Drie doden bij familiedrama PRODUCT VAN HET JAAR 2010 PZC 16 26 en 27 CEZINSMOORD ZIERIKZEE Dader was eerder veroordeeld voor huiselijk geweld en had contact- en omgevingsverbod NIEUWE PEDIGREE® brokken IJsland wil snel nieuw akkoord over Icesave Kritiek op versnelde fusie ziekenhuizen verder Word ook abonnee! Lekker fris 'Indrukwekkend te zien dat zoveel Irakezen stemmen' 6 ZeelandDoc kiest eigentijdse aanpak MAANDAG 8 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 56 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 De complete berichtgeving over het drama in Zierikzee vindt u ook op www.pzc.nl/familiedrama Zeldzame nederlaag voor PSV WALCHEREN door David Duijnmayer zierikzee - Een 45-jarige man van Irakese afkomst, van wie al gerui me tijd duidelijk was dat hij een gevaar voor zijn omgeving vorm de, heeft zaterdagavond rond tien uur in Zierikzee zijn negentienjari ge dochter en negenjarige zoontje doodgeschoten. Het drama voltrok zich in een wo ning in de Oesterstraat in Zierik zee. De schutter schoot van buiten de woning. Hij heeft daarna op een trapveldje aan het Wulkenpad zichzelf door het hoofd geschoten en is gisterochtend in het zieken huis overleden aan zijn verwondin gen. De moeder raakte gewond tijdens een vluchtpoging. Volgens officier van justitie Jo Valente gaat het daarbij niet om schotwonden. Een derde kind, een veertienjarige jon gen, bleef ongedeerd. Volgens Va- lente was hij bij de buren toen het drama zich voltrok. Het gezin, dat aan de Oesterstraat 35 in Zierikzee woont, staat al ja ren bekend als een probleemgezin. De man, geboren op 1 juli 1964 in het Iraakse Kirkuk, vluchtte in 1999 met zijn vrouw en kinderen voor het regime van Saddam Hoes sein naar Nederland. Na een ver blijf in verschillende vluchtelingen- centra kwam het gezin in Zierik zee terecht. De man heeft tussen september 2003 en september 2009 zijn vrouw stelselmatig mishandeld en bedreigd. Hij is op 17 december 2009 veroordeeld voor huiselijk ge weld en kreeg daarvoor een straf van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Daarnaast mocht hij zich niet binnen een straal van vijf kilometer rond de woning van zijn echtgenote in Zierikzee verto nen en had hij een contactverbod met zowel zijn vrouw als zijn dochter. Omdat hij op dat mo ment al enige tijd in voorarrest had gezeten, is hij op 17 januari vrijgekomen. Vervolgens werd hij op 8 februari opnieuw aangehou den, nu op verdenking van mis bruik van zijn 19-jarige dochter. Die zaak werd op 24 februari ge schorst, waarbij hij uit zijn voorlo pige hechtenis werd ontslagen. Officier van justitie G. van der Hof stede noemde de verdachte op 17 december, tijdens de rechtszaak, al 'uiterst explosief en gevaarlijk'. Vol gens hem moesten familieleden van de man worden beschermd te gen de verdachte, omdat hij onbe rekenbaar was. Tijdens dezelfde rechtszaak vroeg de officier van justitie om de zaak aan te houden voor nader onderzoek naar de man. Hij wilde met name dat een psychiater en een psycholoog uit gebreid onderzoek zouden doen naar de geestesgesteldheid van de man. De rechtbank wees dat ver zoek af Waarom justitie ondanks alle voor tekenen niet heeft ingegrepen, is nog niet bekend. Officier van justi tie Valente zei hierover gisteren: „Wij hebben wat meer tijd nodig om dat te onderzoeken en zullen hier maandag met een verklaring over komen." pagina 2/3: hoe heeft dit drama toch kunnen gebeuren? pagina 3: commentaar Alex Sendra en Jimmy de Vaan, vrienden van Haydar, die aan het drama ontkwam, branden kaarsjes voor de slachtoffers. foto Dirk-Jan Gjeltema '/ii 2010 Ontwikkeld door dierenartsen Zonder kunstmatige kleur- en smaakstoffen Zonder toegevoegde suikers Dat dat wordt gewaardeerd blijkt wel uit het feit dat PEDIGREE® droogvoer is gekozen tot Product van het Jaar 2010*. Kijk voor meer informatie op www.pedigree.nl Internetstudie gerealiseerd door Dedicated Research in november en december 2009 met een representatief panel (N=l 0.000) van de Nederlandse bevolking. NRp Dagbladen is mediapartner van Product van het Jaar. Meer informatie? produdenvanhetjaar nl nrp.nl REYKJAVIK IJsland wil snel met Nederland en Groot-Brittannië snel een nieuw akkoord bereiken over de 3,8 mil jard euro die IJsland moet betalen. Dat zei minister van Financiën Steingrimur Sigfusson gisteren. Bei de landen schoten dat bedrag voor om spaarders van de failliete bank Icesave te compenseren. Bij een re ferendum wees zaterdag 93 pro cent van de IJslanders de wet af die de terugbetaling regelt van gegaran deerde spaartegoeden. pagina 7: IJslanders ontredderd MIDDELBURG De Stichting Behoud Volwaardig Ziekenhuis Walcheren wil snel een gesprek met de Raad van Bestuur van het Admiraal De Ruyterzieken- huis. De stichting vindt het onduld baar dat de afdeling spoedeisende hulp in Vlissingen vanaf volgend jaar naar Goes gaat. Dat is in strijd met eerdere plannen en beloftes. Vakbonden en de Partij voor Zee land zetten vraagtekens bij de haal baarheid van de plannen. ®2/3: scepsis politici en vakbond 13: 'Dit is niet aanvaardbaar' Familiedrama als in Zierikzee is niet te voorkomen reacties: 560 Tunneltol is ramp voor Zeeuws-Vlaanderen ■iËÊËIIÊBÊÊBË oneens 19% ii' ■IIiII—I 2{üs Zeeland: 2 en 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 en 5; Buitenland 6 en 7; Familie: 8 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Gezondheid: 18; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 41. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1