in derby w sport 131 VCK verliest topper tegen Nieuwdorp in de slotfase Oemoemenoe moet stap terug doen Zeelandia Middelburg heeft de langste adem en blijft op koers maandag 8 maart 2010 'Ik heb in de tweede helft geen moment gedacht dat het niet goed zou komen. Terneuzen drukte wel, maar echte kansen hebben ze niet gehad.' Michael Cabenda (speler Goes) door Peter van Kouteren GOES - Van krachtsverschil was geen sprake geweest, maar het con trast tussen de voetbalploegen van Goes en Terneuzen was na afloop groot. Goes, dat de Zeeuwse ont moeting in de tweede klasse E van het zondagvoetbal met ï-o won, vierde feest, terwijl Terneuzen zijn wonden likte. Goes won juist voor de vierde keer op rij - door een goal van Gert-Jan Tierie in de 28e minuut - en ont deed zich opnieuw van een oppo nent die zichzelf aan het begin van de competitie een hoofdrol toe dichtte. De manier waarop dat ge beurde, was imponerend. De thuis ploeg incasseerde van alle elftallen in deze klasse de minste tegentref fers en bleef ook tegen Terneuzen opvallend gemakkelijk overeind. Waar mogelijk zocht Goes met vlot uitgevoerde combinaties de aanval. In tegenstelling tot de voor gaande drie duels ontbrak het bij de thuisploeg echter aan scorend vermogen. „Tot het moment waar op we scoorden, hadden we moei te om ze op te vangen", bekende Robin de Pagter. „Maar daarna kwamen we in de wedstrijd en speelden we goed. Ik vond het jam mer dat er voor de rust werd geflo ten." Michael Cabenda vulde zijn ploeg genoot aap: „We hadden nog voor rust natuurlijk 2-0 en 3-0 moeten maken in een fase waarin wij heel dominant waren. Nee, ik heb in de tweede helft geen moment ge dacht dat het niet goed zou ko men. Terneuzen drukte wel, maar echt uitgespeelde kansen hebben ze niet gehad." De Zeeuws-Vlamingen domineer den in de eerste helft tot het mo ment dat Goes scoorde. Na rust wa ren ze ook weer aanzienlijk meer aan de bal. „In de eerste 25 minu ten waren wij de veel betere ploeg en in de tweede helft hebben we alleen maar gedomineerd", zei trai ner Diederik Hiensch. „Alleen in de eindfase ging het niet goed. Het is een beetje het verhaal van een heel seizoen. En dan vind ik dat we vandaag nog wel een redelijk aantal kansen hebben gecreëerd. We zullen een enorme inhaalslag moeten maken. Het is drie wed strijden achter elkaar nét niet. Dat is zuur." Kort nadat de oefenmeester die conclusie had getrokken, genoot Kees van der Sluis met een brede grijns aan de bestuurstafel van de uitslagen van de overige ploegen aan kop van de ranglijst. Jeka en Haarsteeg verloren, EBOH en RKJW speelden in een onderling duel gelijk. „We hebben goede za ken gedaan", vond de trainer van de ploeg die nu de minste verlies- punten heeft in de tweede klasse E. De thuisploeg reeg de scoringsmo- gelijkheden aan elkaar nadat de 1-0 was gevallen. Niels Paardekoper pe- gelde op de paal, Rody Uranie had de 2-0 op zijn schoen, Robin de Pagter mikte met een prachtige lob van de middenlijn nét over en Ky le Doesburg had het duel in de slot fase op slot moeten gooien, maar schoot onbegrijpelijk naast een leeg doel. Diederik Hiensch: „Vooral na de 1-0 hadden wij voor rust een heel rare fase. Dat was mentaal. We kwamen achter en gaven niet thuis." Dominique Verlinde: „We speel den heel lekker, maar na die tegen- goal was iedereen bij ons de weg kwijt." Goes-Terneuzen 1-0 (1-0). 