toch kunnen gebeuren?' zeeland 13 stuit op scepsis politici en vakbond elke keer weer gebeurt het en nu in Zierikzee' Il, commentaar Falen Vijf filialen Schlecker dicht in Zeeland Appeltaart competitie in Veere! Daar ben ik ook bang. Hij zegt dat hij me altijd weet te vinden." „Ik ken hier veel mensen en heb hele goede buren. En de kinde ren zitten hier op school. Maar ik ben zo bang. Ik slaap niet meer. Is er niemand die een oplossing heeft?" maandag 8 maart 2010 •••«•••••••••••••a Bij de dramatische dood van twee jonge Zierik- zeeënaren en hun va der staat een groot vraagteken. Hoe kan een man met een.kennelijk moorddadi ge wraakzucht zoveel vrijheid krijgen? In Nederland is een kwade in tentie niet strafbaar. Politie en justitie hebben maar weinig middelen om vooraf op te tre den. Daarom is het wel zaak dat alle mogelijkheden worden be nut. Zeker als iemand zo duide lijk gevaarlijk is. De rechtbank achtte het in dit geval echter niet nodig - of zag daarvoor geen ruimte in de wet - om de vader uitgebreid psychisch te la ten onderzoeken. Justitie heeft de moeder niet kunnen overtui gen van de noodzaak om in een opvang te gaan. Het is uiterst wrang dat er on middellijk na het drama wel dertig man op deze zaak zit, ter wijl zo helder is, dat er vóóraf een grotere inspanning gedaan had moeten worden om de man van zijn daad te weerhou den en om de moeder en haar kinderen te beschermen. ZÏERIKZEE ïtstraat ïlde,straat Scheidestiviat ,C Nieuwe Haven MIDDELBURG - Vóór het einde van het jaar gaan alle Nederlandse filia len van de Duitse drogisterijketen Schlecker dicht. Voor Zeeland betekent dat het ver lies van vijf vestigingen: Terneu- zen, Kloosterzande, Sas van Gent, Yerseke en Sint-Maartensdijk. De keten telt ruim 14.000 winkels, waarvan ruim honderd in Neder land. Uit reacties op de PZC-websi- te blijkt dat de sluiting vooral in kleine kernen een verlies voor de leefbaarheid betekent. Getroffen personeelsleden van Schlecker lie ten, evenals de vakbonden, weten dat de communicatie over de slui ting geen schoonheidsprijs ver dient De vakbond vroeg tever geefs om inzage in de financiën die de ingreep zou rechtvaardigen. Schlecker breidde de afgelopen ja ren uit in België en Nederland. Te genvallende verdiensten zouden nopen tot het afstoten van de bui tenlandse vestigingen. Landelijk verliezen meer dan 600 medewer kers hun baan. Vakbond FNV Bondgenoten noemt de ontslagver goeding 'solide'. Technisch onderzoek door de politie na de schietpartij op zaterdagavond. Met onder meer bloemen geven buurtbewoners blijk van hun medeleven. foto Roland de Jong foto Koen van Weel/ANP nodig de instanties daarvan te overtuigen", zegt een aangeslagen Op 't Hof Zij begeleidde het betref fende gezin ruim tien jaar geleden in het AZC in Burgh-Haamstede. Ze wil niet ingaan op de vraag of zich toen al relatieproblemen voor deden. „Ik kan begrijpen dat de moeder nu ondanks alle angst niet meer wilde vluchten in haar leven en het aanbod naar een opvang tehuis te gaan, heeft afgewezen." Directeur Cees van Damme van Radar, koepel voor christelijk basis onderwijs heeft gisteren overleg ge had met het onderwijsteam van de Jan Wouter van den Doel- school. Het negenjarige slachtoffer tje Ali zat in groep 6 van deze school. „Onze zorg gaat in de eer ste plaats uit naar de leerlingen en de ouders. Wij houden maandag ochtend een speciale bijeenkomst voor hen", zegt Van Damme. Haydar, de veertienjarige jongen die de schietpartij overleefde, zit in vmbo-3 van Pontes Pieter Zee man. Het feit dat het OM hem aan vankelijk