'Ken je Vreeke nog? Dat was 141 zeeland Stakingen, ongelukken en feesten De welzijnsstichtingen van Vlissingen en Middelburg maken een theatervoorstelling met verhalen van oud-Scheldeperso- neel. Daarvoor werden zaterdag herinneringen verzameld. Hulp bij aangifte belastingen Vrouwendag bij stichting Dunya Boekenmarkt in zorgcentrum Simnia Ds. Brummelkamp (88) overleden Bioscoopsuccessen Van Toen www.pzc.nl/webwinkel maandag 8 maart 2010 W WIJKTHEATERPROJECT MIDDELBURG De Belastingdienst is van vandaag tot en met 1 april in de hal van het stadskantoor van Middelburg aan wezig om mensen te helpen bij het invullen van hun belastingaangifte 2009. Vorig jaar deed de Belasting dienst dit als proef bij de gemeente Breda. Nu is het uitgebreid met twee loketten in het stadskantoor in Middelburg. Wie van de hulp in Middelburg ge bruik wil maken, kan een afspraak maken via de Belastingtelefoon 0800-0543. VLISSINGEN Onder de titel 'Eigenwijze buurt- vrouwen', wordt vandaag bij Stich ting Dunya in Vlissingen een vrou wendag gehouden. Er zijn optre dens, hapjes en drankjes, demon straties, schoonheidsproducten en spelletjes. Iedereen is welkom. Als entree wordt gevraagd iets eet baars mee te brengen waarvan ie dereen mag proeven. De vrouwendag is van 11.00 tot 17.00 uur in het gebouw van Stich ting Dunya aan de Bonedijkestraat 50. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst DOMBURG Op zaterdag 13 maart wordt in zorg centrum Simnia in Domburg een indoor boekenmarkt gehouden. Er is van alles te vinden, van de ro man tot literair werk, van oud tot redelijk nieuw. Er zijn kinderboe ken, kookboeken, pockets, poëzie, historische werken, platenboeken, atlassen en er is een speciale plek voor Zeeuwse boeken. De markt begint om 10.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Entree is gratis. door Miriam van den Broek Een Mercedes. Daarin werd ik rondgereden toen ik kwam sollicite ren bij De Schelde. Ik kwam uit Emmeloord, dus kende hier niks. De Birma lag er toen. Dat was een gevaarte! Dat maakte indruk. Daarna moest ik bij Vreeke komen om een stukje te lassen. Ken je Vreeke nog? Dat was me een figuur. Die kon vloeken! Afijn, de las was goed gezet. Ik was aangenomen." En sindsdien is Willem Cornelis Murre niet meer weg te denken uit Vlissingen. In strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen hebben oud-werkne mers van scheepswerf De Schelde zaterdag herinneringen opgehaald aan vroeger. Ze deden dat op ver zoek van Mariska Burger en Ans Schilder. Zij gaan aan de hand van de verhalen een wijktheaterstuk maken. Dat is theater met echte verhalen van echte mensen uit de ze regio. Zaterdag was de aftrap van het project dat de naam 'Over de Schelde' draagt. Volgend jaar moet de voorstelling op de plan ken worden gebracht. Echt veel mensen waren niet naar het strandpaviljoen gekomen. Het waren er een stuk of tien, van al die duizenden die bij De Schelde gewerkt hebben. Toch was de mid dag volgens de initiatiefnemers ge slaagd. De deelnemers hadden in formatie te over. Het leek wel alsof er bij de man nen en één vrouw, een luikje werd opengezet Ontspannen zaten ze met een kopje koffie anekdotes te vertellen. De ene na de andere. Zoals over het salaris. „Er was een periode dat we elke vrijdagmiddag ons loon in een zakje kregen uitge deeld", vertelt Jo Ovaa. „Soms stonden de vrouwen tijdens het uitdelen van die zakjes al op de ka de te kijken. Want er waren man nen die op vrijdagmiddag moeite hadden om voorbij Café de Schel de te lopen. Die maakten meteen alles op. Maar er waren ook bazen die dan zeiden: Hé, het is nu ge noeg geweest. Ga naar huis." O ja, de halfjaarlijkse loonsverho ging kunnen ze zich ook allemaal nog herinneren. „Nou, dat was me een opslag hoor. Een halve cent! En o wee als je niet vrolijk keek." Miep van Elzelingen heeft niet lang bij De Schelde gewerkt. Van 1944 tot 1947. „Ik werkte in de koffieka mer", zegt ze. Veel plezierige herin neringen heeft ze niet. „Ach, wat was