Fortis wacht een spannend slot spor 37 Olympus mag plots weer aan titel denken Delta Sport laat een veer in kampioensrace Geen glorie voor bowlers Geelhoed mag naar het NK Denise Gunst en Timo de Jong op het podium maandag 8 maart 2010 W Mil III II III KORFBAL Degradatie dreigt na nederlaag tegen Kinderdijk door Rudy Boogert ETTEN-LEUR - De tribune trilde on der het verbale en muzikale ge weld van de aanhang van Delta Sport. Het hielp de Zierikzeese handballers niet over het dode punt heen in de topper tegen In ternos 2. Delta Sport liet door de 30-27-nederlaag een mogelijk cru ciale veer in de kampioensrace in de eerste klasse. Met nog twee duels voor de boeg heeft de Schouwse equipe nu één verlies- punt meer dan Internos. Bij Delta Sport werd na afloop met de beschuldigende vinger ge wezen naar het arbitrale duo. Be grijpelijk, want het tweemanschap in het zwart zorgde regelmatig voor verwarring. „Ze hebben de wedstrijd te veel beïnvloed", vond trainer Rob de Vos. „Maar ik weet ook niet hoe het was gelopen als dat niet was gebeurd", voegde hij er eerlijkheidshalve aan toe. Natuurlijk was het storend dat ver gelijkbare overtredingen verschil lend bestraft werden, de wissel- fout van Jordy Niemans was ook een beetje kinnesinne, het kan wel 's gebeuren dat een strafworp na overleg wordt omgezet in een vrije worp en de trainer kan wel 's weg gestuurd worden wegens commen taar op de leiding. Maar alles bij elkaar opgeteld was de frustratie bij Delta Sport wel te begrijpen. Zeker tegen de achter door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van Olympus hebben plots weer zicht op de titel in de derde klasse. Zelf won de Vlissingse formatie met 21-15 van United Breda, terwijl koploper Groene Ster 2 verrassend verloor. Komende donderdag tref fen beide ploegen elkaar in een rechtstreeks duel. Vrouwen EMM-Swift 28-11: De Middelburg se vrouwen hebben dankzij de monsterscore op Swift nog steeds uitzicht op de vijfde plek. Tactisch had EMM de zaak goed onder con trole. Denise Bergkamp bleef aan de kant met een rugblessure. Zowel EMM als trainer Auke van Hinte ziet een verlenging van de grond van het scoreverloop. Delta Sport was de hele wedstrijd aange wezen op achtervolgen. Keer op keer zette de ploeg de achtervol ging in, haakte aan, maar vervol gens plaatste Internos weer een tussensprintje. En zo ging het keer op keer. Op kritieke momenten miste Del ta Sport ook het geluk (of wellicht kunde) van een kampioen. De fast breaks waren gisteren wel besteed aan Jimmy Niemans, maar vlak voor rust bij 16-13 net niet waarna Internos luttele tellen later in de te genstoot de marge op vier bracht. De strafworpen van Kenneth Mel- laart waren gisteren zekerheidjes, maar in de slotfase bij een 27-26-achterstand lukte het net niet. De knappe inhaalrace kreeg daar door geen kroon. Vijf minuten na rust keek Delta Sport tegen een achterstand van zes punten aan (21-15). De omslag kwam bij de (gedwongen) keeperswissel Danny Wassink voor Jacco de Looff die een tijdstraf had gekregen. „Danny zorgde voor een flow", zag Rob de Vos. Hij ontpopte zich tot een ver velende sta-in-de-weg en daaruit putte Delta Sport moed. De ploeg kwam terug tot 26-26, maar op nieuw counterde Internos die tus- sensprint, ditmaal met een win nende eindsprint: 30-26. „We heb ben het niet meer in eigen hand", constateerde De Vos zuur. samenwerking wel zitten. Komen de week mag de ploeg zijn stem la ten horen. Scores EMM: Ariska Tax 7, Petula Bras ser 6, Anouk Provoost 4, Xaira Nijsen, Marieke Riemens en Lisanne Heijens 3, Danielle Carol 2. Olympus-United Breda 2 21-15: Voor de Vlissingers leek de titelra ce een gesloten boek. Tot gisteren koploper Groene Ster 2 verrassend van zijn voetstuk viel. Er werd met 9-12 