als slachtoffer noemde, gaf veel verwarring, met name bij de directie van de scholengemeen schap. Vmbo-directeur Anita de Munnik laat weten dat de school vanmorgen vroeg overleg voert tus sen directie en de teamleider zorg en dat er de hele dag gelegenheid zal zijn voor persoonlijke gesprek ken naar aanleiding van het gebeu ren met de leerlingen die daar be hoefte aan hebben. Zainab, de negentienjarige doch ter, die is gedoodbehaalde in 2008 haar diploma vmbo-gt aan deze school. Zij liet bij die gelegen heid aan deze krant weten zich te verheugen naar het ROC Goes te gaan voor de vervolgopleiding so ciaal-maatschappelijke dienstverle ning. „Ik wil eigenlijk niet alleen achter een bureau zitten. Ik wil iets met mensen doen", zei het meisje. Dzenan Halilovic uit Zierik zee vertelt dat Zainab een jaar lang met hem in de klas heeft gezeten. „Dat ging eerst heel goed, maar zij is nu bijna een jaar niet geweest. Dinsdag heb ik haar nog wel ge sproken in de bus. Ze vertelde dat er te veel zorgen waren thuis en dat ze volgend jaar wilde proberen verder te gaan met de opleiding." Halilovic zegt verder ook bezorgd te zijn over het effect van deze schietpartij binnen de samenle ving. „Buitenlanders worden hier door weer over één kam gescho ren. Eén Irakese man is de dader, maar als justitie beter had opgetre den, was dit niet gebeurd." De gemeente opent vanochtend in het gemeentehuis in Zierikzee een condoleanceregister. Geschokte vrienden en omwonenden verzamelden zich gisteren rond de plek des onheils. foto Dirk-Jan Gjeltema Officier van justitie Jo Valente en burgemeester Gerard Rabelink tijdens de persconferentie in het gemeentehuis in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema vakbonden nog niet officieel in kennis zijn gesteld van het plan om versneld te fuseren. „Begin dit jaar hebben wij een overleg gehad met de Raad van Bestuur. Er wa ren toen nog heel veel vraagtekens bij wat ter tafel kwam. Wij zou den volgende maand als vakbon den een bijeenkomst hebben waar in een en ander uitgewerkt zou zijn. Wat nu is uitgelekt, ligt wel in de lijn der verwachting." Riepe (CNV): „Als de Inspectie geen bezwaar ziet en de OR ak koord gaat, zullen wij de persone le consequenties bekijken. Met ge dwongen ontslagen gaan wij niet zomaar akkoord. We moeten af spraken maken als blijkt dat door de fusie mensen moeten verhui zen of in andere functies terechtko men. Met name vanuit Vlissingen bereiken ons redelijk dramatische verhalen. Personeel wordt onder druk gezet, sommige mensen krij gen de indruk dat men graag zou zien dat ze uit zichzelf vertrekken. Wij weten van personeel dat ern stig ziek is en zoiets te horen krijgt als: 'Wees maar blij, want het was toch niet zeker of er nog plek voor je was.' Zo kun je niet met perso neel omgaan." De Partij voor Zee land (PvZ) schrijft in een brief aan Gedeputeerde Staten, sterk te twij felen aan de 'noodzaak, rentabili teit, organisatorische en financiële haalbaarheid van de fusieplan nen'. De PvZ doet een 'ernstig be roep' op gedeputeerde Van Heukel- om om te voorkomen dat woens dag, als de Raad van Toezicht een besluit neemt over de koers, onom keerbare beslissingen worden ge nomen. „Volgens onze informatie is de kans groot dat er binnenkort een personeelsconflict losbarst en het vertrouwen in de Raad van Be stuur wordt opgezegd. Als dat ge beurt, komt de ziekenhuiszorg op Walcheren en Zuid-Beveland volle dig in een impasse terecht." A.s. zondag Zie advertentie in PZC van a.s. zaterdag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3