321 sport Kloetinge neemt laat afstand Geflatteerd verlies voor GPC Smalle kern deert WS'92 niet Terneuzense Boys kan omhoog kijken Elenbaas is de sterkste in de eindsprint maandag 8 maart 2010 HEERJANSDAM - GPC Vlissingen speelde zaterdag één van de betere wedstrijden dit seizoen, maar stond na afloop wel met lege han den. De Walcherse ploeg ging in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal met 4-1 onderuit bij mede koploper Heerjansdam. „We heb ben gedurfd gespeeld", vond GPC-trainer André Maas na af loop. „En dat heeft ons veel kan sen opgeleverd." GPC kreeg alleen al voor rust zes goede mogelijkheden, maar was onzorgvuldig in de afwerking. Björn Ronde verscheen drie keer voor de keeper, maar zag de goalie steeds redden. Een kopbal van Re- mon van Geersdaele werd van de lijn gehaald, terwijl de aanvaller ook nog een keer op de doelman schoot. Hierdoor kan de vroeg op gelopen achterstand (Kenny Papa schoot in de vierde minuut raak) niet gerepareerd worden. Dat gebeurde pas na rust. In de 54e minuut onderschepte Ronald Kloppenburg de bal en na zijn steekpass maakte Ralph Wiessner de 1-1. Zeven minuten later was het alweer 2-1, toen Remco Roos de bal over GPC-doelman Leon Weeda lepelde. Breekpunt in de wedstrijd werd de rode kaart voor Pieter Hage. Hij werd vastgepakt door zijn tegenstander en in een poging om zich los te rukken, ging hij volgens arbiter Harold van de Ketterij over de schreef. Heerjansdam profiteerde van de numerieke meerderheid en liep via Andro Franca (80e minuut) en Mo Ausser (90e minuut) uit naar 4-1. Heerjansdam-GPC Vlissingen 4-1 (1-0). 4. Kenny Papa 1-0, 54. Raiph Wiessner 1-1, 61. Remco Roos 2-1, 80. Andro Franca 3-190. Mo Ausser 4-1 Scheidsrechter: Fi. van de Ketterij (Goes). Rode kaart: Pieter Fiage (GPC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 250. AALST - Terneuzense Boys hield aan de verre reis naar het Gelderse Roda Boys drie punten over. De Zeeuws-Vlamingen versloegen de thuisploeg met 0-3 en brachten het totaal uit de laatste zes duels daarmee op elf punten. De oranjehemden namen door de zege definitief afstand van de on derste regionen en hebben het lin kerrijtje in beeld. „De mannen kij ken naar boven", zei assistent-trai ner Arie Dekker. „Dat is lekker, maar we moeten wel met beide beentjes op de grond blijven. Ik heb het voor het begin van de competitie al gezegd: dit is een ploeg die van iedereen kan win nen en verliezen. Het is vooral een mentale kwestie. Je moet willen lo pen zonder bal en natuurlijk ook een beetje mazzel hebben." Roda Boys-Terneuzense Boys 0-3 (0-2). 6. Ruud H'oogesteger 0-1, 41. Djamel Buyse 0-2, 71. Gokhan Ersahin 0-3. Scheidsrechter: W. Peijnenburg (Boxtel). Gele kaart: Kees Duitemeijer, Djamel Buyse, Yves Nyemb (allen Ter neuzense Boys), (Roda Boys). Aantal toeschouwers: 150. EERSTE KLASSE C Bevelandse ploeg verslaat Achilles Veen: 4-1 Achilles Veen-doelman Emile Aalbers (rechts) heeft misgetast na een vrije trap vanaf rechts van Corné Schilperoort en moet toekijken hoe Kloetinge-aan- voerder Niels Kole (10) profiteert: 1-0. foto Willem Mieras door René van Stee KLOETINGE - Hoewel de 4-1-zege overtuigend was, had eersteklasser Kloetinge zaterdagmiddag meer moeite met Achilles Veen dan de hoge score doet vermoeden. Voor al voor de rust boden de bezoekers fel tegenstand. Toch kwam de Bevelandse koplo per na zeven minuten op voor sprong doordat Veen-doelman Emile Aalbers mistastte na een vrije trap vanaf rechts van Corné Schilperoort. Niels Kole kon ver volgens scoren: 1-0. Verdere kansen creëerde de thuis ploeg in de eerste helft niet. Kloe- tinge-goalie Jaco van der Schee had het drukker dan zijn collega aan de overkant. De beste moge lijkheid was voor Veen-middenvel- der Frank van Bergen, wiens listi ge bal fraai over werd getikt. On danks enkele haperingen in de uit voering was trainer Cees Hout epen toch tevreden over de ver richtingen in de eerste helft. „Het klopt dat we toen verzuim den op de juiste momenten collec tief druk te zetten. Daardoor maak ten we het de tegenstander te ge makkelijk. Ook hield Veen de ruimtes-goed klein. Anderzijds lag het tempo heel hoog. Dat betaalde zich in de tweede helft uit", zei de oefenmeester van Kloetinge. Hij kende geen moment twijfel over een goede afloop. Ook niet nadat Niels de Haan in de 56e