Hockeymannen doorstaan eerste 281 sport Nationale schaatstitels Van der Vaart schiet hebben amper waarde Real naar eerste plaats WK HOCKEY De Nederlandse hockeyploeg is op het WK nog steeds ongeslagen. De topper tegen Duitsland ein digt in een 2-2-gelijkspel. Theo Bos sprint naar zege in slotrit Murcia Titelverdediger Spanje door in Davis Cup 'Zaak-Pechstein' breidt zich uit Schaker Giri start met winst en remise op EK Trinko Keen lid van verdienste NTTB Oranje mag in de laatste groepswedstrijd tegen de Koreanen zelfs met één doelpunt verschil ver liezen om de halve finales te bereiken. maandag 8 maart 2010 MURCIA Wielrenner Theo Bos heeft giste ren de slotetappe van de Ronde van Murcia gewonnen. De Neder lander uit de Cervélo-ploeg was op permachtig in de massaspurt. De Tsjech Frantisek Rabon greep de eindzege in de vijfdaagse Spaan se rittenkoers. Hij legde zaterdag de basis voor de zege door met overmacht de tijdrit op zijn naam te schrijven. Raborenner Denis Mentsjov eindigde als tweede op 38 seconden. Hij finishte zaterdag ook op deze plek in de race tegen de klok. Stef Clement was de beste Nederlander op de zesde plaats. LOGRONO De tennissers van de Verenigde Sta ten hebben de eerste ronde van de Davis Cup niet overleefd. Zonder kopman Andy Roddick was het team niet opgewassen tegen Ser vië. Spanje liet zien dat het ook zonder Rafael Nadal succesvol kan zijn. De titelverdediger plaatste zich zonder hun sterspeler ten koste van Zwit serland voor de kwartfinales van de landenwedstrijd. Bij de Zwit sers ontbrak Roger Federer. Tsje chië versloeg België. ERFURT Het Duitse schaatsen raakt steeds meer in verlegenheid door het do- pingschandaal rond Claudia Pech- stein. Nadat eerder deze week de fe derale recherche 21 woningen door zocht, op zoek naar bewijslast voor een dopingnetwerk, werd dit week einde bekend dat bij nog twee Duit se rijdsters abnormale bloedwaar den zijn geconstateerd. Het gaat om Heike Hartmann en het jonge talent Bente Kraus. Pechstein werd afgelopen zomer voor twee jaar ge schorst wegens abnormale bloed waarden. Het is onduidelijk of Hartmann en Kraus soortgelijke sancties te wachten staan. RIJ EK A Anish Giri is het Europees kam pioenschap schaken in Rijeka be gonnen met een overwinning en een remise. De 15-jarige Rijswijker, de jongste Nederlandse EK-deelne- mer ooit, versloeg zaterdag met wit de Pool Marcel Kanarek. Die gaf al na 22 zetten op. In de tweede ronde, met zwart, kwam Giri een dag later niet voorbij de Kroaat Zo- ran Jovanovic. EINDHOVEN Trinko Keen is gisteren in Eindho ven benoemd tot lid van verdien ste van de Nederlandse tafeltennis- bond. Hij kreeg de onderscheiding tijdens de nationale kampioen schappen. Keen nam bij het evene ment officieus afscheid. Tafeltennisster Li Jiao veroverde voor de zesde keer in haar carrière de Nederlandse titel. Ze won giste ren in Eindhoven de finale afgete kend van Yana Timina met 4-0 (11-4 11-9 11-8 11-9). Michel de Boer was de beste bij de mannen. door Renze Lolkema HEERENVEEN - De een was het aan zijn stand verplicht Nederlands kampioen te worden, van de an der had niemand wakker gelegen als ze het niet geworden was. Wou ter Olde Heuvel en Elma de Vries maakten gisteren samen een erer- onde in een amper gevuld Thialf toen ze beiden hun eerste nationa le allroundtitel vierden. Veel waarde hoeven beide schaat sers niet aan die gouden prijzen te hechten. De absolute top ontbrak immers, bij zowel de mannen (Sven Kramer) als de vrouwen (Ir- een Wüst). De twee olympisch kampioenen rusten een weekend je uit van alle inspanningen, in drukken, huldigingen en emoties, beleefd en meegenomen uit Van couver. Had Elma de Vries dat ook maar gedaan, verzuchtte ze gisteren bijna. Zwaar verkouden versloeg de Friezin, exact een week geleden nog paraderend in de sluitingscere monie van de 21e Winterspelen, Jo- rien Voorhuis. De Twentse hoefde echter niet te wanhopen. Haar tweede plek was eveneens goed voor een startbewijs op het WK al lround, over twee weken in alweer Thialf. Wüst en Diane Valkenburg waren daar al zeker van. Wouter Olde Heuvel wilde giste ren vooral stilstaan bij het feit dat zijn linkerknie het weer doet. Dat gewricht begaf het in de aanloop naar dit schaatsjaar waardoor hij op de doorslaggevende momenten niet thuis moest geven. Olde Heu vel kwam kracht en adem te kort. Zodoende miste hij de Winterspe len in Canada. MADRID - Rafael van der Vaart heeft Real Madrid zaterdagavond behoed voor puntenverlies. De Ne derlandse international viel tegen Sevilla na rust in voor Alvaro Arbe- loa en maakte in blessuretijd de winnende treffer: 3-2. De nummer twee van de Primera Division profiteerde daardoor opti maal van het gelijkspel van koplo per Barcelona. De Catalanen kwa men bij Almeria niet verder dan 2-2. Lionel Messi scoorde twee maal. Het verschil op de ranglijst is nu marginaal. Beide Spaanse top clubs hebben 62 punten. Real heeft een iets beter doelsaldo. Real moest voor eigen publiek van ver komen. Sevilla leidde halverwe ge met 0-1 door een eigen doel punt van Xabi Alonso. Ivica Dragu- tinovic maakte er vlak na de her vatting 0-2 van. Even later mocht Van der Vaart opdraven als redder in nood. Cristiano Ronaldo en Ser gio Ramos brachten de spanning terug. De voormalig Ajacied liet het Bernabeu-stadion vlak voor tijd echt 'ontploffen'. Chelsea heeft gisteren zoals ver wacht de halve eindstrijd bereikt van het toernooi om de FA Cup. De bekerhouder, die nu op Aston Villa stuit, won voor eigen publiek met 2-0 van Stoke City. De produc tie op Stamford Bridge was voor de verandering eens puur Engels. Frank Lampard en John Terry scoorden. Aston Villa schaarde zich dankzij een hattrick van John Carew bij de laatste vier. Dat ging ten koste van Reading. Zaterdag had Portsmouth de financiële pro blemen voor even naar de achter grond verdreven door Birming ham met 2-0 te verslaan. foto Koen Suyk/ANP Robbert Kemperman (links) schiet op doel tijdens de poulewedstrijd tegen Duitsland. Oliver Korn komt te laat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32