Zee land Doe kiest i6l zeeland 'Poep ei gêên lucht' Afwisseling speciale bijlage zaterdag 27 maart \OPEN HUIZEN ROUTE zeeland in de vorige eeuw agenda Bij beschikking van de Kanton rechter te Middelburg d.d. 18 februari 2010 is E. Becker geboren te Willich (Duitsland) op 14 augustus 1990, wonend te Glacisstraat 146, 4381 SG Viissingen onder curatele gesteld met benoeming van A.H. Koorndijk, Glacisstraat 146 te Viissingen, tot curator. Bij beschikking van 25-02-2010 van de Rechtbank Middelburg is onder curatele gesteld: Kay Buchmeyer, wonende 4381 NC Viissingen, Piet Heinkade 5, geboren te Viissingen op 26- 10-1980 met benoeming van G.G. Buchmeyer-Smit tot cura tor, wonende te 4381 JJ Viissingen, Slijkstraat 14. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I PZC. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl maandag 8 maart 2010 Deze week opnieuw een exemplaar uit de collectie ansichtkaarten van Hans Lindenbergh, getoond over het thema 'Zeeland en wa ter'. De vraag luidt: Weet u waar deze foto gemaakt is? U kunt na tuurlijk gewoon de plaats vermelden, maar we zijn ook benieuwd naar uw verhalen en anekdotes die te maken hebben met deze plaats. De op lossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar de redactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg onder vermelding van Raad kaan:. Of fax naar 0118-434019. Inzenden bij voorkeur via e-mail naar redactie@pzc.nl. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waar debon. •••••••••••••••••••••••a Meer agendanieuws vindt u op onze website. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Amerrika: 20.30 uur; Per cy Jackson: 20.00 uur; The book of Eli: 20.00 uur; Valentine's day: 20.00 uur GOES 't Beest, Movies that matter, Weapon of war: 19.30 uur; Merral, Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 uur; Percy Jackson: 19.15 en 21.45 uur; Sherlock Holmes: 21.30 uur; The book of Eli: 18.45 en 21.15 uur; Valenti ne's day: 19.00 en 21.15 uur; MIDDELBURG Schuttershof, De helaasheid der dingen: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Partir: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Percy Jackson: 20.15 uur; Avatar: 20.15 uur; Chloe: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, Avatar: 13.15, 16.15 en 20.15 uur; Chloe: 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Edge of darkness: 21.45 uur; Gangsterboys: 16.30 en 19.15 uur; Het regent gehakt ballen: 14.00 uur; lep!: 13.45 uur; Percy Jackson: 13.30 en 19.00 uur; Prinses en de kikker: 13.45 uur; Shutter island: 15.45, 18.45 en 21.45 uur; Sneak: 22.00 uur; The book of Eli: 16.15,19.15 en 22.00 uur; The lovely bones: 13.30 en 18.45 uur; The spy next door: 14.00 uur; Valentine's day: 16.15 en 21.45 uur; Het barokensemble Le Jar- din Secret bracht een com binatie van Italiaanse en Franse barok, werken die gespeeld zijn in de periode dat kardinaal Mazarin politieke macht had. Hij was niet geliefd in Frankrijk maar zorgde wel voor een confrontatie en samenvloeiing van de twee mu ziekstromingen. De Franse barok stijl, lieflijk en soms teder, stond in die tijd tegenover de gepassio neerde, soms felle Italiaanse stijl. Sopraan Elizabeth Dobbin begon met een aria van Michi, geheel in de stijl van Monteverdi met de no dige esclamaziones. Zij zong af en toe wel onder de toon, die dan met ademsteun opgerekt werd. door Jeanette Vergouwen De oplossing is Veere, ofwel Ter Veer, schrijft Antonet Struijk, een echte Zeeuw. Ze heft een ode aan Veere aan: Veereeen juiste mix van water en land. Veere, velen hebben er hun hart verpand. Veere, voor wie het wil hóren, 't is. Veere, met de