sport 135 imrood op de kaken TOSS maandag 8 maart 2010 Karakteristiek IJsselmeervogels-Hoek 4-0 (1-0). 27. Ferdinand Katipana 1-0, 70. Maikel de Harder 2-0, 81. Kwong-Wah Steinraht 3-0, 90. Hil- mi Mihci 4-0. Scheidsrechter: A.T. de Witte (Ermelo). Gele kaart: Gi deon Imagbudu, Thomas Ragut en Koen Versyp (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 2000. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Regilio Pi nas, Thomas Ragut (77. Musaba Se- lemani), Stijn Mahieu, Gideon Imag budu (87. Tim Faassen); josimar Pattinama en Hoessein Bouzambou (54. Koen Versyp). Twintig jaar geleden debuteerde Hoek op het hoogste amateurni veau. Toen was het niet verwonder lijk dat de'club tweemaal puntloos terugkeerde uit Spakenburg. Zater dag moest Hoek door de 4-0-ze- perd tegen IJsselmeervogels voor de tweede keer een dubbelverlies in Spakenburg toestaan. Op 5 de cember was Hoek immers ook aan de blauwe kant van Spakenburg al gesneuveld (2-1 De ruime nederlaag was het tiende verlies voor Hoek aan de boorden van het IJsselmeer: zes keer tegen Spakenburg en vier keer tegen de Vogels. Het was niet de grootste nederlaag ooit, want in het debuut jaar verloor Hoek met 5-0 van Spa kenburg. Op dat punt troeven de blauwen hun rode rivalen af. IJsselmeervo gels evenaarde wél de eigen tops- core tegen Hoek. In mei 1994 stap te Hoek met dezelfde cijfers in de spelersbus. ren waren allerminst vlekkeloos in hun passing; het verschil was al leen dat hun fouten geen tegentref fers opleverden. Dat was weer in grote mate te danken aan de ver- treffelijke doelman Lieven de Veir man. „We maken wel vaker voet ballende foutjes", zei Siereveld. „Maar die zijn nooit zó afgestraft. Als ik de bal inspeel en die wordt onderschept, staan er meteen twee man uit positie. Als dat bijna aan de lopende band gebeurt, weet je het wel. Dat is haast niet te verdedigen." Zeker niet met balvirtuozen als Ke vin Winter en Maikel de Harder als tegenstander. Met name de ope ningsgoal na een halfuurtje was een lust voor het oog. Razendsnel combineerde IJsselmeervogels naar het doel van Hoek met als hoogtepunt een overstapje van Jef frey Winter en het doeltreffende schot van Ferdinand Katipana. Daarmee was de goede start van Hoek in één klap vergeten. Een doelpunt van Regilio Pinas werd wegens buitenspel afgekeurd en tweemaal claimde Hoek vergeefs een strafschop na een handsbal. Vervolgens kwam Hoek een uur lang niet in de buurt van het vijan delijke doel. Een kwartier voor tijd was een volley (hoog over) van in valler Koen Versyp het eerstvolgen de wapenfeit. Even daarvoor had De Harder na via de binnenkant van de paal voor 2-0 gezorgd. In de slotfase zorgden Kwong-Wah Steinraht en invaller Hilmi Mihci voor de grootste nederlaag van het seizoen voor Hoek. Bijkomende schade waren de gele kaarten voor Ragut en Imagbudu, die voor het duel van komende zaterdag met SDC Putten geschorst zijn. „Maar we moeten niet bij de pakken neerzitten", vond Siereveld. „Of we nou met 1-0 of 4-0 verliezen, het blijven nul punten." Stef Kapteijn van AV'56 was de derde Zeeuw die in Overijssel de hoofdprijs pakte. Na 835 meter stond er 3.39 minuten op de klok. Hij noteerde dezelfde tijd als Dano van Mierlo (Isala'96), maar werd wel aangewezen als win naar. Bij de jongens junioren B werd Tommy Staal uit Burgh-Haamste- de derde in 20.54. Het talent van AV'56 gold als titelkandidaat. In dezelfde categorie eindigde Neal Bouterse uit Middelburg als vijfde. Hij kwam aan in 21.16. Nog een podiumplaats was er voor Tim van de Broeke van Dyna mica. Hij werd bij de jongens C2 derde in 13.09 minuten. Hij moest 3490 meter lopen. Tim Pleijte, hier tijdens een eerdere cross, baarde in Hellendoorn opzien met de zesde plaats. foto Peter Nicolai Zoals hij tekeergaat langs de lijn en z'n provocerende opstel ling in de aanloop naar wedstrijden. Z'n hele werkwijze lijkt gebaseerd te zijn en gedreven te worden door rancune. Oud-international Wim Kieft over Internazionale-coach José Mourinho. In De