me toch een figuur' ANBO Middelburg wil 'roze' groep oprichten Herinrichting van de Walstraat-Zuid begint Willem Murre Jan Kruisdijk zeeland 15 itf N£F öWCHEfWtJS Kritiek op beleid rond doorkomst Tour de France Kruiningen PZC VUSSINGEN - Met de herinrichting van de Walstraat-Zuid in Vlissin- gen wordt woensdag een begin ge maakt. Het gedeelte tussen de Nieuwendijk en de Weteringstraat krijgt onder meer nieuwe bestra ting. De aannemer begint woensdag met het inrichten van het werkter rein en het plaatsen van borden. Vanaf volgende week maandag (15 maart) wordt de bestrating openge broken, worden de huisaansluitin gen op het riool vernieuwd en komt er een nieuwe wegfunde- ring. Als laatste wordt de nieuwe bestrating aangebracht die veel lijkt op de bestrating in de Nieuw endijk. Het is de bedoeling dat tel kens een klein deel van de straat wordt opengebroken, zodat de rest van de Walstraat-Zuid zo lang mo gelijk bereikbaar blijft en de over last beperkt wordt. De werkzaamheden beginnen ter hoogte van de Weteringstraat, op de grens met de Kleine Markt. Daarna schuift het op in de rich ting van de Nieuwendijk. Van 30 april tot 1 september wordt er niet aan de straat gewerkt. Met de aannemer is afgesproken dat de Walstraat-Zuid er in die periode netjes en goed bereikbaar bij ligt. Vanaf september worden de werk zaamheden hervat. maandag 8 maart 2010 'Wat hebben we toch veel kou geleden hè. Vooral bij de hellingbaan. Die wind! En onder de boot was de wind nog veel erger. Maar we hebben het er wel mooi gehad.' 'De koningin was met de trein gekomen om de Emma te dopen. Maar het schip bleef hangen. De koningin was zo boos dat ze in de auto stapte en naar het station reed.' zijn eigen programma vast. De eer ste bijeenkomst is gepland op vrij dagmiddag 12 maart en de tweede op 9 april. De middagen zijn van 14.00 tot 16.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de AN BO aan de Herengracht 50 in Mid delburg. In de eerste bijeenkomst wordt uit leg gegeven over de opzet van de groep ANBO Roze en kunnen er ideeën worden uitgewisseld. De volgende middagen worden vooralsnog gehouden op de twee de vrijdag van elke maand. Elke homo- of biseksuele vijftig plusser, mannen en vrouwen, uit Middelburg of de wijde omgeving, zijn welkom. Het is niet nodig om lid te zijn van ANBO. Aanmelden kan op Reino@zeelandnet.nl. W Willem Murre, Jan Reijnierse en Jo Ovaa praten met scriptschrijfster Ans Schilder over hoe het er vroeger op scheepswerf De Schelde aan toe ging. Van de verhalen wordt een theaterstuk gemaakt dat, zo is de bedoeling, door oud-Scheldemedewerkers wordt opgevoerd. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De Algemene Neder landse Ouderen Bond (ANBO) die opkomt voor de belangen van vijf tigplussers, wil in Middelburg nu ook een ontmoetingsgroep oprich ten voor homo- en biseksuele vijf tigplussers. De landelijke vrijwilligersgroep ANBO Roze, komt al op voor de specifieke belangen van oudere mannen en vrouwen die homosek sueel of biseksueel zijn. De landelij ke groep wil de lokale afdelingen van de ouderenbond ondersteu nen bij het opzetten van lokale ANBO Roze-groepen. Het doel van zo'n groep, is nieuwe mensen te leren kennen, levenservaringen uit te wisselen, erkenning, herken ning en veiligheid bij elkaar te vin den en leuke middagen met elkaar door te brengen. Elke groep stelt door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal is laks met het verlenen van medewerking aan activiteiten rondom de Tour de France. Die ge luiden komen de Dorpsraad Krui ningen althans ter ore. Het Tourcircus doet zondag 4 juli Zeeland aan en komt onder meer door de gemeente Reimerswaal. De eerste tussensprint is in Krui ningen. Ondernemers die een slaatje willen slaan uit de vermoe delijk zeer grote belangstelling van toeschouwers en bijvoorbeeld langs de route een biertap willen zetten, zouden pas in juni een ver gunning kunnen krijgen. Dat is voor hen te laat. „Wij horen van verschillende kan ten dat het allemaal nogal strope rig gaat", zegt dorpsraadvoorzitter Peter van der Borgt. „Er zijn men sen die zich zorgen maken over hoe de gemeente dit aanpakt, ook omdat er zo weinig gecommuni ceerd wordt. Het is nu niet transpa rant en dat wekt ergernis." Bekend is dat het reformatorische deel van Kruiningen niet blij is met de doorkomst van de wielren ners. Het zou de kerkdiensten die 's middags worden gehouden, ver storen. De dorpsraad zal er op toe zien dat de werkgroep die zich van uit de gemeente met de Tour bezig houdt, daadkrachtig is. „De ge- meente moet oppassen dat niet het idee ontstaat dat alles moet wijken voor de zondagsrust. Er zul len veel mensen van buiten Krui ningen komen, je moet wel zorgen dat er dan wat te doen is. Dit is eens en nooit meer, dus het moet ook een feestdag kunnen zijn." Dat vindt ook wethouder De Kun- der. „We zijn voor een groot deel ook afhankelijk van de Tourorgani satie en de provincie. Onze insteek is om er voor iedereen een mooie dag van te maken en ik denk dat we daar goed uitkomen." Op 17 maart bij uw dagblad: Werken in het onderwijs Wilt u adverteren in deze bijlage? Neem dan contact op met ons segementteam (076) 53122 77, of email segmentteam@bndestem-pzc.nl Reserveren kan tot 10 maart! WGGGNGR Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17