28. Gert-Jan Tierie 1-0. Scheidsrechter: J. Verpaalen (Rucphen). Aantal toeschou wers: 150. MIDDELBURG - VCK verspeelde in de derde klasse A van het zaterdag voetbal in blessuretijd tegen Nieuwdorp een punt, waardoor de ploeg uit Koudekerke niet lan ger de minste verliespunten heeft. Leider De Noormannen won met 4-2 bij Spui. Nieuwdorp - VCK 2-1: VCK leid de na twee minuten door een goal van Erik Goudt met 0-1. In de 20e minuut belandde een schot van Nieuwdorp-speler Niels Mulder op de kruising, maar het venijn zat 'm in de staart van het duel. Eerst miste Martin Smaardijk een kans op de 1-1 en daarna verzuim de Stefan Wielemaker, mede door goed keeperswerk van Ruben Ot- te, om voor 0-2 te zorgen. In de 90e minuut scoorde Martin de Ha mer op aangeven van Ruud la Grand de 1-1. In de vierde minuut van de blessuretijd zette La Grand met de winnende treffer Nieuw dorp op zijn kop. De Meeuwen-Colijnsplaatse Boys 2-0: In de 37e minuut gingen Colijn-doelman Rien Meulenberg en laatste man Bertus Siereveld in de fout bij een voorzet van Den- nie Huijbregtse, waarna Robin Dek voor 0-1 kon zorgen. Een tijd lang was er de dreiging van de ge lijkmaker, maar in de 82e minuut besliste De Meeuwen het duel. Meulenberg keerde een inzet van Vincenzo Lorello, maar in de re bound scoorde Dek. Spui-De Noormannen 2-4: Met een individuele actie opende Men- no de Nooijer namens De Noor mannen de score. Na een verkeer de uittrap van de bezoekende doel man kwam Spui daarna door een treffer van Veli Eryuruk op gelijke hoogte. Door een kopbal van Mark Minderhoud leidde de koplo per bij rust met 1-2. In de 75e mi nuut kwam Spui, dankzij Mark van Minnen, wederom langszij. Daarna eiste de ploeg uit Westka- pelle toch de zege voor zich op. Eerst zette Minderhoud zijn ploeg op voorsprong en het slotakkoord was van Peter van Alphen. SKNWK - Yerseke 5-3. Carlo van der Maas 1-0, Carlo van der Maas 2-0, Wil- co de Valk 3-0, Frank Bakker (penalty) 3-1, Oleg Bondarenko 4-1, Wilco de Valk 5-1, Anthonis Riedijk 5-2. DFS - Kapelle 1-2. Jon Herselman (penalty) 0-1, Romano Meerman 0-2, Patrick Verboom 1 -2. Kruiningen - AZVV 1-2. Bowling Kara- pun 1-0, Mustafa Yilmaz 1-1, Stefan Boeije 1-2. DERDE KLASSE B Krabbendijke - Good Luck 4-3. Bart Buijks 0-1, Chris-Jan Jansen 1-1, Ronald Zuidweg 2-1, Martin Bal 3-1, Bart Buijks 3-2, Rens Jansen 4-2, Bart Buijks 4-3. Noad'67 - Seolto 2-1. Adrian Leijs 0-1, Remy van Herk 1-1, Remy van Herk 2-1. Klundert - Tholense Boys 1-2. Leon Hollemans 1-0, Niels Hopmans 1-1, Freddy Simons 1-2. Rillandia - Beek Vooruit 3-4. Dennis Sep 0-1, Johan Gabriels 0-2, Arjan Koopmans 1-2, Geert Brusselers 1-3, Dennis Sep 1-4, Arjan Koopmans 2-4, Pito Bernardine 3-4. WHS - DVO'60 2-1. Patrick van Schet sen 1-0, Martijn van Steen 1-1, Perry Snoep 2-1. tme&s&mzsmmt aasanHMm door Hans Markusse MIDDELBURG - Na de 26-42-thuisne- derlaag tegen HRC 2 is Oemoeme noe gedegradeerd naar de tweede klasse. De Middelburgers begon nen sterk en hadden zelfs bij rust nog een 21-17-voorsprong, maar uiteindelijk behaalden de gasten een ruime zege. Oemoemenoe moest noodgedwon gen wat onervaren spelers binnen de lijnen brengen, maar in de eer ste helft pakte dat goed uit. Devin Schutte bracht zijn team al vlot op een 5-0-voorsprong, maar na de succesvolle conversie van Joey Luit- wieler hadden de gasten snel een antwoord klaar: 7-5. Via een break van Quinten van Dijk en een twee de conversion van Luitwieler ver grootten de Middelburgers de voorsprong tot 14-5, maar op nieuw bleef HRC 2 in het spoor: 14-12. Joey Luitwieler zorgde met een try en een conversion voor een verdere uitbreiding van de sco re, maar door een try vlak voor het rustsignaal bleven de Hage naars in de buurt van de thuisclub: 21-17. Na rust kwam HRC 2 voor het eerst op voorsprong. Via de voor- waartsen knokte Oemoemenoe zich terug en Luitwieler bracht de thuisclub op een 26-25-voor- sprong, maar daarna namen de gas ten afstand. Door de bizarre indeling van in haalwedstrijden ziet het er naar uit dat Tovaal binnen twintig da gen