Telegraaf. „Ik vond het knap dat Kramer zich na afloop voor de camera nog zo inhield. Ik had de boel bij wijze van spreken kort en klein gesla gen na zo'n fout in wat op dat moment de belangrijkste race van je leven is." Bayern München-aanvaller Arjen Robben over Sven Kra mer en zijn olympische tien kilometer. In het AD. „Ik vind bijvoorbeeld dat hij tactisch niet altijd de juiste keuzes maakt voor het team. Ik vind dat we het anders moeten doen en dat we dan meer punten halen. Maar Van Veldhoven is de baas." Roda JC-verdediger Jean-Paul Saeijs over trainer Harm van Veldhoven. In VI. „In Brazilië staan de vrouwen meer bekend om hun mooie billen dan borsten. Ik kijk ook eerder naar billen. Maar alleen naar die van mijn vrouw, hoor! Haha, ik wil geen ruzie met haar." Heracles Almelo-spits Everton Ramos da Silva in Sport week. „Nederlanders zeggen: wij zijn kritisch. Maar ze bedoelen eigen lijk: we zeiken graag. Ie kunt 'over Maradona zeggen dat-ie te klein is óf je kunt hem bewonderen om zijn exceptionele kwalitei ten. Dan kies ik voor het laatste." Oud-voetballer Zeljko Petrovic in De Pers. Jans: liever een vier dan een negen Ron Jans zag zijn FC Gro ningen niet denderend spelen tegen VW-Venlo, maar wel met 1-0 winnen. Daar was de trainer meer dan content mee. „Vorige week te gen Feyenoord was de amuse mentswaarde een negen, maar verliezen we. Vandaag geef ik de wedstrijd een vier, maar levert het drie punten op. En als ik nadenk over wat mooier is? Deze." VW-trai- ner Jan van Dijk (en Gronin- gencoryfee) tilde niet zwaar aan het verlies. „De concur rentie heeft weer een duel minder om ons in te halen." Veelvraat Vonn verzamelt kristal Lindsey Vonn is al kristal aan het verzamelen. De Amerikaanse skiester stelde dit weekeinde in Crans Mon tana de eindzege zeker in drie klassementen van de wereld beker (afdaling, super-G en supercombinatie) en verover de de bijbehorende kristallen bollen. Volgende week in Gar- misch Partenkirchen kan ze ook de algemene wereldbeker binnenhalen. Vonn won zaterdag haar zes de afdaling van dit seizoen, de discipline waarop ze ook olympisch kampioene werd. Een dag later eindigde ze als tweede op de super-G. RUG Windhoos breekt Steegmans zuur op De Belgische wielrenner Gert Steegmans heeft gisteren tijdens de proloog van Parijs-Nice zijn sleutel been gebroken. De coureur van RadioShack ging door een windhoos een paar keer over de kop. De onfortuinlij ke Steegmans kwam vorige maand ook ten val in de Ron de van Algarve. Hij botste toen op een stilstaande wa gen en kwam met zijnhoofd op de grond terecht. Hij hield er een hersenschudding aan over. De in Monaco woonach tig Belg won in 2008 nog twee etappes in Parijs-Nice. Raikkönen crasht in rally van Mexico Het rallyavontuur van Ki- mi Raikkönen verloopt vooralsnog niet naar wens. De Fin, drie jaar geleden we reldkampioen in de Formule 1, crashte vrijdag tijdens de tweede proef van de rally van Mexico. Raikkönen (30) sloeg met zijn Citroen over de kop. Tijdens de eerste proef ver loor de Finse coureur al een half uur vanwege elektrici teitsproblemen. Bij de eerste rally van het sei zoen in Zweden kwam Raikkönen niet verder dan de 28e plaats. Hij reed zich toen door een stuurfout vast in een sneeuwwal. 55 De Fransman Sebastien Loeb heeft in Mexico in zijn Citroen zijn 55e overwinning in het wereldkampioen schap rally geboekt. In de tweede wedstrijd van het seizoen had de veelvoudig kampioen op de finish 24,2 seconden voor sprong op de Noor Petter Solberg. Zijn landgenoot Sebastien Oger eindigde als derde op 25,3 seconden. Met zijn zege nam Loeb ook de leiding in de tussenstand van het WK over van de Fin Mikko Hirvonen, die als vierde eindig de. Het was Loebs eerste overwinning van het seizoen en zijn vierde in Mexico. Hij was in het Noord-Amerikaanse land in 2006, 2007 en 2008 ook al succesvol. Loeb heeft intussen zes keer het wereldkampioenschap rally gewonnen. Hij deed dit vanaf 2004 zes keer op rij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39