plezier? Het was oorlog. Ik weet nog dat ik in de toren van de Timmerfabriek wel eens ging luis teren naar Radio Oranje." Jan Kruisdijk was nog een jonge tje toen de Emma te water werd gelaten. Zijn ouders werk ten bij De Schelde. Zijn moeder maakte de flessen die tegen de schepen gegooid werden. „De ko ningin was met de trein gekomen om dat schip te dopen. Maar het schip bleef hangen. De koningin was zo boos dat ze in de auto stap te en naar het station reed. Ik hoor de vanuit ons huis de hoorn die aangaf dat het schip te water was gelaten, maar op dat zelfde mo ment zag ik de koningin langs ons huis rijden. Ik dacht al: er is iets niet goed gegaan. Ondertussen stond in het hoofdgebouw een feestmaaltijd voor de koningin klaar. Uiteindelijk werd besloten dat iedereen die daar was, zoveel mocht eten als die wilde." „Wat hebben we toch ook veel kou geleden he", zegt Murre tegen Jan Reijnierse. „Vooral bij de hel- lingbaan. Die wind! En onder de boot was de wind nog veel erger. Maar we hebben het er wel mooi gehad. Vooral de saamhorigheid was bijzonder. Ie zag daar op de helling iets rijzen wat we samen gemaakt hadden." MIDDELBURG - De Middelburgse emeritus-predikant Jaap Brummel kamp is zaterdag op 88-jarige leef tijd overleden. Hij was van 1963 tot aan zijn emeritering in 1986 verbonden aan de Nieuwe Kerk in Middelburg. Brummelkamp werd in 1988 Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde mede door zijn maat schappelijke betrokkenheid. Hij trok vaak aan de bel over zaken die de stad Middelburg beroerden en theologische thema's. Dat ge beurde mede door vele ingezon den stukken in de PZC. Dominee Brummelkamp wordt in stilte begraven. Woensdag wordt in de Nieuwe Kerk een gedachte- nisdienst gehouden. Aanvang 13.00 uur. MEEST CELEZEN 1. Jongen gepakt met nepwapen 2. Het gedonder moet stoppen 3. Iguana blijft zich beraden (foto) EN VERDER De Zeeuwse sport van afgelopen weekeinde plus alle cijfers: www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Naar buiten brengen van hetgeen er binnen leeft. Dat is wat Mariska Burger op het oog heeft met het wijktheaterproject. Het pro- jen is een initiatief van de Stichting Palla dium en Stichting Welzijn Middelburg en wordt uit gevoerd met behulp van scriptschrijfster en regisseu se Ans Schilder. „De kracht van wijktheater is dat de mensen zelf hun eigen verhalen op de planken brengen. En dat ge beurt niet in de grote theaters, maar in buurthuizen en bij verzorgingshuizen. Het wordt dus gebracht door mensen die niet gewend zijn op het toneel te staan, maar wordt ook opgevoerd voor mensen die het misschien ook niet gewend zijn om naar een voorstelling te gaan kijken." Ans Schilder heeft eerder al een wijktheaterproject ge daan in Tilburg, waar het ging over de vergane glorie in de textielindustrie. Schilder hoopt de komende tijd nog in contact te komen met nog meer oud-Scheldemedewerkers die mooie verhalen weten, nog werkkleding of andere attributen hebben liggen, die willen meedoen aan het theaterstuk, of willen meehelpen met het bouwen van het decor. Om men sen op weg te helpen bij hun herinneringen, heeft Ans wat thema's die een aanzet kunnen vormen. Dat zijn: sollicitatie, de eerste dag op het werk, omgaan met de baas, feestavonden, kerstpakketten, stakingen, ongelukken, spullen die mee naar huis gingen. Mensen die op welke manier dan ook willen helpen, kunnen mailen naar ansschelde@zeelandnet.nl. 5 dvd-box categorie DVD's en games WEBWINKEL 1 We gaan terug in de tijd en iaten u genieten van de allergrootste, nostalgische speelfilms van eigen bo dem. Deze vijf meesterwerken zorgden destijds voor overvolle bioscopen en hebben een stempel gedrukt op de Nederlandse cinema. Deze dvd-box bevat: De Jantjes, Ciske de Rat, Op Hoop van Zegen, Merijntje Gijzen en Willem Parel. Totale speelduur ca. 460 minu ten. Meer informatie vindt u in onze webwinkel. Adviesprijs €39,95 Lezersprijs 19,95* exclusief 4,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16