ori ginele 'Campveerse toren'. Veere, met zijn raadhuis, mooi en puur. Veere met een ongerepte natuur. Veere, een kade vol van vroeger tijden. Veere een haven om te benijden. Veere, ik wil nog veel meer...Toe Ter Veer, ver tel me van weleer.... Warme herin neringen heeft ook Tannie Verha- ge-De Bruijn: „We zijn in dat mooie stadhuis getrouwd. Deze fo to is uit de tijd van de vissersche pen. Mijn vader reed met paarden en wagen om de suikerbieten te lossen aan de kaai." Suzan Bredenbeek-Dees uit Ter- neuzen heeft van 1954 tot 1957 op de Kaai Huize de Nobel naast het Tonnenmagazijn gewoond. „Mijn door Rolf Itosboom MIDDELBURG - Het Zeelandboek is niet meer. ZeelandDoc, zo heet de opvolger, die gistermiddag in Mid delburg werd gepresenteerd. Het boekblad, of bladboek, moet een nieuwe lente inluiden: frisser en ei gentijdser dan zijn voorganger. Journalistieker ook en mikkend op een breder publiek. Sinds 1997 stelde Kees Bos jaarlijks een Zeelandboek samen, een bun del artikelen over uiteenlopende Zeeuwse onderwerpen. Na het twaalfde deel, dat eind 2008 ver scheen, vond hij het welletjes en beraadde de Stichting Zeeland boek zich op de toekomst. Die klopte uiteindelijk aan bij Peter van Houte van PvH Mediaproduc- ties en vroeg hem een nieuw con cept te ontwikkelen. ZeelandDoc, in een wat groter for maat dan Zeelandboek, is een zichtbaar met zorg vormgegeven uitgave geworden. „Het moet op vallen", verklaart Van Houte. „Van af het begin was ook ons uitgangs punt dat vorm en inhoud moeten samengaan." De nieuwe samensteller had, zon der zijn voorganger te willen bekri tiseren, meer zaken die hij hoe dan ook anders wilde aanpakken. „Een van de eerste dingen die ik heb gezegd was: als ik het doe, dan wil ik het echt journalistiek doen. Dus dat betekent: onafhankelijk opereren. Bij het Zeelandboek zag je regelmatig dat betrokkenen over hun eigen organisatie schreven. Bo vendien wilde ik budget hebben, om goede auteurs te kunnen aan trekken en hun normaal te kun nen betalen." Bij het Zeelandboek waren daar volgens Van Houte minder mogelijkheden voor. ZeelandDoc wil ook vooral eigen tijds zijn. „Inhoudelijk moet het gaan over het Zeeland van nu en straks en niet zozeer over het Zee land van vroeger", zegt de samen steller, die samen met Veronica Frenks, Marcel Migo en Rebecca van Wittene de redactie vormt. „We gebruiken verschillende jour nalistieke vormen en streven ook naar een soort verdieping, een do cumentaire-aanpak waar andere media tegenwoordig niet meer aan toekomen." Ter illustratie een greep uit de eer ste ZeelandDoc: een reportage van Willem van Dam vanuit Sas van Gent (naar aanleiding van de dis cussie over leefbaarheid in kleine kernen), een portret van wielren- vader voer als schipper op de 'De Zuidvliet', de veerdienst Veere- Kamperland." L. Meulenberg-Poppe uit Seroos- kerke (W) is geboren in Veere en woonde op de Kaai. „De vissersbo ten tuften 's morgens vroeg de ha ven uit om te gaan vissen in 't Veersegat. Als je nog op bed lag hoorde je ze aanslaan. Soms lukte dat niet en toen hoorde ik iemand zeggen. 'Poep ei gêên lucht' (Poep was een bijnaam van een visser). Als 's middags de vissersvloot de haven weer binnenkwam, was het een gezellige boel. De garnalen werden aan boord gekookt en in grote manden op de kaai gezet. De ze en gene pakte wel eens enkele garnalen uit de manden, wat wa ren ze lekker!" De waardebonnen gaan naar: A. Bustraan, Middelburg, A. Bo gaard, Wilhelminadorp en J. Ce- vaal, Kloetinge. Fotografie van de Vlissingse kunstenaar Rem van den Bosch, opgenomen in ZeelandDoc 2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54