vijf competitiewedstrijden bui ten Goes gaat spelen. Met een fors aantal geblesseerden kan dat de Goesenaren nog wel eens opbre ken. In Gouda verscheen Tovaal met slechts twaalf spelers aan de start, maar toch hing er lange tijd een sensatie in de lucht. Egon Gee- ratz opende tegen een numerieke meerderheid al vlot de score van uit een penalty-kick en halverwe ge de eerste helft voegde Geeratz er met een try en een conversion nog eens zeven punten aan toe: 0-10. In de dertigste minuut ver grootte de trefzekere Geeratz de voorsprong vanuit een nieuwe penalty-kick tot 0-13. Pas daarna kreeg Gouda in de ga ten dat het via de flanken moest gebeuren en met twee try's bin nen vijf minuten kwamen ze te rug tot 12-13. Na rust liep Tovaal verder uit. In de slotfase ging het echter mis. Gouda trok de zege met drie try's in de laatste tien mi nuten naar zich toe. Eindstand: 33- 20. Mike But schermt namens Zeelandia Middelburg de bal af in het duel met NSV. foto Lex de Meester door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg heeft een goede uitgangsposi tie voor promotie naar de derde klasse. De club uit Middelburg, die dit jaar zijn honderdjarig bestaan viert, won gisteren met 3-0 op het eigen sportpark Veerse Poort van NSV uit Brabantse Nispen. Voor beide ploegen was het aftas ten in de beginfase. Toen nam Zee landia Middelburg het initiatief en de thuisploeg kwam een paar keer dicht bij de openingstreffer door kansen van Alberto Conde Morga- do en Mike But, maar deze wer den niet benut. „Wij moeten gewoon voetballen, die goal die valt wel", aldus een te vreden trainer Roy Hendriksen na afloop. Pas in de 29e minuut werd de wed strijd opengebroken. Conde Morga- do werd tijdens een individuele ac tie neergehaald in het strafschopge bied door Dennis Mol. De daarop volgende penalty schoot Conde Morgado laag in: 1-0. „Je ziet dat we dan niet de vorm hebben om dat helemaal uit te bui ten", zei Hendriksen. In de tweede helft kwam NSV ge vaarlijk uit de startblokken en speelde het veel feller dan in de eerste helft, maar de kansen die de bezoekers creëerden zorgden niet voor groot gevaar. Zeelandia Middelburg, dat fysiek en conditioneel sterker was dan de tegenstander, slaagde er toch in de wedstrijd naar zich toe te trekken. „Fysiek zijn we gewoon heel goed. De tegenstander kan tot een be paald moment mee door heel veel te compenseren met werken en dan is de batterij op bij hen", al dus Hendriksen. Het laatste kwartier was het een richtingsverkeer voor de Middel burgse ploeg. De thuisploeg kon naar hartelust combineren, omdat de defensie van NSV er conditio neel doorheen zat. Een aantal goe de kansen volgde, waaronder een lob van Jerfey Booy, maar het bleef bij 1-0. Pas in de blessuretijd kon Zeelan dia Middelburg de score verder uit bouwen. Alberto Conde Morgado scoorde, na een goed opgezette aanval, de bevrijdende 2-0 voor de Middelburgse ploeg. Niet lang daar na maakte Jerfey Booy, die een sterke invalbeurt had, de derde en laatste Middelburgse treffer. Hendriksen: We liggen op koers, daarom zeg ik ook tegen de jon gens: de nul is heilig." Middelburg staat er door de zege op NSV goed voor met het oog op promotie naar de derde klasse. De Zeeuwen nemen nu de tweede plaats in op de ranglijst. De belofte om direct weer te pro moveren die de staf van Zeelandia Middelburg vorig jaar deed, na de degradatie uit de derde klasse, zou dus wel eens kunnen uitkomen. Zeelandia Middelburg-NSV 3-0 (1-0). 29. Alberto Conde Morgado 1-0, 90. Al berto Conde Morgado 2-0, 92. Jerfey Booy 3-0. Gele kaart: Patrick Joossens (Zeelandia Middelburg), Dennis Mol, Pieter-Jan van Nispen (beiden NSV). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35