'Er was niks raars aan mijn broer' kijktip Paul de Leeuw vervult weer wensen Het leven van zanger/muzikant Jermaine Jackson staat tegenwoordig dag en nacht in het teken van zijn overleden broer Michael. Even is hij in Nederland, ter promotie van het tv-programma Move Like Michael Jackson. Monique Brandt sprak met hem. zaterdag, 20.25 uur Zijn zwarte zonnebril gaat geen seconde af. Zijn zwarte outfit, zach te stem en afstandelij ke vriendelijkheid pas sen helemaal bij het beeld van een hedendaagse apostel. Ter ere van een onbezoedelde nagedachtenis van de in juni vorig jaar overleden King of Pop, reist Jermaine Jackson de wereld over. De man die jarenlang met zijn jon gere broer Michael de lead vocals verzorgde voor de destijds onge kend populaire familieband The Jackson 5, komt net uit Australië en Zuid-Afrika. Hij verblijft nu even in Amsterdam, 'this lovely ci ty', waar hij naar eigen zeggen zo graag kwam in de tijd dat hij als so lo-artiest hier wat hits scoorde. Jackson geniet van de stilte voor de storm, want het rommelt weer in thuisbasis Los Angeles, waar Mi chael Jacksons arts Conrad Murray onlangs officieel werd aangeklaagd wegens dood door schuld. De pop ster overleed afgelopen juni op 50-jarige leeftijd aan een overdosis van het narcosemiddel propofol.4 De inleidende 'beschietingen', voorafgaand aan een ongetwijfeld zeer sensationele rechtszaak, zijn volop in gang gezet. Daarbij wordt huize Jackson op dit moment geplaagd door een an der akkefietje. Jermaine's 13-jarige zoon Jaafar zou Michaels kind Pa ris hebben bedreigd met een via in ternet gekochte 'stun gun', een wa pen waarmee je stroomstoten kunt uitdelen. „Dat is absoluut niet waar, er is niets gebeurd. Met de kinderen, ook met die van Michael, gaat het juist heel goed", aldus diens vader. „Mijn zoon kocht het wapen als een verrassing voor mij. Ik had hem vanmorgen nog aan de tele foon, hij voelt zich vreselijk ge kwetst door deze situatie, het huis wordt belegerd door media. Het houdt nooit op", verzucht lackson. De 56-jarige Amerikaan weet als geen ander hoe het is als de media je leven beheersen. Elke eigenaar digheid van zijn broer was groot nieuws. Maar volgens Jermaine missen de beschuldigingen van kindermisbruik door zijn broer ie dere grond. „Het was één grote, vooraf geplande samenzwering", zegt hij. „Men probeerde hem ka pot te maken. Michael en ik had den een speciale band. Ik begreep wat hem dreef. Luister, er was niks Jermaine Jackson: „Ik was zijn grootste fan." vreemds aan mijn broer, he-le-maal niets. De media pro beerden hem naar beneden te ha len omdat hij zo'n sterke band had met die enorme schare fans. Het was geen toeval dat zulke be schuldigingen naar buiten kwa men toen hij een nieuwe cd uit bracht. Maar Michael was een goed mens. Hij wilde dat mensen zich bewust waren van wat er met deze planeet gebeurde, wilde kin deren helpen die het slecht getrof fen hadden in het leven. Hij bracht een positieve boodschap met zijn muziek. En daarom ben ik nu in Nederland, omdat Move li ke Michael Jackson voor de men sen is die echt van hem hielden. Hij zou deze show geweldig vin den, omdat het toont hoeveel men sen door hem geïnspireerd wor foto Ade Johnson/ANP den, nog steeds." De achtergeble ven Jacksons worden op hun beurt ook weer achtervolgd door beschuldigingen dat ze zoveel mo gelijk geld proberen los te krijgen door de dood van hun broer en zoon. Jermaine, die tijdens de me- morialbijeenkomst diens lievelings nummer Smile van Charlie Chaplin zong, zegt dat de toe komst van zijn familie juist in het teken van Michaels nagedachtenis staat als eerbetoon. „Zijn dood heeft ons onmenselijk diep, diep geschokt. We zullen het toch nooit echt kunnen afsluiten, maar we hebben geleerd om ermee te le ven. We houden zijn nagedachte nis levend, ook via allerlei liefda digheidsprojecten. Opeens is ieder een positief over hem. Zo gaat dat ook met kunstenaars wier werk pas gewaardeerd wordt na hun dood. Dat is zuur. Maar hoe dan ook, de tijd en het talent dat God hem gaf, heeft hij goed gebruikt Hij was warm en verlegen en goed en liefhebbend, zijn geest is bij me, elke dag. Ik was zijn grootste fan. Het breekt mijn hart als ik er aan denk dat iemand die zoveel goeds wilde voor de wereld, is ver morzeld. Mijn laatste gesprek was tijdens een familiebijeenkomst, be legd door mijn zussen La Toyah en Janet. Michael en ik zongen sa men en bij het afscheid zei hij nog: 'Ik zie jullie bij mijn concer ten in Londen'. Dat was de laatste keer dat ik hem levend zag." Die vijftig geplande concerten zijn afgelast. Jermaine heeft wel het plan opgevat om met de Jacksons een wereldtournee te maken. Zus Janet heeft echter nog steeds niet toegestemd. „Niets is dus concreet. Als Janet be schikbaar is, zou dat geweldig zijn. Het is belangrijk, ik denk dat Mi chael zou willen dat we dit doen. Zo zijn we begonnen, als simpele entertainers op een podium." - Gerard Joling presenteert vanaf zaterdag bij SBS 6 Mo ve Like Michael Jackson, een dansshow waar de familie Jackson exclusief aan mee werkt. Jermaine Jackson is ju rylid in de laatste afleverin gen van de serie, waarin ge zocht wordt naar de beste danser van Nederland en Bel gië. De winnaar mag in augus tus optreden tijdens het her denkingsconcert voor The King of pop in Londen. De ju ry bestaat uit Michaels cho reograaf Lavelle Smith jr, This is it-casting director van Euro pa Mark Summers, Pop- stars-jurylid Maurice Wijnen en de Vlaamse styliste Lien Degol. Move Like Michael Jackson, vanaf zaterdag om 20.00 uur bij SBS6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77