 in zestien beurten. Het was een kleine domper voor Leppens, die eerder in het gevecht tegen Roland Forthomme een boeiende partij vol temperamen ten in winst had omgezet (50-48). Hij legde, samen met Peter de Backer en Habraken, de basis voor de kostbare punten tegen Snellen. Tegen Crystal Kelly waren op nieuw Habraken (dit weekeinde als enige goed voor de maximale drie winstpartijen) en Jean Paul de Bruijn de winnaars voor Delta. Op de dag dat Verbrugge de con current Ai versloeg, met winstpar tijen van Hofman, Daniëls en Wit- tens, won het eerste team met groot gemak van hekkensluiter Schueler. ■BHBBBI door Ad Pertijs MONTFORT-L'AMAURY - Ook als Lars Boom een keer niet zijn zin nen heeft gezet op iets, kan hij groots uithalen. Zoals gisteren in de proloog van Parijs-Nice. „Ik zag hier pas tijdens de verkenning dat het iets voor mij was", zei de 24-ja- rige renner nadat hij in Mont- fort-L'Amaury alles en iedereen achter zich had gelaten. Renners als Jens Voigt, Alberto Contador en Levi Leipheimer incluis. John ny Hoogerland finishte als 58e op 38 seconden van Boom. De Raborenner trof een acht kilo meter lange aanloop, waar direct na de start een klimmetje opdook. „Precies iets voor mij", dacht Boom. „Als veldrijder was ik het al tijd al gewend om direct vanuit de start te moeten vlammen. Dat kwam hier goed van pas." Het le verde hem naast de zege en eerste gele leiderstrui ook de winst in het bergklassement op. Boom noemde zijn overwinning 'heel apart'. Zonder te pieken de proloog van Parijs-Nice winnen, zet hij zelf op één hoogte met de ritzege in de Vuelta (2009) en de wereldtitel veldrijden (2008). De man die jarenlang het veldrijden liet prevaleren boven de weg, is be zig aan zijn eerste echte voorjaars- koersen. „De Omloop Het Nieuwsblad was al iets nieuws voor me en vandaag stapte ik weer in een voor mij nieuwe wereld." Na een seizoens voorbereiding met de nodige hob bels (hij was de afgelopen winter twee keer ziek) verscheen Boom bepaald niet in topvorm aan de start van het seizoen. In de Omloop Het Nieuwsblad liep hij na een sterke opening in het laatste uur 'leeg'. Hoe hij zo iets verwerkt? „Met een week Lars Boom verrast in de proloog van Parijs-Nice. foto Lionel Cironneau/AP goed rusten en trainen." Parijs-Ni ce zat vorige week nog niet in zijn hoofd. „Ik heb er in reder geval geen speciaal punt van gemaakt." Daarom ook startte hij gewoon midden in het veld. „Ploegleider Erik Dekker had het zo bepaald." Diezelfde Dekker stond daarom te kijken van wat Boom uit de kast haalde. „Je weet dat Lars een multi- talent is, van wie je van alles kunt verwachten, maar dit was weer heel verrassend. Niet zozeer ge zien zijn kwaliteiten, maar vooral vanwege de tegenstand. Die was enorm." Dekker staat ook te kijken van de snelle progressie die Boom de laat ste weken maakt. „Afgelopen week hebben we hem weer getest en het zag er veel beter uit dan vijf of zes weken geleden." Boom hoopt de leiderstrui nu een paar dagen vast te kunnen houden. Met name de etappe van donderdag naar de berg boven Mende, is.een struikelblok. „Ik verwacht dat Con tador daar meer terugpakt dan de vijf seconden die hij hier heeft ver loren", aldus Dekker. Parijs-Nice fi nisht komende zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57