PZC Well nesscentrum Oostburg in zicht Loods doet Brabanders opkijken ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 13 14 DE KREEKE Huizenbouw in voormalige Euregiotuinen moet volgend jaar beginnen Huizenbezitters Pése Schorre klagen over werkwijze van gemeente Sluis Jannick Risseeuw naar finale metselen Nieuwe scholengroep krijgt naam LeerTij Dakdekker Mol loopt ticket voor EK net mis Carla Pols praat via haar kunstwerken, internet en taalclub Zwin College duikt een dag lang in de wereld van seks Maandag 8 maart 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning OOSTBURG - Het voormalig cen trumgebouw van de Stichting Eu regiotuinen in Oostburg wordt bin nenkort verkocht aan Villa Aqua uit Oostende. Beide partijen heb ben daarover overeenstemming be reikt. Villa Aqua begint ter plaatse een wellnesscentrum. Projectont wikkelaars willen volgend jaar be ginnen met de bouw van wonin gen in het gebied eromheen. Daarmee komt er alsnog beweging in project 'De Kreeke'. Het plan da teert van twee jaar geleden en werd gelanceerd door projectont wikkelaar Blauwhoed uit Rotter dam en Bouwfonds Ontwikkeling uit Eindhoven. Het was een ver volg op eerdere plannen voor het voormalige gebied van Euregiotui nen. Die toeristische attractie ging in 2004 de mist in door een gebrek aan bezoekers. Sindsdien staat het gebouw zo goed als leeg en liggen de voormalige tuinen te wachten op een nieuwe bestemming. Stichting Euregiotuinen is nu nog eigenaar van het gebouw in het ge bied. „We verkopen het op zeer korte termijn aan Villa Aqua", zegt voorzitter Henk den Hollander. „De stukken liggen al bij de nota ris." Den Hollander is er blij mee, want door de verkoop is de stichting in één klap van de schulden af die ze door de tegenvaller nog steeds met zich mee torst. De start van de verbouwing zou nog dit jaar moeten beginnen. Het centrum zou volgend jaar open kunnen. Bij Villa Aqua wil nog nie mand reageren op de aanstaande overname. Het bedrijf heeft bij Oostende een groot wellnesscomplex. Dat omvat sauna's, een stoombad, whirl pools, verschillende zwembaden, een ligweide, ruimten voor schoonheidsspecialisten en een res taurant. De komst van het wellnesscen trum is onderdeel van een groot opgezet plan voor het gebied. Daar in is ook plaats voor de bouw van 155 woningen; een mix van éénge zinswoningen, twee-onder-één- kappers, geschakelde huizen en vrije kavels. Volgens Paul Hoen, directeur van Bouwfonds Ontwikkeling, wordt eind dit jaar begonnen met de ver koop van de eerste 75 woningen en vrije kavels. Die komen ten noordoosten van het wellnesscen trum. De bouw van de eerste hui zen zou in het najaar van 2011 moeten beginnen. Kopers hebben een pop aan de haak geslagen: prima te gebruiken tijdens de carnavalstocht van volgend jaar. foto Peter Nicolai TERNEUZEN lannick Risseeuw van Scholenge meenschap De Rede in Terneuzen heeft zich geplaatst voor de finale ronde van de nationale metsel- en voegwedstrijden van het Konink lijk Verbond van Nederlandse Bak steenfabrikanten. Jannick, die mee doet aan het onderdeel metselen, werd bij een voorronde in Goes tweede. Dat was net genoeg voor een plek in de finale. Die wordt ge houden van 12 tot en met 16 april in Veldhoven. HULST De nieuwe scholengroep in Oost en Midden-Zeeuws-Vlaanderen heet LeerTij. Die komt voort uit een fusie van de stichtingen Open Basis en De Linie. LeerTij omvat 27 scholen in 21 kernen, met zo'n drie duizend leerlingen. Redenen om te fuseren waren on der meer het behoud van kwaliteit, zorg blijven dragen voor passend onderwijs en scholenbehoud in kleine kernen, met het oog op de bevolkingskrimp. SLUIS Dennis Mol uit Sluis is er net niet in geslaagd zich te plaatsen voor het Europees Kampioenschap Skills Masters in Lissabon. De Zeeuws-Vlaming werd zaterdag in Rotterdam tijdens de nationale kampioenschappen op het onder deel 'metalen dakdekken' tweede. Alleen de winnaar mag naar Lissa bon. De Skills Masters is een beroepen- wedstrijd van de technische instal latiebranche. CADZAND - Drie woningbezitters in Pése Schorre, het recreatiepark net ten oosten van Cadzand-Bad, hebben een klacht ingediend bij de klachtencoördinator van de ge meente Sluis. Ze vinden dat ze niet serieus genomen worden door de gemeente. De bewoners klagen al anderhalf jaar over de slechte staat van de wegen en de verlichting op het park, laten ze in de brief weten. Volgens hen schreven ze in sep HULST - Mischa Ouweneel van de carnavalsvereniging de Zuipcilin- ders uit Kloosterzande tikt zater dag al snel een leutpop op de kop. Samen met enkele kompanen draagt hij de polyester creatie naar buiten. Op de 13e editie van de car navalsmarkt van CBV de Magda- lenastraat in de bouwloods in Hulst worden goede zaken gedaan. De eerste verkoopmarkt in de nieuwe bouwloods op het indus trieterrein trekt naast carnavalsfa naten ook veel bekijks van andere bezoekers. Frans de Vries ,die als wethouder mede het voortouw nam voor de realisatie van de bouwlocatie, verrichtte 's morgens eerst de officiële opening. De leut- markt werd gecombineerd met een open dag. De carnavalsfedera tie de Westhoek uit Brabant was eveneens present. Praalwagens uit die regio werden via fotomateriaal aangeprezen. Een delegatie van de Kleipintjes uit Fijnaart was onder de indruk van de prachtige loods. Met een aantal bouwclubs zijn wij in ge sprek met de gemeente Moerdijk om ook een dergelijke locatie te realiseren. Tekort aan bouwplaat sen speelt veel verenigingen bij ons ook parten. Dit is echt uniek", zegt Remco Molewijk van de Klei pintjes. tember 2008 de gemeente aan. Pas na tussenkomst van de Zeeuwse ombudsman volgde eind maart 2009 een gesprek op het gemeente huis. Er zou een plan van aanpak worden gemaakt, stellen de bewo ners, maar dat is er nog steeds niet. Verder kwam Sluis meerdere keren de belofte niet na contact op te nemen. Een woordvoerder van de gemeente geeft aan de klachten te kennen. „We gaan binnenkort in overleg met deze mensen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51