verloren van Avanti 2. „Ik kan het nog steeds niet bevatten", zei Olympus-coach Rita van den Velde. Olympus wacht nu de week van de waarheid. Komende don derdag staan beide smaakmakers van de derde klasse tegenover el kaar. In Zevenbergen wordt er in gehaald. Tegen United Breda giste- MIDDELBURG - Fortis wacht een spannend slot van de korfbalcom petitie. De Souburgse eersteklasser verloor zaterdag met 14-11 van Kin derdijk en zag concurrent Merwe- de winnen. Hierdoor dreigt degra datie. Mogelijk kan dat nog afge wend worden als Fortis volgende week bij Merwede wint. In dat ge val mag Fortis een beslissingswed strijd spelen. SDO-Tjoba 20-25: De thuisclub, die al gedegradeerd was, wilde in de laatste thuiswedstrijd van deze competitie toch nog iets laten zien en begon fel. Dat leidde tot een 10-9-ruststand. Na de pauze kwam het herstel van de Bevelandse over gangsklassen Na twaalf minuten in de tweede helft stond het plots 13-17. Die marge werd gehandhaafd en uitgebouwd naar het slot: 20-25. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Cerben van Boven 6, Sander Harinck 3, Marcel de Dreu 3, Manon Braam, Cari na Westmaas, Johanneke Vleugel en Es ther van Boven 1 Fortis-Kinderdijk 11-14: Het werd een spannende wedstrijd die lange tijd gelijkop ging. Halverwege stond het 10-10. Toen sloeg Kinder dijk echter een gaatje en moest For tis het antwoord schuldig blijven. „Dat was de doodsteek", oordeelde coach Leonard Debbaut. „We speel den te korte aanvallen en het zat in die fase ook niet mee. Eigenlijk had er iets meer ingezeten." Na afloop werd bekend dat concur rent voor degradatie Merwede had EINDHOVEN - Tijdens de landelijke selectiewedstrijden schaatsen in Eindhoven heeft Nicole Geelhoed uit Zoutelande zich geplaatst voor het NK afstanden 1500 meter ju nioren B. Zij realiseerde een tijd van 2.14,71 en werd vierde. Annemarie Pasveer uit Arnemui- den eindigde met een tijd van 2.19,00 op de twaalfde plaats en dat was niet voldoende voor deel name aan de 1500 meter op het NK afstanden junioren B. ren zat het met name aanvallend wel goed. Wendy Meerman werd topscorer met vijf doelpunten. Mannen Delta Sport 2-Dongen 27-26: Het is maar goed dat Delta Sport de laatste weken compleet is, anders was het lot allang bezegeld. Nu heeft de tweedeklasser de touw tjes weer in handen. Zolang de blauwhemden aan de winnende hand blijven, is er niks aan de hand. Na de belangrijke zege op Dongen staan er nog twee duels op het programma: uit naar EMM en thuis tegen Avanti. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 8, Peter Bos 5, Jordy Niemans en Leon van de Zande 4, Stefan de Oude 3, Jan Groenendijk 2, Jaco Vleeshouwer 1 Heerle 2-EMM 29-28: Aanvallend gewonnen. Dat betekent dat Fortis volgende week per se moet win nen bij Merwede om een beslis singswedstrijd uit het vuur te sle pen. Er degraderen dit seizoen drie ploegen uit de eerste klasse. Scores Fortis: Jordy Sleijpen, Joyce Schoonaard, Chalana Janisse en Niels Bebelaar 2, Patrick Koppejan, Mark Trimpe en Remco Crucq 1. TOP-Bolnes 25-12: Hoewel er voor TOP niks meer op het spel staat in de eerste klasse, ging de ploeg uit Arnemuiden er vol voor tegen Bol nes. Het aanvalslustige team leidde bij rust al met 12-5 en speelde ver volgens ook sterk in de tweede helft „Complimenten voor de ploeg als je zo speelt als je allang veilig bent", zei trainer Edwin Coppool- se. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Leon van Belzen, Corné Bezemer en Petra de Rid der 4, Wilma de Ridder 3, Peter van Bel zen, Remco Bezemer en Michael Hen- driksen 1. All Ready-Swift 12-16: In de Zeeuwse derby in de tweede klasse waren de hekkensluiter en de num mer vier lang aan elkaar gewaagd. Swift leidde wel met 6-8 bij rust, maar zag All Ready daarna tot 11-11 terugkomen. „All Ready schoot in de eerste 45 minuten alles binnen", zei Swift-coach Dennis Plantinga. „Wij blijven daar rustig onder. In het laatste kwartier hebben we het verschil kunnen maken." Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- GOES - De bowlers van BV Goes zijn gisteren onttroond in de lande lijke "finale van de Stedenontmoe- ting 50+. .De vijf mannen en vijf vrouwen van de organiserende ver eniging kwamen tekort tegen de se nioren van het Schiedamse Musis Sacrum. Voor de wedstrijd van dit weekein de hadden zich twaalf teams ge plaatst, waaronder BV Goes en BV Middelburg. De Walcherse ploeg raakte meteen flink achterop en werden er af en toe leuke patro nen uit de hoed getoverd, maar dat woog niet op tegen de ellende achterin. Met regelmaat kwamen de Brabanders vrij voor sluitpost Thim Zevenbergen. „Ik heb best behoorlijk de pest in," vertelde trainer Hans Dierickx na afloop. „Van dit soort ploegen hoef je niet te verliezen." Scores EMM: Jordy Loo 10, Marcello Tax 7, Mayron Bouwmeester 3, Arnold Zevenbergen, Herco Ramstijn, Prosper Minnaert en Tijs de Vos 2. Witte Ster 3-EMM 2 26-12: Er werd hard geknokt voor een goed resultaat, maar de smalle basis brak de Middelburgse formatie op. Scores EMM: Len Stroy 4, Niels Wagen aar en Kevin Meulmeester 3, Jurjen Tuinstra en Peter Schmelzer 1. wenhuijze 6, Remy Quist 3, Henk de Graaf 3, Krista Bergsma 1. Scores Swift: Roel Klootwijk 4, Ri chard Geldof en Anita Hoekstra 3, Paul van de Berg en Mathijs Pouwer 2, Eefje van de Berg en Elvera Wattel 1 Ondo-Stormvogels 12-12: Vijf mi nuten voor het einde ging de thuis ploeg aan de leiding met 12-10. Stormvogels perste er echter een slotoffensief uit en kwam via twee vrij'e worpen tot 12-12. Het was een terechte eindstand. Scores Stormvogel: Linda de Witte, Frank Peene en Arjen Schoe 3, Francky Koole, Angela Mathijsse en Niek Peene 1. Seolto-Ventura Sport 11-14: Door de nederlaag degradeert Seolto. De Vlissingers kunnen komende zater dag nog wel zevende worden, maar zullen dan alsnog de afzink maken. Tegen Ventura Sport speel de het achttal van trainer Richard Ollefers niet onverdienstelijk. Bij rust was het nog maar 3-5. Daarna sloeg de meer ervaren tegenstan der een gat. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 5, Rob Harthoorn 2, Timme Provoost, Daisy Verkerk, Dennis Goedegebuur en Anja Ovaa 1 Togo-Scheldevogels 8-8: De Goe- se middenmoter in de derde klasse had moeite met laagvlieger Schelde- vogels. Het werd 8-8. Scores Togo: Marscha van Belzen, Amanda Boelman en André Goossens 2, Corne van Rooijen en Janneke de Wit 1. eindigde uiteindelijk als twaalfde en laatste. In het individuele klassement ein digde BV Goes eveneens als twee de, dankzij Chico Roca-Martinez. In vier games scoorde hij 894 pun ten. Daarmee verzamelde hij 26 punten minder dan Leo Smit van Musis Sacrum. De eerste Middelburger was pas te rug te vinden op de 34e plaats in de overall-stand: Andre Reyerse kwam uit op 746 punten. SPIJKEN1SSE - Tijdens de tweede wedstrijd in de voorjaarscompeti- tie wielrennen in Spijkenisse reed de jeugd van ZRTC Theo Middel kamp wederom vooraan mee. In categorie 4 behaalde Timo de long (Goes) de derde plaats in een sprint met zeven renners. De ze ven coureurs hadden vijf van de negen ronden op kop gereden. In categorie 6 reed Denise Gunst (Yerseke) in de massasprint naar de tweede plaats. Deze groep be stond uit ongeveer 20 renners. In diezelfde categorie 6 was de zes de plaats weggelegd voor Erik Boer (Wolphaartsdijk) en de ne gende plek voor Maurits de Waal (Kloetinge). Delta Sport-speler Guido de Graaf (nummer 5) schiet op het doel van Inter nos 2. foto Cindy Joos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41