minuut de gelijkmaker voor Veen had binnen- gekopt. Twee minuten later stond het alweer 2-1 doordat Maarten van Rosevelt vanaf links raak kogel de uit een corner van Corné Schil peroort. Diezelfde Schilperoort was ook betrokken bij de derde Kloetinge-treffer. De middenvel der gaf de bal vanaf links voor. Daan Esser legde terug, waarna Mark Schuit kon scoren. Daarmee was het verzet van Achilles Veen gebroken, al moest Van Rosevelt kort na die treffer nog redding brengen op de lijn. Schuit, opererend achter de spit sen, leek tien minuten voor tijd op weg naar de 4-1. Profiterend van de ruimte die Kloetinge kreeg, stoomde hij op naar het vijandelij ke doel. Net buiten het strafschop gebied werd de snelle aanvaller on reglementair gestuit. Het leverde Serhan Anlas van Achilles Veen een rode kaart op. De verdienste lijk spelende Schuit, officieel nog A-junior, baalde van die actie. Maar dat hij na een klein dipje weer was teruggekeerd in de basis, door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 handhaafden zich door een 3-1-zege op Mikro Electro/Roosendaal 2 in de boven ste regionen van de promotieklas se B. De Vlissingse mannenploeg zag De Burgst 2 met de volle buit vertrekken. VVS'92-Mikro Electro/Roosendaal 2 3-1 (25-12, 25-18, 23-25, 25-22): Hoewel de der de zwangerschap bij de Vlissingse vrouwenploeg is aangekondigd, lijkt de selectie niet al te veel te lij den onder een smalle kern. Zon der wisselspeelsters legde de thuis ploeg in de eerste twee sets de ba sis voor een ruime zege. Goed pas send werd de aanval in stelling ge bracht. Dat leidde tot twee setze ges op rij. Vanaf de derde set bo den de bezoekers meer tegen stand. De Brabanders haalden in verdedigend opzicht veel van de grond en scoorden hard werkend tegen. In de vierde set gingen bei de teams gelijkop. WS'92 wikkel de bekeken spelend af naar winst. Mytilus-Volley Zuid 1-3 (17-25, 17-25, 23-25, 25-11): Er werd in het Goese kamp met voldoening op het treffen teruggekeken. De uit blinkende spelverdeler Valentijn Luijks bediende de aanvallers op maat. Een paar passfouten braken de thuisploeg in de eerste twee sets op tegen een opponent die fout loos speelde. Ook in de slotfase van het derde bedrijf hielden de bezoekers het hoofd koel. Met meer servicedruk en door rally's te winnen wist Mytilus de schade in de vierde set te beperken. WS'92-De Burgst 2 0-4 (23-25, 21-25, 18-25. 16-25): De mannen van WS'92 verkochten de huid duur, maar capituleerden uiteinde lijk zonder ook maar een set te winnen. Koploper De Burgst 2 was beter, maar stuitte op een hard werkende thuisploeg. WS'92 klampte lang aan door de fouten- last te beperken. In de eerste set leidde dat bijna tot setwinst. Naarmate de wedstrijd vorderde, verdween in de Vlissingse gelede ren het geloof in eigen kunnen. Met meer ervaring in de gelederen kwam de koploper niet meer in de problemen. vond hij veel belangrijker. „Ik heb al veel meer gespeeld dan ik had gehoopt. Het gaat boven verwach ting, al is het stevig aanpoten." Het slotakkoord was voor Etiënne Mallie, na de rust ingevallen voor Mervin Niemantsverdriet. Zijn treffer zou in de zaal niet hebben misstaan. De aanvaller zette vanaf links drie tegenstanders in de wind alsof ze er niet stonden. Daarna ging hij de één-twee aan met Kole om vervolgens koeltjes af te werken: 4-1. Kloetinge-Achilles Veen 4-1 (1-0). 7. Niels Kole 1-0, 56. Niels de Haan 1-1, 58. Maarten van Rosevelt 2-1, 70. Mark Schuit 3-1, 83. Etiënne Mallie 4-1Scheidsrechter: S. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart: 79. Serhan Anias (Achilles Veen). Gele kaart: Rob Conradi (Achilles Veen). Aan tal toeschouwers: 300. KRUININGEN - Het was meer dan twee jaar geleden dat Rein-Jan Elenbaas nog aan een wielerwed strijd had deelgenomen. Bij de eer ste trainingsrit van TMZ, zaterdag in Kruiningen, was de coureur uit Goes er weer bij en liet hij zich meteen weer zien. Elenbaas maak te deel uit van een kopgroep van acht man. In de eindspurt liet hij zien dat hij nog altijd over snelle benen beschikt. Hij klopte al zijn opponenten en werd dus winnaar. Overige winnaars waren Raoul Bis- lip uit Middelburg (amateurs B), Jack van der Horst uit Oost-Sou burg (amateurs 40+) en Niels van de Boomgaard uit Kattendijke (S/P-klasse).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36